Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jootmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jootmine

    Ma sain enda esimese jootekolvi 7 aastaselt ja nüüd jootmisstaaži üle 10 aasta. Siiani töid tehtud peamiselt vene kolvidega ja viimane tööriist oli Säästumarketist ostetud 25 kroonine 30W jootekolv. Ülekuumenemine on mulle tuttav teema, aga suuri probleeme sellega siiski polnud.
    Nüüd ostsin uue 30W Solomoni kolvi ja mulle tundub ta täiesti kasutuskõlbmatu. Peale mõnda minutit "kasutamist" on otsal juba oksiidikiht peal ja tina külge ei võta. Märg švamm ka seda oksiidikihti eriti ära ei võta ja kui võtab, siis on see kiht kiire tagasi tulema. Otseloomulikult ma tinatan kolvi otsa ära kohe kui tina sellel sulama hakkab.
    Mis on lahenus? Kolv ongi nii saast? Mul on mingi vale tina?(Mingi lamp vene tina kampolitäidisega.) Või peaks ehitama miski regulaatori kolvi võimsuse sättimiseks?

    #2
    Nende odavate 'pilusilmade' kolvide viga ongi see et kipuvad üle kuumenema ja lausa käes lagunema ja siis tulebki see ergutav kui mitte surmav ~220V otse kolvi otsa. Soovitan ehitada regulaatori ja usun et see aitab kolvi otsa kiiret 'oksüdeerumist' ära hoida.

    Comment


      #3
      Kui temperatuur on liiga kõrge (400 kraadi või rohkem), tekib oksiid sekunditega.
      Tavalise, madala sulamistemperatuuriga joodise kasutamisel oleks soovitatav hoida temp. ca 300 kraadi piirides.

      Comment


        #4
        See säästumarketist 25 kroonine kolv oli ka hiinakas ja polnud nii hull midagi. Solomon maksis üle 100 eeki.

        Comment


          #5
          Originally posted by ronald@Apr 17 2005, 16:04
          See säästumarketist 25 kroonine kolv oli ka hiinakas ja polnud nii hull midagi. Solomon maksis üle 100 eeki.
          Solomoni jms. kolbe ei oska kommenteerida. Isiklikult olen oma 10 viimast aastat Welleri tooteid kasutanud, põhiliselt.
          Võid proovida sinna mingit regulaatorit vahele panna, et pinget alla võtta. Siis ei lähe enam nii kuumaks kah.

          Comment


            #6
            Minu meelest pole võimalik lootagi eriti palju sellest säästumarketi kraaamist. See 25 eeq-ne kolbe oligi rohkem ühekortseks kasutamiseks. soovitaks ikka korralikud riistad muresteda korralikust poest.

            Comment


              #7
              Saasta-marketi kolbe pidas mul suhteliselt kaua vastu- ca 5 päeva.Siis sai endale pisut kallim (85.-) kolbe toodud(mingi koera keelsete tekstidega).Sellele sai peale kirjutatud ostu ja remontide ajad(ostetud 31.01.05, esimene küttekeha remont oli 11.02.05).Praegu peab veel vastu, tera on suhtelkiselt hea(keraamiline).Plaan siis lähitulevikus veel pinge regulaator ka talle teha; ehk siis peavad ka uued kolbed rohkem kui 2 päeva vasta.
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #8
                Rikkad olete. Weller maksab ~400 krooni, ei ole ju nii palju.

                Comment


                  #9
                  Tekkis küsimus et, kui kaua järjest võib gaasijootekolviga joota?
                  Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

                  Comment


                    #10
                    Ehk viga pole ainult temperatuuris vaid ka kolvi otsikus. Vanad vene jurakad olid lihtsalt vasest...küllap sellel mingi imepärane (odav) sulam. Ega naljapärast Welleri otsik kallim, kui säästuka kolb.

                    Comment


                      #11
                      Nii kaua joodad kuni avastad mis raha gaasi peale kulub.
                      Btw. pole ilust lapsi tüssata.

                      Comment


                        #12
                        ei ma mõtlsein et äki kuumeneb üle või midagi sellist. Gaasi saan papsi käest "rottida", ta teeb mingeid telefoni kaabli jätke ja siis tal autos selline suur propaanibaloon, millega saab isegi tulemasinat täita.



                        EDIT: selline jootekolb http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...526-11&lng=est#

                        EDIT(admin): kustutatud teemasse mittepuutuv
                        Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

                        Comment


                          #13
                          Propaaniga võid muidugi kolbi kasutada, päris gaaskolvid käivad butaaniga.


                          EDIT(admin): kustutatud teemasse mittepuutuv

                          Comment


                            #14
                            sai kah ostetud u 85eek PowerTech kolb(tööriistapoest), muidu kõik ok, hea hoida ja peab vastu,ei kuumene üle,kuid ots ikkagi vist ainult vasest,tsingitud või midagi,sai kuskilt kriimu ja vask võttis tina külge, u kahe nädalaga sõi augu sisse ja ka vase katte oli ära oksüdeerunud. arvan, et viga rohkem otsikus.
                            tel 53729764

                            Comment


                              #15
                              Saage aru, see 25 eekine säästuka kolv oli just normaalne ja probleem on veidi kallima kolviga. Sellega : http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...-480-80&lng=est

                              Comment

                              Working...
                              X