Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trükiplaatide valmistamine printeriga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trükiplaatide valmistamine printeriga

    Ma tean, et laser printeriga on võimalik vägagi edukalt neid plaate teha, trükkides välja skeemi ja siis selle plaadile triikides, aga kas see asi on võimalik kuidagi ka tavalisema tindiprinteriga? laserit pole kusagilt saada ja ei ole kavas ka osta... laseri saaks kyll, kuid kuna see asub koolis, siis jõuab see tahm juba ära jahtuda selleks ajaks kui koju jõuan (15 min)

    kas on mingit head võimalust, kuna tõsiselt käsitsi tegemine pole just kõige parem lahendus selle ebatäpsuse ja paksude radade poolest...


    #2
    Noorem vend ütles, et Tevalos on müügil spetsiaalne aerosool, mida pärast layout'i paberile kandmist lisaks peale pihustatakse ja mis muudab paberi läbipaistvaks. Siis taandub ülesanne UV-lambi ja sobivate kemikaalide leidmisele.

    Kasutatud laserprinterid ei ole kallid, isegi uued ei ole enam kallid.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      ei mingeid UV'sid ei taha saada ma...

      Comment


        #4
        Siis ei ole.
        If you think education is expensive, try ignorance.

        Comment


          #5
          Tindikaga ei saa: laseri point on tahmas, mis on tegelikult rauatükikesed plastkestas. Viimane sulabki triikides paberi külge. Siit on ka selge et mingit jahtumist ei ole karta. Võta paber kasvõi külmikust ja triigi! Hulka raskem on triigitud paberi laht i leotamine.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Originally posted by felch@May 2 2005, 19:59
            Hulka raskem on triigitud paberi laht i leotamine.
            Sellest murest vabastab press`n`peel kile kasutamine.
            Soovitan

            Comment


              #7
              see kile on kallivõitu natuke minu jaoks... muidu mis nime all seda tevalos\oomis leidub ka?

              aga kui pole tahma jahtumine mingi probleem, siis ma proovin ka selel triki ära tänan heade uudiste eest

              Comment


                #8
                Prindi skeem välja paned trükiplaadi alla kopeerpaberi vahele ja ülevalt liigud mööda jooni.Lihtne
                * * *

                Comment


                  #9
                  ei saand hästi pihta... kuidas see koopiapaberiga toimib? kas ta jätab siis mingid jäljed plaadile millest hape läbi ei tule? või tuleb ikkagi markeriga yle teha?

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by bloody-orc@May 2 2005, 22:45
                    ei saand hästi pihta...
                    Polegi vist millelegi pihta saada
                    Loe näiteks see läbi
                    http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?show...hl=press`n`peel

                    Aga eks igaühel on oma lemmikmeetod ja nipid.

                    Comment


                      #11
                      mis värvi ja mis aasta elfa kataloogi lehti kasutatakse siis? need rohelised ?

                      Comment


                        #12
                        Kasutasin neid paksemaid lehti.
                        Pohimõtteliselt tuleb kasutada poolmatte lehti kust iganes.Kui on väga läikivad tükib tahm triikimise ajal laiali valguma ja rajad saavad inetud.Mingi tulemuse sain ka "Ostumõnu" lehtedega.
                        Kasutan praegu kuskilt trükikojast saadud paksemat poolmatti paberit.
                        Kes kardab, et mingi suva leht printeris üles sulab: Keerake triikraud "põhja" ja triikige. Kas läheb paber ise kollakaks või annab värvi? Pole värvi sulamist trükiste puhul kohanud.
                        Veel ühe tarkuse olen omandanud:triikida tuleb üsna õrnalt peale vajutades,siis ei valgu rajad laiali.
                        Press n Peel jäägu mere taha rikkamatele meestele hullamiseks ja urgitsemiseks!

                        Comment


                          #13
                          Eh, otsustasin kah kogemusi jagada.
                          Joonise printimiseks väga hea see raamatute kiletamiseks
                          mõeldud kile katte paber. Tahm tuleb kenasti lahti kui ära jahtub
                          ei pea leotamisega vaeva nägema. Triikimine kõige suurem keemia, peab katsetama. Söövitan suhteliselt kanges 25-35% raud(III)kloriidi lahuses ca.40 kraadi juures. Mul sellised kenad lapikud nõud kuhu saab ka suuremad plaadid vertikaalselt panna, aga lahust läheb vähe.
                          Plaadid tulevad kenad, nagu päris
                          Mul kah küsimus Eagle kasutajatele: kas detailide paigutuse saab ka kuidagi
                          automaatselt teha st. kõige ratsionaalsema

                          Comment

                          Working...
                          X