Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

tesla coil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    tesla coil

    on keegi siit sellist asja ehitanud? endal oleks ilge tahtmine üks valmis meisterdada. olen juba uurinud ja puurinud asja kallal tükk aega ja nüüd võiks tegema ka kunagi hakata.

    www.zone.ee/teslac <--- seal siis mõned pildid erinevatest tesla coilidest

    #2
    Päris vahva tulevärk.
    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      #3
      Tesla Coil - kas nii nagu Command&Conquer või RedAlert ??
      Keda siis tapma hakatakse ?
      Head susserdamist !

      Comment


        #4
        Tesla Coil - kas nii nagu Command&Conquer või RedAlert ??
        Keda siis tapma hakatakse ?
        nagu c&c jah aga natuke väiksem ja tapma? pole plaanis hakata :

        Comment


          #5
          Ok, tapma ei hakka.
          Milleks vaja siis ja kui suurt/võimsat?

          Comment


            #6
            Ok, tapma ei hakka.
            Milleks vaja siis ja kui suurt/võimsat?
            no asi lihtsalt põnev teha ja vaadata ja uurida, esialgu eriti suurt pole plaanis ehitada, secondary coili jaoks on 4 tolline (jämedus) solgitoru , ütleme, et asja kõrgus võib kusagile pooleteise meetri kanti tulla

            Comment


              #7
              loll küsimus, aga kas see asjandus töötab kõrgepinge pealt või kuda?

              Comment


                #8
                No kõrgepinge seal olema igatahes peab. St et sealt välja tulema ju...
                Keegi mõnda väixemat, kuid hästi toimivat skeemi ei tea? Mis töötax nii max 24V ???

                Comment


                  #9
                  No utleme nii et 24 voldi pealt ei nae sa mitte mignit tulemust. sest et selline, utleme nii et kaarleek pohimotteliselt on nahtav alles vaga korgel pingel

                  Comment


                    #10
                    No kõrgepinge seal olema igatahes peab. St et sealt välja tulema ju...
                    Keegi mõnda väixemat, kuid hästi toimivat skeemi ei tea? Mis töötax nii max 24V ???

                    töötab küll igati hästi, trafoks on vana teleka seest võetud "flyback driver" (ei tea mis see eesti keeles on), millel primaarne mähis ära võetud ja sinna jämedamast traadist keritud 5-6 keerdu ja peenemast traadist kõrvale 3-4 keerdu ja siis ühendada nii nagu skeemil ja voila.. kusagil 1-2-3cm elektrikaari saab
                    olen isegi teinud selle skeemi järgi

                    Comment


                      #11
                      kui ma saksamaal käies ühe muuseumi külastasin, siis seal tehti 600000 voldiga vahva kaarleek ma ei saanud küll kõigest aru mida see teadustaja saksa keeles rääkis kuid voldid jäid meelde...

                      Comment


                        #12
                        kui ma saksamaal käies ühe muuseumi külastasin, siis seal tehti 600000 voldiga vahva kaarleek ma ei saanud küll kõigest aru mida see teadustaja saksa keeles rääkis kuid voldid jäid meelde...
                        Tsekake Energeetika Muuseumisse.
                        Seal saab sarnaseid asju näha.

                        Comment


                          #13
                          Küsimus selline: kas ja kuidas oleks võimalik pinge saamiseks kasutada monitori nn. reatrafot? Skeem või miskid vihjeid linkidele oleks abiks.
                          Ise ehitasin väikese tesla valmis ja nüüd ehitan mõnevõrra suuremat.
                          To boldly go where no man has gone before.

                          Comment


                            #14
                            mõni ülesvõte siis ka sinu töötavast teslast äkki varuks
                            KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                            t-linespeakers.org

                            Comment


                              #15
                              No see esimene oli äärmiselt nigel selline, ja mul polnud siis korraliku pingeallikat. Selle puhul ma aint veendusin selles kas ja kuidas see asi töötab (töötab siiski). Aga kui ver.2 valmis saan, siis panen pildid ja ehk videogi kaa kindlasti välja.
                              Muide, ma praegu uurisin, et see Flyback driver ongi vist reatrafo. Küsimus: kas see eelnev skeem ongi vastus minu küsimusele, või kuidas selle asjaga on?
                              To boldly go where no man has gone before.

                              Comment

                              Working...
                              X