Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

300-500m juhtmevaba kommunikatsiooni tahaks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    300-500m juhtmevaba kommunikatsiooni tahaks

    tahaks saata raadiolingiga webikast tulevat pilti (2 tk neid) kas siis usb või comi käiv (soovitavalt usb kuna need on odavamad ja kvaliteet ei huvita eriti) ning siis kusagil hullab sama aluse peal ka pic. vaja oleks siis saata pilt läpakasse ja sealt siis datat omakorda tagasi picile, et see suudaks vastavalt sellele reageerida...

    milline oleks kõige parem transiiver sinna vahele? tahaks kaugust paarsada meetrit välitingimustes ilma vihmata. läpakal on olemas wifi kaart(integer) kuid ma arvan, et seda kasutada ei saa (oskusi jääb väheks).

    Kõige parem oleks veel see ka, kui saaks comis liikuvad RX+TX signaalid sinna ära mahutada kuidagi veel e siis mingi 3 kanalit robotisse ja 1 kanal läpakasse

    [robot]
    saatjad:
    veebikas1
    veebikas2
    pic
    vastuvõtjad:
    pic
    [läpakas]
    vastuvõtja ongi see

    muidugi selle pikist saatmise võib ära jätta, kui see asja liiga keerukaks või kalliks teeb aga loodan, et saab siisgi selle lisada, siis saab pici programmeerida ka üle raadiolingi

    Jäädes ootama teie julgustavaid vastuseid
    Rain

    PS: Rahakoti paksus pole just kõige suurem... proovime jääda alla 1000.- (kaamerad on sellest 400.-)


    #2
    mingitel Wifi seadmetel ( asus WL500 ? ) USB port kuhu USBi mälupulk vöi kaamera sobib, siiski peaks uurima kas antud kaamerat toetab.

    Comment


      #3
      kuna minu andmetel on see kaart, mis PC'sse läheb, siis ma seda ei taha kuna minu robotil pole PC'd peal vaid ainult paar pici... tahaks mingit stand-alone'i ja taandame range 100m peale

      Comment


        #4
        see on AP. aga ega vist sobi jah, paras kolakas ja voolu vötab kah korralikult.
        suvalisel juhul USBi host kontroller ei ole niisama lihtne ja vöid loobuda sest plaanist. mingi traaadita kaamera koos videosisendiga PCga ehk lihtsam.

        Comment


          #5
          aga kas on kellelgi soovitada mõnda, mille range jääks 100m kanti õuetingimustes, kus väga paksu metsa just pole ja pole ka lage heinamaa

          ja kui keegi teab mõnda head väga säästliku ja väikest emaplaati, mille ma sinna panna võiksin, siis oleks igasugused ideed teretulnud. Sellel peaks olema siis kindlasti 1või2 usb auku ja mingi võimalus wireless kommunikatsiooniks...

          Comment


            #6
            ok kuna olen loobunud kaamerast ja tahan ainult "rääkida" robotiga, siis kas see sobiks kommunikatsiooniks? Või on äkki kellelgi midagi sarnast kuid odavamat?

            Comment


              #7
              Mul õnnestus käske saata Vellemani odavate T_X433 ja RX433 moodulitega. 150.- tükk. Aeglased küll ja vastuvõtt keerukas (müra vastuvõtja väljundis pausi ajal) kuid töötas.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                tahaks just sellist kindlamat ja noh usaldusväärset, mis ära ei kaoks, kuna ei taha, et robot tiiki sõidab... :$ sellel on ka just see encodind\decoding peal olemas, mis on samuti väga hea ja järgi jääb picist vaid serout käsku kasutada

                Comment

                Working...
                X