Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus dioodide kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus dioodide kohta

    Kuidas teha vahet tavalisel dioodil ja zeneri dioodil kui vaadata komponenti ja sinna midagi kirjutatud ei ole?

    #2
    Kui on suuremas läbipaistvas klaaskorpuses, siis zeneril on kristallile minev traat tunduvalt jämedam. Selliseid on tänapäeval siiski vähe kasutusel. Kui on värvikoodiga markeeritud, siis võib üritada nende järgi mõistatada. Kõige kindlam siiski kasutada muudetava väljundpingega toiteplokki. Dioodiga järjestikku näiteks 1kohm takisti ja mõõta vastupinget dioodil. Kui on tavaline diood, siis on sellel sama pinge, mis toiteplokistki tuleb. Zeneri puhul jääb pinge kusagil äkki pidama, vaatamata toiteplokist juurdekeeramisele. Selle meetodi puuduseks jälle see, et mitte just kõigil pole toiteplokki, mille väljundpinget saaks piisavas ulatuses muuta (näiteks 0-300V). Mõnel stabilitronil ju näiteks stabiliseerimispinge 96V ja veel palju rohkemgi. Neid on õnneks vähe kasutusel.
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #3
      Digitestriga dioodi režiimis mõõtes annavad stabilitronid päripidi näiduks üle 700mV, tavalised aga alla, nt, 550...680 jne.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        samas küsiksin, milline peaks olma zenery dioodi värvikood/tähistus,kui mul vaja 5,1V?
        tel 53729764

        Comment


          #5
          Ühest vastust sellele vist polegi. Mõni tootja märgib värvikoodiga stabiliseerimispinge (näit. 10V = pruun, must + veel üks triip või täpp koival, mis näitas vist pinge sõltuvust temperatuurist; 5,1V pole sellise markeeringuga kohanud). Üldiselt on ka dioodidel kasutatav värvikood sama, mis takistitel, kondekatel, drosselitel jne. Ainult alati ei tea, mida seal täpselt markeeritud on. Näiteks võib olla ainult osa markeeringust ja mõistata siis, mis esimesed numbrid on. Ehk nagu öeldakse: markeering on ju skeemil ja juppide pakendil. Milleks seda veel vidina korpusele kanda? .
          Mis 5,1V zeneri tähistusse puutub, siis on asi lihtne: 1N4733A; 1N5231B; 1N751A; RD5,1M; BZX55C5V1; BZV55B5V1 jne, jne, olenevalt tootjast. Kataloog lahti ja valima. Või tippida Googlesse näiteks 5v1 zener ja tuleb hunnik vastuseid.
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment


            #6
            küsid poest 5,1V stabilitroni ja ütled ka soovitava võimsuse. mina teen nii, selleks ju müüjad on, et klienti teenindada/aidata
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              käiks ostaks kah, aga ikka ühe dioodi pärasst ei hakka 100 Km maha sõitma
              tel 53729764

              Comment

              Working...
              X