Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Labori trahvo vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Labori trahvo vaja

    Ma ei tea täpselt eestikeelset tehnilist nime sellel trahvol, kuid tegemist on vahelduvvoolu trahvoga mille keskel keerates muutsid trahvo väljundpinget. Kooli/Tehnikumi laborites oli kasutuses vanasti, tänapäeval ehk moodsamad.

    Nimelt tegelen sõbraga modeleerimisega ja oleks vaja lõigata penoplasti ajades kuumaks volframniiti, selleks juba valmis spets rakised jne. Samas ei saa võrgust lihtsalt 220 peale anda kardan niit kärsab läbi kohe ja pealegi hea oleks kui saaks reguleerida pinget seega ka niidi kuumenemist.

    Ehk aitab keegi?

    #2
    Kasuta dimmerit.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      dimmer piniseb, aga peaks sobima. Autotrafosid saab ikka, vene aegne 1kW jämedalt, paras risu aga töötab norm. Hind 500,- tule järgi kui tahad.

      Comment


        #4
        Ise kasutasin omal ajal autotrafo järel teist trafot, milline andis 36V välja, siis ei piinanud esimest väga ära.
        Head susserdamist !

        Comment


          #5
          Originally posted by urmo@Apr 1 2005, 16:03
          Ise kasutasin omal ajal autotrafo järel teist trafot, milline andis 36V välja, siis ei piinanud esimest väga ära.
          Lahtisidestav trafo peaks juba ohutuse pärast olema.
          Nii dimmeri kui ka ainult autotrafoga on traadil faasipinge, mis on eluohtlik.

          Comment


            #6
            mul tekkis mõtte mul olemas Vahelduvoolu keevitustrahvot, üks on terve teine ka sisuliselt.
            Vaatab proovib korra nendega kompunnida
            Krt huvitav miks ma sellepeale ei tulnud kohe...

            Comment


              #7
              keevitustrahvo on selliseks asjaks liiga suur.soovitan käia raamatukogus ja vaadata vanu venekeelseid ajakirju Modelist Konstruktor.
              vähemalt 80-ndatel oli igasugune mudeliehitus väga populaarne ja sealt leiad igasuguseid lahendusi penoplasti lõikamiseks ja kindlasti ka muid kasulike tarkusi mis mudeliehituses kasuks tuleks.

              Comment


                #8
                Keevitustrafo võiks sobida küll kui inimene tassida viitsib. Pinge ehk tiba madal aga eks neid ole ka mitmesegaseid.
                Modelist-Konstruktoreid soovitaks ka mina lugeda!
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment

                Working...
                X