R1 pole mitte niivõrd helitugevuse, kui just sensorite tundlikuse reguleerimiseks.häda korral saab sinna lisada püsitakisti.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Elektrooniline muusika instrument
Collapse
X
-
kas panid C1 õige?see peaks määrama sageduse.
veel üks asi.sel asjal on küllalt väike tundlikus ja seepärast tuleb sensorotsad panna üksteisele küllaltki lähedale(vahega 1-2mm)
parima sensori saad vasega kaetud tekstoliidist(getinaksist).lõikad umbes 2-3cm laiuse riba,pikkusega20-30cm. seejärel lõigad vase pikkuti läbi ja ongi sensor valmis.
Comment
-
Kui C1 on pandud 0,68μF, siis on liiga palju. Originaalskeem pakub nominaaliks 0,068μF ehk 68nF (ehk 68000pF), minu varemmainitud versioonis on 0,1μF ehk 100nF. Hea oleks isegi erinevaid vahetada/proovida. Mingi elektrolüütkondensaatori mahtuvus on ilmselt veel palju kordi suurem ja viib sageduse väga madalale, seade hakkab tõesti siis juba põrinat või plõksuvat heli tegema.
Valjuhääldi võiks siiski panna (suvalise kuni 1W, takistus kuni 10Ω, ütleb ajakiri), mõne raadio oma ikka leiab.
Skeemi tasuks uurida veel, kas ikka kõik õigesti, mingit tooni oleks pidanud ju kostma...Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
-
Kuna teema algataja juba mitmeid päevi kimbatuses on olnud, siis selguse saamiseks jootsin naljapärast põlve otsas kähku jututeemaks oleva "muusikariista" kokku. Skeem on igatahes õige, kuna asi hakkas tööle. Väga haledat heli ta tekitab, aga noh...efekti värk rohkem. Esiletoodava heli sagedus sõltub tõesti sõrmedega traadiotste pigistamise tugevusest. Soovitan sul eelkõige õigete väärtustega jupid skeemi panna (ei saa ju karbist suvalist takki või konti võtta, lootes, et ehk sobib) ja teiseks montaaži õigsuses veenduda. Kui sa ikka 0,068 mikrose kondi asemele 0,68 suskad, ega siis head nahka ei olegi loota. Mul endal oli võimalus kasutada skeemis märgitud transse, neil olid ainult tähed lõpus teised, aga nii labase skeemi puhul ei mängi see rolli. Selle skeemi puhul trannse asendades on lihtsalt oluline, et transs oleks sama juhtuvusega ja enam-vähem samade parameetritega. Niiet, jõudu tööleAeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.
Comment
-
Originally posted by Slayer527@Apr 24 2005, 19:03
Mis heli ta tekema peab? Kas ta ainult praksub või on mingi teine efekt kaa?
Edit: Ja kas Sa tegid uuema või vanema skeemi järgi?
Heli on väga raske iseloomustada - nagu madalasageduslik undamine, mis pigistamisel järjest kõrgemaks muutub. Aga muidu jah, kui potekaga tundlikkust juurde keerad ja näppe traatidest eemal hoiad, siis ainult pragiseb-prõgiseb. Kui nüüd näpud külge ajad, siis see pragin-prõgin muutub kiiremaks ja moodustabki mingisuguse undamise laadi heliefekti.Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.
Comment
-
Kahtlustan et skeemis siiski kokkupanekul viga tehtud või on mingi detail (transistorid on kõige "õrnemad" kui miskit valesti olnud) vigane. Mingit tooni oleks pidanud ikka kostma. Transistoride korrasoleku kontrollimisest oli foorumis ka teema:
http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=11497Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
-
Originally posted by Slayer527@Apr 24 2005, 20:12
...kui otsad üksteisele vastu panen tuleb kõlarist plõks läbi...Proovisin ka C1 asemele panna ühe keraamilisekondensaatori, mille mahutavust ma täpselt ei tea (peal on kiri 103Z 1KV M46), sellega ei teinud krõpsu kah.
http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=14506Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Comment
Comment