Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Led VU meter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Ega erilist valikut pole ja ledi pinge on asja juures kõige vähem tähtis
    Tavaliselt on need vahemikus 1.4-3.5V.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #77
      selge ledi pinge pole tähtis , milliamprid loevad rohkem kui ma ei exi vast. aga milli amprite poolest pole mul nagu probleemi , ma nii suuri led'e ikka sinna ei pane et need transi maha põletaks . super bright on ju kuskil 30 mA , see ei tapagi seda transsi seal ää. ja toite teen arvut toiteplokist.
      ja samas kus ma tean kui suur pinge langeb üldse max ledile sest vool muutub vastavalt takistusele ju ja ledil on ka miskine takistus ju ?
      Me elame vaid korra ja siis ka vaid iseendale.

      Comment


        #78
        Originally posted by Goner@Sep 23 2005, 20:05
        ...sest vool muutub vastavalt takistusele ju ja ledil on ka miskine takistus ju ?
        Valgusdioodi dünaamiline sisetakistus on üsna väike, pole just mõõta (arvutada) vaja olnud... Sõltuvalt voolust, võrrelduna näiteks 5mA või 20mA, pingelang konkreetsel LED-il muutub siiski üsna vähe. Seepärast oleks lihtsalt võimalik mingi temale ohutu voolutugevusega (näiteks vahemikus 5...10mA) ta süüdata ja see pingelang ära mõõta ning sellest siis lähtuda pärastises arvutuskäigus.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #79
          antud skeemi peaksin ma panema muidu austatud Targemate inismeste arvates kui võimsad ledid ? kui viitsite siis lisage mõni teoreem ka et saaksin ise teine kord mõne asja võrra targem olla.
          Me elame vaid korra ja siis ka vaid iseendale.

          Comment


            #80
            Algallikas soovitab 5-millimeetriseid, tegelikult rohkem maitseasi. Paremini sobivad vast ikka sama mõõtu või kuju, valgusviljakuse erinevust saab ühtlustada jadatakisteid muutes... Oluline on tööea huvides mitte ületada max. lubatud voolu. Ka on neid võimalik peale erineva värvuse eristada veel kesta läbipaistvuse, kiirgusnurga laiuse ja võib-olla veel millegi alusel, see jällegi rohkem disaini küsimus...
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #81
              Ei soovita sellist skeemi:
              http://www.talkingelectronics.com/Pr.../StereoVU.html
              üldse kasutada, kehvalt käib kuid palju tööd. Vali ikka mõni kiviga skeem, elfa kataloogis on ühe kiviga 12 dioodiga kanal, stereo, ja väga hästi käib. Hind ei ole kah palju. Otsisin, enam ei müüda

              Soovitaks kasutada LM3914 või LM3915 kiviga skeeme.

              Comment


                #82
                http://pdf.alldatasheet.com/datasheet-pdf/...ENS/UAA180.html
                Ka see seade töötab ilusti, kivi ei maksa ka midagi...
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment


                  #83
                  Originally posted by Cheopps@Sep 24 2005, 20:06
                  http://pdf.alldatasheet.com/datasheet-pdf/...ENS/UAA180.html
                  Ka see seade töötab ilusti, kivi ei maksa ka midagi...
                  ega see UAA180 on igatis asjalikum küll tglt, selle teise algelisema vu-meetri teema lugesin läbi ja pyydsin igati aru saadamis seal oli skeemi kohta lahti seletatud aga UAA180 puhul küsimus.

                  kas ma saan õieti aru et:
                  1) ledi toite vooluks on 10mA
                  2) ledile rakendatav pinge on kuni 4V ?

                  tänud

                  ja @ urmas78 see kivi ka ju 12 lediga ja eestis täiesti kättesaadav. abiks oli serigo . hind oli seal sellele kivile 15 eeq
                  Me elame vaid korra ja siis ka vaid iseendale.

                  Comment


                    #84
                    See kivi muidugi hea, ja soovitan sellist skeemi, voolutarve ei lähe liiga suureks, sest dioodid 4-ja kaupa järjestiku. Hea skeem, arvan. Trantsidega varjandile ei tule lähedalegi

                    Comment


                      #85
                      Originally posted by Goner@Sep 25 2005, 23:22
                      kas ma saan õieti aru et:
                      1) ledi toite vooluks on 10mA
                      2) ledile rakendatav pinge on kuni 4V ?
                      agas oskab keegi vastata sel teemal?
                      Me elame vaid korra ja siis ka vaid iseendale.

                      Comment


                        #86
                        Toitevoolu saab seal ühe takistiga muuta, see annab siis võimaluse tumedamaks pilti teha. Ja 4 volti on iga ledi maksimumpinge ehk, kuid kuna tavaliselt ledi pinge 1,7 kuni 3 ,5 volti, siis ei tohiks probleeme olla. Valgeid ja siniseid dioode kasutades pead aga seadet toitma vähemalt 15 voldiga, muidu viimased ei sütti, rohelisi-kollaseid-punaseid kasutades 10 volti juba aitab. Maksimum siis 18 volti.

                        Comment


                          #87
                          nii tegin kaa vu meetri omale... (http://www.aaroncake.net/circuits/vumeter.htm, skeemi järgi) aga ei lähe üldse tööle... vaatasin kõik kohad üle ja jootmis kohad olid ka korralikud...kõik on ok aga ikka ei tööta...? milles võiks viga oll? äkki on LM3915 praak mul?
                          ma ei ole asjatundja!!! nii et palun...
                          ärge kohe näkku lööge...

                          Comment


                            #88
                            Originally posted by tarsan@Oct 7 2005, 19:03
                            ... (http://www.aaroncake.net/circuits/vumeter.htm, skeemi järgi) ...kõik on ok aga ikka ei tööta...
                            Alustuseks väike vihje lingi paneku kohta:
                            Tekstiosas
                            "... (http://www.aaroncake.net/circuits/vumeter.htm, skeemi järgi) aga...",
                            võrrelduna (parandatud) tekstiosaga
                            "... ( http://www.aaroncake.net/circuits/vumeter.htm skeemi järgi) aga..."
                            on ainult väike erinevus - ühes puuduvad tühikud aadressi ees ja järel, siis ei toimi lingina...

                            Kõik ei saa olla ok, kui ikka ei tööta...
                            Tester kätte ja uurima...
                            Enne seda võiks ju proovida vaadata kas mingi valgusdiood ka süttib kui tema "vasakpoolsele" (skeemi järgi) otsale sobiva takisti kaudu (voolu piiramiseks&#33 "maad" anda - imiteerida mikroskeemi vastava väljundi tööd. Veel vihje - teistel on huvitavam siis aidata kui on selgitatud, mis enne iseseisvalt välja uuritud...
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #89
                              pisike küsimus . kogu joonise tegin ää (datasheedis oleva esimese näiteskeemi järgi) jupid on olemas , aga mis jalale ma selle audio signaali peale pean andma ehk siis sig+? sellst ma aru täpselt ei saa sest kõik otsad on seal ühendatud 0 juhtmesse voi siis nö ühisjuhtmesse.
                              Me elame vaid korra ja siis ka vaid iseendale.

                              Comment

                              Working...
                              X