Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Relee kontaktide maks. vool ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Relee kontaktide maks. vool ?

    Hommik!
    Tekkis selline imelik huvi. On relee, mis suudab lülitada 2@30V mis teeb 60W. Hüva. Mul oleks vaja relee kontaktid pidevalt koos hoida ja lülitada vaid haruharvadel juhtudel (kui järgnev skeem enam Isanda sõna ei kuula ja muu ei aita, kui puuga päha). Püsivoolu võiksid relee kontaktid ka enam kannatada aga palju ikkagi? Vähemalt siinsetes lühiandmetes on mainitud vaid "breaking capacity" - seesama 2A antud relee puhul. Andmeleht nagu ka ei anna enamaks lootust...aga.
    Kuidas nende kontaktidega tegelikult on, kas on korrektne jäädagi 2A piirile truuks (ehk üldisemalt - voolule mis märgitud breaking capacity-s)või saaks minu lahenduses ka suuremat voolu läbi lasta. Näiteks 5A @ 12V?
    Järgnevad ahelad võivad nimelt ka niipalju terbida kuid 99% tõenäosusega lülitamisvajaduse (voolu katkestamise) tulles tarbivad tunduvalt vähem, noh, kuni 1A.
    Mida targad asjast arvavad?
    Tänks!

    Relee ise selline: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...021-72&lng=est#
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    #2
    üle 2A koormusvoolu, ei maksa ikkagi anda.selle määrab ära kontaktide suurus ja materjal.lihtsamalt öeldes, nad põlevad ära.

    Comment


      #3
      Seda ma kartsingi....
      Kas on ehk veel arvamusi või kogemusi? Võiks ju oletada et koormus on releel suurem just lülitamise hetkel (säde jne).
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Tundub, et püsivalt taluvad kontaktid hoopis suuremat voolu. See 2A/30V piirang just lülimiste kordi arvestades...100000 antud isendil, kui "tühjalt" võiks ta klõpsida sadu kordi rohkem. Sädelemist vähendab kondensaator paralleelselt kontaktidega. Raske muidugi öelda misuugune oleks max. vool, mida kontaktid ise taluvad, aga 5A ei tohiks veel probleemiks olla.

        Comment


          #5
          tegemist on telecomi releega,mida ei ole mõistlik koormuste lülitamiseks kasutada. oma eesmärgilt on see 60v ja 50ma kommuteerimiseks disainitud. vaata ikka power releed.

          Comment


            #6
            Originally posted by raivo@Mar 28 2005, 17:50
            tegemist on telecomi releega,mida ei ole mõistlik koormuste lülitamiseks kasutada. oma eesmärgilt on see 60v ja 50ma kommuteerimiseks disainitud. vaata ikka power releed.
            Täpsustaks - sobib ka telekomi rakendusteks.
            Sest ka nn. madalatel nivoodel on kontakt hea. Releedele ei meeldi üldiselt ka liiga väike lülitatav vool, kontaktid kipuvad mustuma ja ei anna enam hästi ühendust

            Kas see 2A käib ühe kontaktipaari või relee kohta tervikuna?

            Mina julgeks kasutada.

            Comment


              #7
              vaadates suvalise releetootja katalooge võib sealt leida klassifikatsioone: power, telco, automotive,signal jne. telco releele omane kontaktide madal termoEMJ, enamasti Au kontaktid. jõureleed üldiselt Ag+ lisandid ( Ni) kontaktidega. Piisab el.lüütkondest kummalgi pool kontakti et 2A piiri ületada ja kontaktid kokku keevitada.

              Comment


                #8
                Mnjah. Ma ise oleks kasutanud samuti suuremat releed aga taheti ruumi kokku hoida. ..
                Samas - 99% ajast on relee vooluta ja kasutan sulgunud kontakte (vooluta olekus siis). Vaja on teda üldse vaid siis kui järgnevad seadmed minust üldse midagi teada ei taha, siis tõmbaks korra vee peale ja tagasi. Eeldatavasti on sel juhul voolutarve madal, alla 1A kindlasti. Eeldatavasti, pead anda ei julge aga nii võiks olla!
                Kokkuvõttes: peab vist ikka järgi proovima? Ja et kena komme see küll ei ole. Võib vist nii arvata?
                Tänks igatahes kaasa mõtlemast!

                PS. Lüüdid on peale kontakte küll aga pika kaabli otsas. Kui see nüüd asja parandab.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  mina olen kasutanud ca 2x suuremat hoidevoolu, kui peale on märgitud, aga ega rohkem ilmselt ei tasu neid koormata ka, sest relee võimsuse määrab põhiliselt klemmide kontaktide kokkupuutepindala ja ka klemmi enda pindala ja sellest lähtuvalt võimalik hajuvõimsus. kui on tegemist hetkekoormustega, siis peaks releed taluma hoideolekus suht ilusti ka suuremat koormust
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment

                  Working...
                  X