Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trafo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trafo

    Kas kusagil müüakse trafosid suurtele vooludele ~40A(35kHz). primaar ja sekundaar peavad olema keskväljavõttega. Keerdude suhe 2:1 või 3:1. Teine võimalus on keerutada peenemaid kiude üheks suureks ja siis keride rõngale.
    On kellelgi veel soovitusi või teab midagi?
    Kõige tarbetumana näivad ühendused, mis on kõige muu töötamiseks vajalikud!!!

    #2
    Ei müüda, ise tuleb teha. Kas on uus projekt või remondid midagi ?

    Comment


      #3
      35kHz jaoks tuleb teha sagedus muundur.
      * * *

      Comment


        #4
        Milleks selline trafo, huvitav, huvitav??? ehk selgitaksid pikemalt?

        Comment


          #5
          ATX-st saad 40A kätte.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            40A puhul on kokkukeerutatud juhe etem, kerida mugavam ja sagedusomadused paremad.

            Comment


              #7
              Käsil oleva projekti Impulsstoiteplokk (12V -> ~40V) jaoks on seda trafot vaja. Toroide mul on aga veel peaks juhet keerutama. Kardan, et ise keerates ei oska seda nii korralikult teha.
              Kõige tarbetumana näivad ühendused, mis on kõige muu töötamiseks vajalikud!!!

              Comment


                #8
                on vöimalik ka osta, aga usu ,sa ei taha :
                http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...-165-62&lng=est

                Comment


                  #9
                  Arvuta pinnaefekti mõju, võimalik et jämedam traat ajab asja normaalselt ära. Viimast % taga ajada on tihtipeale tarbetult kallis.

                  Comment


                    #10
                    Solderable without prior stripping.
                    See vist väga kriitiline ülekuumenemise suhtes.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Aga mis seal traadi keerutamisel siis nii keerulist on? Minul on selle jaoks pika koridori kummaski otsas konks. Traavin traadirulliga nii mitu korda edasi-tagasi, kui kiude vaja. Siis päästan ühe otsa konksu tagant lahti ja topin selle trelli padrunisse. Ja siis vaikselt kruvima. Natuke harjutamist ja tuleb täiesti kobe keerutatud traat välja. Miks seda peaks kalli raha eest poest ostma, mina küll aru ei saa.

                      40A jaoks pole just meeldiv planktraati trafo peale väänata.
                      Harjutamine teeb harjutajaks.

                      Comment


                        #12
                        Impulsstrafode puhul olen kasutanud 0,34mm traati ilma kokku keerutamatta.Mahub rohkem südamikule ning kerida on ka lihtsam.
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #13
                          Aga kasutage vasest õhukest linti suurte voolude puhul, nagu selles artiklis. Seda kergem mähkida kui jämedat traati, ja täituvus parem (ei jää õhuvahesid).
                          Head susserdamist !

                          Comment


                            #14
                            40A pole nii suur vool,kui võtta voolutiheduseks 4A/mm2 siis ristlõiget vaja veidi üle kümne. Võid kerida kõrvuti (lindina) need kümme või viisteist traati, keerdude arv on ju enivei madal. Peaasi et pikkused oleks võrdsed. Olen ise tegelenud 250A 27V trafoga, seal läks veidi raskeks kuid enamvähem sai tööle (päris valmis pole siiani, projekt hääbus).
                            Kasuta E südamikku, on lihtsam ja saad äkki vasklindist mähise teha. Sobilikke E-sid peaks ELFAst saama. Vajaliku ristlõike saad, kui paned südamikud pakki. Kõik suurevõimsuselised impulsstrafod tehaksegi niiviisi, toroidiga ei mässa keegi.

                            Comment


                              #15
                              Mina mässan ..Ja tegelikult ka mantlitega..Linti olen ka kerinud, aga väga nigel seda teha.Soovitan siiski mitut peenemat traati paraleelselt.
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment

                              Working...
                              X