Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kondensaatori mahtuvus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kondensaatori mahtuvus

    Andsin tevalos müüjale paberi komponentide listiga, mida vaja ja kodus selgus, et soovitud 3k3 Ohm takistite asemel olin saanud 3,3 Ohm takistid. Müüja vist arvas et k tähendab koma. Igatahes nüüd on väike kahtlus kas minu ostetud 22uF (mikro Faradit) konded ikka on 22uF.

    Kest on roheline ja kirjas on neil peal:

    223z
    -----
    54

    Selle lehe järgi saan aru et tüve number 22 on vähemalt õige aga tundub nagu oleks tegu 22 * 10^3 pF kondekatega ehk siis 22 nano Faradit. On mul õigus?

    #2
    Tundub kah, et nanofaradit.

    Mis poes nii uimane müüja on ?
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Mustamäe Tevalos naismüüja, venelanna. Võibolla oleks pidanud ise sõnadega ütlema, sest ta niikui nii kirjutas paberi peale omal ümber.

      Aga veel selline küsimus, et kuidas saab teada missugust pinget asi kannatab?

      Comment


        #4
        Saadud pisike 22n konde kannatab umbes 50V. Aga mine poodi ja vaheta ringi. Ilmselt on algaja müüja kes asja eriti ei tunne.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Heh!Valesi komponente saab pea igast poest, küll mitte alati.RETis prooviti mulle müüa 2W takistite seas mitte kilo-oomiseid vaid oomiseid(sh. 20k, 22k, 27k,jne olid hoopis oomid) paar nädalat tagasi.Neil terve riiul valesti märgitud!Tea kas nüüd on asi korras..?
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            egas jahh..pärnus seal Elektroonikus oli sama laks.ise kusjuures kohe äi märganudki..aga mul oli vaja 2x470nF kondesid..a see mõrd andis 470uF konded :P
            mida sa lohh vahid

            Comment


              #7
              Läheb küll teemast välja ent naljakas sellegipoolest. Juhtus aastaid tagasi. Oli vaja ehitada koolis ühes aines projektina mingi elektroonikaseade, valisin multivibraatori, hea lihtne skeem, pidi releed pl6ksima. Oli vaja kahte 16V 100uF lüüti, läksin siis oma juppide listiga lattu. (Kahju küll aga maksimum on 10uF kondekad). M6tlesin, et mis siis ikka panen 10 paraleeli, skeem läheb veidi suuremaks aga saab asja kaelast. Vanake ronis siis redeliga ülemise riiuli juurde ja hakkas laduma mulle kasti suuri veneaegseid 600V 6likondekaid .

              PS selle mustamäe tevalo venelannast müüja käest olen ma siiamaani 6igeid asju saanud (aga noh eks iga inimene v6ib eksida).

              Comment


                #8
                Originally posted by rainx666@Apr 10 2005, 22:09
                egas jahh..pärnus seal Elektroonikus oli sama laks.ise kusjuures kohe äi märganudki..aga mul oli vaja 2x470nF kondesid..a see mõrd andis 470uF konded :P
                No see vahe peaks juba poes näha olema.


                Kuid alati tasuks kontrollida(kas või testriga) komponentide nominaalid isiklikult üle(kui tegu triipkoodidega) või visuaalselt iga detaili.Sama moodi tuleks suhtuda ka analoogidesse, mis poe poolt pakutakse(tausta tasub enne uurida).
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment


                  #9
                  Originally posted by rainx666@Apr 10 2005, 20:09
                  egas jahh..pärnus seal Elektroonikus oli sama laks.ise kusjuures kohe äi märganudki..aga mul oli vaja 2x470nF kondesid..a see mõrd andis 470uF konded :P
                  Kusjuures ostsin jupid tallinnas ära, et lähen koju (pärnus) ja hakkan irda vastuvõtjat kokku panema. Tund aega ennem Pärnu Elektroniku kinnipanekut avasatasin, et tegu valede takkidega, kimasin ruttu sinna, õnneks sain sealt õiged takistid.

                  Kes veel Pärnu inimesed on, huvitav kas seal ongi ainult üks müüja? Niipalju kui mina seal käinud (mitte ka niiväga palju muidugi) olen on seal olnud alati too naismüüja.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by qratman@Apr 11 2005, 21:39
                    Kes veel Pärnu inimesed on, huvitav kas seal ongi ainult üks müüja? Niipalju kui mina seal käinud (mitte ka niiväga palju muidugi) olen on seal olnud alati too naismüüja.
                    OT: nujah, 2 peax olema, üks on taga, teine ees, ku kedagi ees ple siis siis mõlemad taga. Sinna minnes kriba paberile, mida vaja, muidu kodus hea üllatus, aga noh tavaliselt on nad ikka välja vahetanud, aint tšekki nõua kui ostad.

                    Comment


                      #11
                      minu arvates on naisterahvale piisavalt suur julgustükk minna elektroonikapoodi müüjaks....et anname neile mõne apsaka andeks. Ikka juhtub. Küll nad õpivad!
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Ei tea midagi, Tartus Tiigi elektroonikas on naismüüja, senimaani kõik õiged jupid saanud, kuigi jah, natuke pani nihu kui tahtsin saada K514ID2 (le display kontroller) sain hoopis KR514ID2 (mingi võimendi või midagi), kodus avastasin e kivil nati vähe jalgu. Aga muud jupid korralikult kätte saanud, käisin võimu jaoks transe toomas ja mainisin et võimendi jaoks, ja otsis ytlemata välja transide paarid. A tiigi hea pood, viimati oli vaja suremas koguses ku208, sain sealt neid 1 eek/tk , tevalos on 20 eek/tk. Kuigi petta ka saanud ühe välismaa jupiga, ostsin sinise ja valge LED-i sain kaks sinist, rohkem nagu ei tulegi juhuseid ette, ja seda 3 aasta jooksul, arvestades et käin seal, 3 korda nädalas vähemalt. Tevalo nagu kallis koht, kaableid saab odavalt tartust A-kaablist, tevalost ainult sellised osad mida mujal ei leidu, picid jne. Et harva (kord 2 kuu jooksul) käin seal, seepärast ei oskagi Tevalo kauplust kommenteerida. Ah jah hiljuti juhtus ka veel selline lugu et tellisin tevalos poodi K514ID1-sid, paari päeva pärast saatsin sõbra järgi kuna ise ei sanud minna et võtaks minu nimel välja, sain kivid kätte ja mõne päeva pärast helistatakse tevalost et kiibid on kohal, et võite järgi tulla, ja kui ütlesin et ma sain need juba kätte, oli neil imestus suur. Ei tea mis maagiat seal tehakse tellimustega.
                        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                        Comment


                          #13
                          pole küll tihe vidinapoodide külastaja, aga kõige pädevam teenindaja tundub olevat paldiski mnt tevalo naismüüja. kõik vidinad sealt õiged saand ja ka infot analoogide ja ka vajadusel poodide kohta, kui neil hetkel endal seda asja sees pole. sedasi avastasin enda jaoks Pikofari, mis nüüdseks vist on kinni pandud
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment


                            #14
                            Küll nad õpivad kõik, alguses ikka juhtub apsakaid.
                            Osad asjad võivad ka kellegi teise poolt valesti kasti visatud olla. Nt. tellisin ELFAst linditäie 10k SMD takisteid. Lähemal vaatlusel selgus, et konded, mis konded! Nii et ka ELFA paneb pange.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              Kord tellisin kontaktkaubandusest yhe op voimu, jargi tulles pakkuvad nad mulle potekaid... aga 6nneks oige asi oli kaa seal :P
                              aga enne seda oli sihuke asi et tahan 220k takisteid ja naine seal ytleb et meil mingisuguseid on (mingid taiesti suvalised metalfilm takistid olid)
                              Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                              Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                              Comment

                              Working...
                              X