Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

lpt->com

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lpt->com

    Kas on võimalik teha LPT pordist COm port, ilma mingit elektroonikat kasutamata?
    Olen näinud mingit sellist kummist jullat, mille yhes otsas isane LPT ja teises otsas isane COM port. kuna see 25 pinine on just isane, siis ei saa see onlla 25pinCOM->9pinCOM converter olla nii, et hmm...

    sees oli sellel ainult palju juhtmeid ja ei midagi muud...

    kas see võiks olla LPT->COM converter või mitte, ja kui ei siis mis see olla võiks?
    (pole käepärast ka praegu, et kirjeldada täpsemalt)


    #2
    On olemas olnud 25piniseid com porte, see asi on 9pin <-> 25pin com pordi üleminek. Ilma elektroonikata ei ole võimalik lpt porti com pordina kasutada, sest com pordil on +/- 12v signaalid, aga lpt pordil 5v signaal.

    Comment


      #3
      Ilma elektroonikata kardan et ei saa. Tsiteerin kunagist felchi juttu:

      Täiesti töötav variant on www.ftdichip.com kivi FT232BM peal asi teha. Kivi oli vist 120 raha ja esindaja on Tartu firma Akrom (vist oli selline nimi. Proovisin - töötab. Draiverid ftdichip&#39;i lehelt. Seal on ka USB->LPT konverter FT245&#33;
      Ei taha siis natuke jootmistööd teha või on asi juppide hinnas?&#33;

      Comment


        #4
        tegelikult on asi puhtalt selles, et see 25pin->9pin EI saa olla COM->COM converter kuna mõlemat otsad on isased, ja PC kyljes olevad comid on ka isased nii, et ...

        ja ka ei saa kasutada usb-com converterit kuna see lihtsalt keeldub töötamast vastavalt minu vajadustele(RX&#092;TX ei tööta läpakas korralikult miskipärast...)

        ning raha pole ka priisata eriti palju just...(koolilaps veel ja pole seda raha pidevalt tulemas sisse kahjuks...

        Comment


          #5
          see julla mida nägid oli vas lpt üleminek välisele modemile, mul ka selline juhe olemas, modem isegi peax vedelema
          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

          Comment


            #6
            See konkreetne jupp on küll mingi muu üleminek. Ise olen näinud ka LPT->CAT5 (pistik oli võrgukaabli jaoks), millest ei osanud ma küll midagi arvata, milleks ta vajalikuks võib osutuda. Ilmselt mõne konkreetse softi jaoks mõeldud (kahe masina ühendamiseks "peenikese" kablaga või mõne spetsriistvara jaoks).

            Aga LPT ja COM on omavahel täiesti erinevad ühendusviisid. LPT on paralleelühendus. 8 bitti jooksevad korraga ühel ajahetkel erinevate juhtmete kaudu. Ühenduse kiirus on piiratud ahela kõige väiksema jõudlusega masina poolt. (nii kiiresti kui suudab vastu võtta/saata kõige aeglasem aparaat).
            COM aga on järjestikühendus. Üks bait saadetakse 8 ajaühiku jooksul mööda ühte juhet ja kiirus on paigas (kindlasti oled näinud numbreid 9600,33600.. jne ei ole need kõik peas )

            Seega on sul LPT->COM jaoks vaja lahendust, mis konverteeriks paralleelsignaali järjestikuseks ja vastupidi.

            Muidugi võib olla olemas tarkvara, mis valetab op-sysile, et tema ongi COM port ning saadab info LPT-sse nagu oleks tegu COM pordiga. Ülemineku kaudu suunatakse info edasi õigetele pistiku jalgadele. Targemad täpsustavad
            Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

            Comment


              #7
              Kui lpt pordi kiirus piisavalt suur, saaks kasutada ju sellest 8st ainult 1e bitti ja sellega teha nn bit-bangimist.

              Comment


                #8
                Aga vastuvõtt? Aretaks katkestuse peale? Võimalik ta ju on aga natuke tülikaks läheb. KAsvõi õige baudrate saamise ajabaas.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  aga kui kalliks läheks lisaelektroonikaga 100% töötava ja ka softide poolt tuvastatava lpt-com converteri tegemine?

                  Comment


                    #10
                    et kogu soft seda toetaks, siis tuleks talle kirjutada korralik windowsi draiver... pole just kõige lihtsam töö. Ainult juhtmetega ei saa vast, sest väga raske oleks teha opsüssi poolt kindlat ajastust; see sõltuks ka masina koormatusest jms värkidest. Kui mingit oma jullat tahad üle lpt kasutada, siis piisab ju niisama ka asja üle lpt liidestamisest; muidu võid ju osta oma masinasse com kaardi juurde, millega saad veel paar porti juurde (standartseid porte saab vist 4tk kokku olla; igasuguste erikaartidega saab ka rohkem aga siis võib softil tekkida jama nende poole pöördumisega; eriti just vanemal ja mitte täielikult win32 api&#39;ga ühilduval kraamil).

                    Comment


                      #11
                      point just selles ongi, et ei saa kaarte lisada kuna läpakasse ei mahu kaardid
                      ja läpakal on vaid USBd, LPT, Videod ja võrk...

                      Comment


                        #12
                        Tahad vist läpakale COM porti? Läpaka USB2COM adaptereid ju müüakse ja nad isegi töötavad
                        Võib ka ise ehitada, tellid Tartust kivi FT232BM ja ostaad 6MHz kvartsi. Tinutad.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          noh võibolla pole te märganud minu varasmaid postitusi, kus ma mainin, et mul USB->COM adapter ei võta läpaka portides vedu kuidagipidi...(kuigi mujal võtab)

                          Comment


                            #14
                            Võin kinnitada et FT232-l adapter töötab Fujitsu Amilo PRO-ga, miski HiNotega ja veel paariga, milledel proovisin. Ajurid ftdichip&#39;i kodukalt.
                            Üldiselt need adapterid ikka töötavad kuigi ehk mitte eriotstarbeliste asjade jures, kus DTR/DSR jm signaale vaja. Mis sinu adapteril häda oli - vist ei leidnud sobivat draiverit? Virtuaalse pordi numbrit proovisid sättida?
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              minu adapteril oli viga see,et ma ei tea miks see ei tööta...
                              draiver tundus ok olevat isegi...
                              soft leidis selle, et usb on nyyd com ja lisas com3 omale listi
                              kuid kui hakkasin progrema, siis ta ei leidnud selle kyljes hardware üles misgipärast...

                              programmaator soovib kasutada com pordi pine 2,3,5 mis on RX,TX ja GND

                              Comment

                              Working...
                              X