Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trikike voolujuhtimisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    ok, see k6lab nyyd v2ga imelikult vist aga ...

    kuidas m6jutab laadimise kiirust see kas aku elemendid on paralleelselt v j2rjestikku ...

    kui ntx akudele tuleb peale vool ligi 400mA ... kas siis paralleelse yhenduse puhul saab kumbki 200mA endale ja j2rjestikku yhenduse peal m6lemad 400mA

    v6i endiselt 200mA kummalegi s6ltumata sellest kas nad on jadamisi v paralleelselt ?

    ratsionaalne m6istus ytleb et igatepidi peaks see 400mA jagunema kummalegi 200mA ... aga samas
    miski valem paralleelsete ja jadamisi yhenduste kohta kripeldab kus jada yhenduses on voolutugevus igalpool sama ning paralleelsete puhul on kogu tugevus paralleelsete summa ...

    :S

    Comment


      #32
      panin skeemil taas akud jadamisi ning mitte paralleelselt.

      nyyd on kysimus selline, kas uuel joonisel DONE_LED syttib siis kui lm317 l2hedal olev transistor avatakse ning see omakorda avab ledi juures oleva transistori ?

      nagu peaks .... .... kui mul j2lle mingi t2htis osa algteadmistest puudu pole :P (nagu antud foorum on korduvalt korduvalt t6estanud, t2nud nendele kelle 6petuss6nad on abiks olnud)

      Comment


        #33
        Ma soovitan sul leida kusagilt electronic workbench ja selles simuleerida.
        Eelnev skeem ei paista kuigi töövõimelisena.

        Comment


          #34
          kahjuks sellisele kommerts softile kuidagi ligi ei p22se ... suudad ehk valgustada mis skeemi t88v6imetuks teeb sinu meelest ?

          Comment


            #35
            Pane see skeem rippmontaazhina kokku, pole ju iseenesest keeruline. Millegi läbipõletamise ohtu nagu pole. Siis saad mõõtes ise proovida, missugune takisti väärtus sobib...samas õpid ka erinevate detailide mõju laadimisele. Natuke ehk jalgratta leiutamine, aga huvitav siiski.
            Peamine, et LM oleks radiaatoril ja transistorideks kasutada võimalikult odavaid (KT315 võibolla?) pooljuhte.
            Nii skeemi järgi on raske öelda kas töötab. R9R2 kindlasti hakkavad akusid tühjendama, kui laadimise katkestad. R8 tekitab lisa-pingelangu millest peaksid hoiduma, sest sisendpinge niigi madal ja LM töötab oma dropout pingele liiga lähedal.

            Comment


              #36
              Raske on valgustada, ma soovitan soojalt mingi simuleerimissoft kusagilt otsida ja ennast elektroonikaalal harida. Foorumis pingimine ei anna sulle praktiliselt midagi ja teised lugejad ei viitsi kunagi sügavalt süveneda.
              Antud skeemis on küsitav kuskaudu peaks laadimisvool liikuma ?

              Comment

              Working...
              X