Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Pingemuutus trafol

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pingemuutus trafol

    Üritan siis trafot ümber mähkida ja avastasin, et mähistelt millelt pidi tulema 2 X 33V saab hoopis 2 X 38,5V. Algul, kui trafo ühes tükis oli, probleemid puudusid. Mõõtmisel oli kõik õige, mähistelt sai ilusti 2 X 33V, kuid niipea kui asja lammutama hakkasin (eemaldasin 33V mähiste peal asuva 2 X 64V andvad mähised), tõusis pinge ka 33V mähistel. Siit siis ka küsimus, et kas ühtede pingete (2 X 64) saamiseks mõeldud mähised mõjutavad ka teistelt mähistelt saadavaid pingeid (2 X 33 muutumine 2 X 38,5 - le). Ei tahaks just hiljem, kui olen 64 V mähiste asemele uued kerinud, avastada et olen alumiste mähiste juures midagi valesti arvestanud ning sealt saadavad pinged on valed.

    Postitus on vist väga segane, loodan et keegi aru ikka ka saab

    #2
    Kas sa 2X38,5V said uuesti kokku pandud trafoga?
    Mis trafoga üldse tegemist? Toroid ehk?
    Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
    Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

    Comment


      #3
      2X38,5 V sain alles laialioleva trafoga. Tegu pole toroidiga. Sain ta kuskilt vana teleka seest.

      Comment


        #4
        kuidas sa selle 2x33v said?kas mõõtsid seda siis kui ta veel teleris oli,või olid ta juba maha võtnud?esimesel juhul võib oletada, et trahvol oli koormus taga.
        pärast mõõtes sul enam koormust taga polnud ja sellest siis kõrgem pinge.

        Comment


          #5
          2 X 33V sain juba telerist väljakistud trafost. Mingit koormust taga polnud.

          Comment


            #6
            tühijooksul teised mähised pinget ei mõjuta. koormamisel kasutatakse ära osa magnetvälja energiast ja siis mõjutab ka teisi pingeid
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment

            Working...
            X