Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

üle Interneti juhitavad seadmed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    üle Interneti juhitavad seadmed

    Mida arvate üldiselt üle Interneti/LAN/WAN juhitavatest kontrolleritest/sensoritest/kaameratest/videoserveritest ? Kas Eesti turg on selleks liiga väike et tõsiselt tegeleda turustamisega ja on liiga spetsiifilised tooted või on sellel valdkonnal Eestis perspektiivi ja laiemat tarbijaskonda?

    #2
    On. Näiteks kõik suuremad antomaatika tootjad on oma isiklike andmesiinide pealt kolinud LAN/WAN peale.

    Comment


      #3
      Siis peab eriti vinget reklaami tegema.
      Olen märganud, et inimesed:
      - ei viitsi uue asjaga kaasa minna sest vana juba tuntud või lihtsalt hirmud uue ees;
      - kui LAN siis on "selge et ebaturvaline ja häkkerid kohe sees"
      - vaadatakse kõigepealt hinda, kui uus parem aga kallim, jäädakse vana variandi juurde
      - jne.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Teema ka ärifoorumis http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=17164

        Olen seda varem ka kogenud et Eesti tarbijate turg on suht konservatiivne, kuigi tootearenduses luuakse üsnagi innovaatilisi projekte.

        Aga mis puutub ärifoorumis mainitud toodetesse siis nendes on statsionaarne veebiserver sees olemas ja ka mõeldud turvalisusele. Lisaks paroolidele on ka sisse ehitatud "network watchdog" mis peaks tuvastama häkkerlust.

        Ja rääkides hindadest siis 1000 - 2500 pole palju (keskmiselt 10DI, 10DO + sensorid), arvestades konkureerivate tehnoloogiatega nagu X-10, Echelon ja teised.
        Pealegi nõuavad konkureerivad tehnoloogiad inseneri/elektriku abi, samas kui teemas olevaid tooteid võib lihtsamate vajaduste korral igaüks ise installeerida.

        Sisuliselt on see nii, et ühendades kontrolleri võrguga ja käivitades programmi, tuvastatakse ip aadressid automaatselt. (100/10M Ethernet interface provide TCP, UDP, IP, ICMP, DHCP,HTTP)

        Comment


          #5
          nojah, nüüd on siis tarbijad süüdi et ei taha "elevanti" ära osta.
          mida ise teinud olete et kliendile lähemale pääseda?
          käinud mingite reaalsete karbikestega ja näidanud kuidas asi töötab ?
          tulge maa peale, klient tahab toimivat lahendust mitte suusõnalisi lubadusi.
          ps. väike soovitus, tooteesitluse protsessis nimetage end inseneriks, võetakse palju tõsisemalt kui " ekslusiivse õigusega importöör/distribuutorit ".

          Comment


            #6
            Mina arvan, et kõik sõltub ikka hinnast. Sellisel tasemel lähevad paremini ikka odavad tundmatud hiina asjad, kui kalli kvaliteet tootja kaup. Ma mõtlen selles mõttes, et näiteks valdaval enamusel on arvutis ikka 80kr hiina võrgukaart, mitte 500kr 3COM.
            Kui hind on odav ja seadme paigaldamine vanaemale jõukohane, siis peaks küll nõudlust olema, ammu oleks juba mingit odavat, lihtsat analoogi kodukittidele ja muule sarnasele vaja.

            Comment


              #7
              Siin on veel üks probleem: huvi ja vajadus. Koju automaatikat eriti vaja pole, endal oli kunagi plaan aga kujutasin siis ette olukorda kus naine istub koos lapsega pimedas toas ja mina telefoni teel õpetan:

              kirjuta ipconfig
              vajuta seda pisikest rohelist nuppu selle keskmise karbi peal
              tõmba kogu maja toide välja
              mine vajuta järjest kõiki lambilüliteid. Kas hakkasid ledid vilkuma ? ah ei hakanud. Siis mine proovi ....

              Sedaviisi see mõte metsa lendaski,

              Comment


                #8
                Originally posted by raivo@May 9 2005, 16:17
                nojah, nüüd on siis tarbijad süüdi et ei taha "elevanti" ära osta.
                mida ise teinud olete et kliendile lähemale pääseda?
                Olen insener ja lähenen asjadele loominguliselt ja innovaatiliselt. Ehk enamasti on mõtetes ikka see kuidas midagi paremini või lihtsamaks teha. Mulle ei meeldi midagi kellegile pähe määrida vaid meeldib lahendusi leida ja välja pakkuda kui selleks vajadust on. Antud juhul, seoses nende IP toodetega, mõtlesin, et on normaaalses hinnaklassis ja huvitavad ja võiks olla kasulikud päris paljudele. Kui tarbija leiab, et tal pole seda vaja siis pole vaja. Igal asjal peab olema nõudlus, et seda pakkuda. Mina isiklikult leian, et ma kasutaksin neid tooteid igal juhul. Aga samas, on imelik kuigi ühiskonnas normaalne, et tarbijad eelistavad mõttetuid tilulilusid rohkem kui praktilisi asju. Kui vaadata kui palju kulub keskmisel eestlasel kaasa arvatud ka lapsed raha iga kuu mobiiltelefoni arvetele. Mis koosnevad põhiliselt sms-de, piltide, mängude, helinate summadest. Siis on ju nii et kulutatakse raha arulagedalt. Samas mõelda, kuidas teha oma elu lihtsamaks ja mugavamaks, säästes raha - selle jaoks peab tõesti vist insener olema.

                Comment


                  #9
                  SEe, et tilu-lilusid kasutatakse, on minu arvates jälle reklaami teene. Kui ikka mingi vurrkann, tamagotchi vms. asi üles haibitakse, on see kõigile "endast lugu pidavatele" kodankele kohustuslik. Mõned bestseller-raamatud vaid illustreerivad seda väidet.
                  Aga teema juurde: minu arvates on X-10 parem kuna ta ei nõua lisajuhtmete seina sisse torkamist. Heakene küll, uutes majades on see võimalik aga paljukest neid rikkureid ikka on, kes endale gyproc-lasmägedele pappmaju ostavad.
                  See on ka ainus puudus, mida ma IP-põhistel lahendustel näen.
                  Iseasi, kui juhtimine üle wifi käiks.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    x10 on ikka tigupost lan-i kõrval, kohatu võrdlus. raadiovõrkudest on zigbee ( 802.15) juhtimiseks kohandatud. atmelil, chipconil, freescalel jt kiibid valmis.
                    Simon, saatsin Sulle foorumi privasse sõnumi, said kätte ?

                    Comment


                      #11
                      Tigupost tõesti, ühe käsu edastamine võtab natca üle sekundi aega Kuid siin räägiti ikkagi seadmete juhtimisest mitte filmide sikutamisest.
                      Ja üldse, on's keegi mõelnud X10 täiustamisest? Kui nt. saata 1 pulsi asemel poolperioodi kohta kasvõi 3? Või rohkem?
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by raivo@May 9 2005, 21:30
                        Simon, saatsin Sulle foorumi privasse sõnumi, said kätte ?
                        Sain kätte küll jah, tänan soovituste eest. Lihtsalt ei jõudnud vastata koos asjaliku materjaliga.


                        Mis puutub X-10'sse siis oli mul kunagi ainumaaletooja õigus (aastaid ennem seda kui praegune X-10 maaletooja sellega alustas). Põhjus miks ma X-10 aktiivsemalt tegelema ei hakanud oli see, et ikkagi liiga kallis meie turu jaoks, samas väga vana tehnoloogia (vist juba 20 - 30 aastat). Ja see euroopa X-10 on kohandatud meie elektrisüsteemi jaoks ja palju kallim kui USA variant. Ja X-10 puhul iga vidin maksab ca 1000 - 2000 EEKi ja kui soov terve korter/maja automatiseerida, siis vähemalt 10000 - 20000 tuleb ikka ära. Ja minu meelest on X-10 ikkagi üsna kohmakas, iga rakenduse jaoks vaja päris mitut vidinat ja ressursid suht piiratud. Kokkuvõttes mõtlesin, et X-10 pole perspektiivne.

                        Ja mis puutub IP toodetesse siis ärifoorumis mainisin et LAN/WAN, see tähendab et juhtmevabalt töötab ka, kaasa arvatud GPRS-ga. Ja ei pea seadistama üldsegi kodus, seda võib teha brauseriga kasvõi Internetikohvikus. Kuna mobiiltelefonide ekraanid järjest suurenevad ja võimaldavad ka normaalselt WAP/XHTML kasutada, saab kõiki vajalikke toiminguid mis tahes asukohas teha.

                        Mis puutub kaabeldusse, siis tegelikult ei pea ju iga elektriseadmeni kaablit vedama või mingit vidinat panema. Saab ju ka juhtmevabalt või siis panna üldse kontroller el. kilpi. Aga see kes arvas et el. liine pidi võiks automaatikat/filme liigutada siis miks mitte vastupidi :P Arvutivõrku pidi saab elektrivoolu edastada kuigi jah, mõlemas otsas jällegi vastavat vidinat vaja.

                        Comment


                          #13
                          Äkki on kellegil midagi alternatiivset välja pakkuda? Või võimeline midagi ka hulgem kokku klopsima?

                          Comment


                            #14
                            Otseselt teemasse ei oska midagi arvata.

                            Firma, kus mul noorem vend töötab, tundis möödunud aastal huvi valvesüsteemi vastu, mille kaamerad oleksid paigutatud umbes nelja-viide kauplusesse, keskne server salvestaks kraami ja omaniku korteris oleks jälgimispunkt (vms). Hetkel ei oska öelda, kas teema veel aktuaalne on, aga kui huvi on, annan kontaktid.
                            If you think education is expensive, try ignorance.

                            Comment


                              #15
                              Kui kellegil on huvi minu pakutud toodete vastu või on omal midagi huvitavat pakkuda (pean silmas omaloomingut) siis võiks teada anda simon@smartec.ee

                              Comment

                              Working...
                              X