Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

п213A Transistori asendus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    п213A Transistori asendus

    Tere!

    Mul on vaja sellist transistorit (п213A), aga selliseid vene juppe pole vist enam saada...
    Kui keegi ehk oskab öelda, mis asendaks seda või vähemalt, mis on selle parameetrid oleksin väga tänulik...

    Stellari

    #2
    Ja veel üks küsimus... Kui vene kondeka peale on kirjutatud sellised parameetrid, siis mida need tähendavad... Näiteks "25,0*15B"

    Mida tähendab esimene arv ja mida teine.... Vene keelt ise ei oska, aga oletan et 15B tähendab volte???? Kui nii mida siis enne korrutusmärki olev number tähistab...

    ...Ärge pange pahaks minu lolli küsimust...

    Stellari

    Comment


      #3
      213A - 10W, 45V, 5A, beeta>20.

      kui kollektori emitterivaheline pinge üle 35V ei ulatu, siis võiksid sobida kõik variandid P213-P217(A-G)

      kondeka kohta, 25 peaks olema mahtuvus mikrofaradites ja teine number on jah voldid.

      Comment


        #4
        (п213A), aga selliseid vene juppe pole vist enam saada...

        kas karbitäiest aitab Sulle, karbis oli neid vist 50tk.

        Comment


          #5
          Tere jälle!

          ...Aitähh!!!... vastuste eest... jään lootma, et need on mahtuvused mikrofaradites

          Tegelikult piisaks aint kolmest...

          Kus Sa asud?...

          ...Aga ma usun, et tegelikult ma leian nüüd mõne asendus varjandi ka...


          Stellari

          Comment


            #6
            Kuhu see transs peaks minema ? Võibolla saab väikese skeemi ümbertegemisega (kui üldse vaja teha) kasutada mõnd pnp ränitranssi .
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Skeem on lihtsa värvimuusika tegemiseks monomakile...

              Skeem on sellel aadressil:
              http://www.zone.ee/midaveel/varvimusa.jpg

              Vastust oodates...

              Stellari

              Comment


                #8
                Kui juba, siis juba... ja nagu öeldakse, et 10x mõõda ja 1x lõika...
                Tekkis veel üks küsimus, seoses alloleva skeemiga (seal kus punane ring ümber)...

                http://www.zone.ee/midaveel/varvimusa1.jpg,

                et kas dioodi Д1 tähistus ongi Д7, ju vist peab olema, aga mis võivad olla sellisel juhul selle dioodi parameetrid???

                Kahjuks on vene jupide tähistused minu jaoks üks suur müsteerium... võibolla sellepärast, et keelt ei oska ja uue-kooli-vend.... njah natuke algaja ka veel...

                Lugupidamisega!
                Stellari

                Comment


                  #9
                  sinna suvaline alaldusdiood, 1A peaks aitama, need poes ca 1EEK
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #10
                    Miskipärast kahtlustasin, et värvimusa...
                    Sinna skeemi võid suva pnp võimsustransid panna. Võid ka NPN panna, aga siis pead muutma kõikide dioodide ja lüütide polaarsused teistpidi. Pingete märgid kah muutuvad siis.
                    Samas hoiatan, et selle skeemiga võid mingi umbkaudse vilkumise saada hel juhul..
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #11
                      OK.... eks ma tee siis nii...

                      Tegelikult teen seda vaid selleks, et lihtsalt proovida ja vaadata, mis valesti võib minna..., pole kunagi ennem trükiplaati teinud
                      midagi lihtsalt montaaži jaoks...

                      Kui selle valmis saan, siis hakkan oma esialgse projektiga tegelema, millel paar jupi ja trüki plaat veel puudu...

                      Kui mäletate arvutikasutajas oli kunagi felc'i värvimuusika skeem üleval, (4 erinevat sagedust, ~1kW prozed saab külge pookida ja rohkesti viimaste tundlikuse reguleerimis võimalusi nii koos kui eraldi)

                      Lugupidamisega!
                      Stellari

                      Comment

                      Working...
                      X