Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

sütiku süütamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    sütiku süütamine

    Olex selline küsimu, et kas on võimalik...
    Tahax amatöör filmijaoks teha maa sisse väikesed laengud... noh, et püssirohuga või poest ostetud pauk maa sisse ja siis viskab isegi mulda nati ülesse. noh lihtsalt panen traadi jupi sisse mis läheb õõguma... olen teinud näitex kolme lapiku patareiga.... aga see juhtme üx kiud vms. ei lähe kohe õõguma... mingi u. 2sek.

    Aga kas olex mingit kondekaga skeemi vms... mis nupule vajutusega panex kohe süttima... Ma loodan, et saite mu küssast aru... äki saab fotoka välguga miskit teha... või on mõni odavam moodus...

    #2
    olen ise ka kunagi taolist asja mõtelnud teha
    aga kõige lihtsam on juu nii et teed tavalise lülitiga lampi põhimõttega ja vead kaks pikka juhet ja proovid mingi parema hõõgniidi võtta ( lõhud mingeid suvalisi pirne vms )

    Comment


      #3
      Jaa, auto 5W pirnist olen mina ka neid väiksemastpeast teinud päris palju. Viilisin väikse augu klaasi sisse, toppisin sealtkaudu mingit "põlevat" pulbrit sisse ja mässisin midagi siis veel pirni ümber ka pärast. Litakas käis praktiliselt kohe, kui klemme puutusin. Sellisel juhul on muidugi see miinus, et siis lendavad ka väikesed klaasikillud laiali, millepeale siis keegi eriti ei mõlnud.

      Comment


        #4
        tavaline hõõglamp, niit läheb pea hetkega mitme tuhande kraadini ja see peaks süütama küll.

        Comment


          #5
          http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=7844 << kas samal teemal mitte juba teemat olemas ei ole ? Selle vastuse oleks seega otsingust ilmselt saanud.
          transistor[ätt]starline[punkt]ee

          Comment


            #6
            Kunagi sai sütik tehtud taskulambi pirnist, mille klaasi tangidega ettevaatlikult katki tegin. Tikuväävlit ümber ja läks igavese jurakaga kohe kui patarei külge sai...
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              aga kas ledidega saaks? kui neile 9V taha panna... neild leiab kodust rohkem kui hõõglampe...

              Comment


                #8
                Originally posted by bloody&#045;orc@May 20 2005, 21:44
                aga kas ledidega saaks? kui neile 9V taha panna... neild leiab kodust rohkem kui hõõglampe...
                Kui võtad venelaste AL307 , siis käitub see soodsatel oludel miniraketina küll. Testitud :P
                Aga muidu valgusdioodid ei kõlba .
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Võta vana 100W jootekolb seal takistustraati tapvalt, keri ymber pooliku tiku ja kinnita silmusena ymber tiku juhtmeotsad, asi on natuke uimane aga selleest uuesti kasutatav, vähemalt senikaua kui tikk ära põlenud pole, teine kiirem varjant on et võtad tiku paned kahelepoole pead teibiga juhtmed(mitte ümber pea) nyyd vead yhe juhtme yhe otsa kyljest teise üle tikupea ja teibid sellegi yhe teibikihiga kinni. Esimene suutis söe salpeetri pulbrite segu põlema panna,( Pyssiroht ilma väävlita, põleb aeglaselt ja annab hea valgusefekti pildides sädemeid), Teisega sai kaaliumlillale tuld antud. Kõiki neid sai toidetud tsikli akuga. A kui keegi tahab niisama pauku teha siis yx juhtmega detonaator on ka epoksiidiga kinni valatud vene kondensaatorid (tüüpi ei mäleta) kui valepidi polaarsust saavad. Ise näinud sellist pilti kui selliste kondede patarei yhendati valepolaarsusega kylge, meenutas väga katjuusat.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by murphy@May 21 2005, 01:11
                    Võta vana 100W jootekolb seal takistustraati tapvalt, keri ymber pooliku tiku ja kinnita silmusena ymber tiku juhtmeotsad, asi on natuke uimane aga selleest uuesti kasutatav, vähemalt senikaua kui tikk ära põlenud pole, teine kiirem varjant on et võtad tiku paned kahelepoole pead teibiga juhtmed(mitte ümber pea) nyyd vead yhe juhtme yhe otsa kyljest teise üle tikupea ja teibid sellegi yhe teibikihiga kinni. Esimene suutis söe salpeetri pulbrite segu põlema panna,( Pyssiroht ilma väävlita, põleb aeglaselt ja annab hea valgusefekti pildides sädemeid), Teisega sai kaaliumlillale tuld antud. Kõiki neid sai toidetud tsikli akuga. A kui keegi tahab niisama pauku teha siis yx juhtmega detonaator on ka epoksiidiga kinni valatud vene kondensaatorid (tüüpi ei mäleta) kui valepidi polaarsust saavad. Ise näinud sellist pilti kui selliste kondede patarei yhendati valepolaarsusega kylge, meenutas väga katjuusat.
                    aga huvitav, kui kõrge peab see pinge olema mis neile sisse tuleb kärutada?

                    Comment


                      #11
                      sry, 1 post 2 korda, palun kustutada.

                      Comment


                        #12
                        ma olen sütikut teinud nii et kahe juhtme vahele pannud peenikese traadijupi ja selle koos tikuväävliga teibi sisse pannud. Kui rakendada juhtme otsadele paraja tugevusega vool, traat kuumeneb, läheb punaseks ning süütab väävli (polegi vaja pirne selleks raisata)

                        Comment

                        Working...
                        X