Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Stun Gun

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Stun Gun

    vajaksin hullult abi.......tahan ehitada stun gun'i kuid juppide otsimisel pidin tõdema et siin ei leidu paljusid mulle vajalikke juppe....... Siin on siis skeem ja vajalikkude juppide loetelu.... kui keegi oskab aidata siis palun andke teada......päris võhik ma sel alal ei ole aga seekord jäin küll vajalike juppide leidmisega hätta......nt ple siin saada seal nõutud neoon pini ja kaheksat kondensaatorit väärtusega 0.01uF/400V
    tekitab segaduse.......anyway..... kui keegi kuidagi aidata oskab siis mailige või vastake foorumisse
    loodan abile
    PS! äkki on kellegil paremaid skeeme selle junni ehitamiseks või teab kuidas seda kodus leiduvast pahnast teha ) :blink:

    #2
    Mulle tundub et need transid võivad olla ükskõik millised suurema võimsusega isendid. Q1 võib lahjem olla ja Q2 võimsam. Q1 peaks vabalt sobima näiteks KT805, mingi suurema võimsusega PNP transs ei tule hetkel pähe, kumbki nendest peaks olema, kas KT818 või KT819, olenevalt siis sellest kumb PNP on, käsiraamatud pole käepärast ja peast ei mäleta.
    Trafo paistab nagu lampvõimendi sobitustrafo olevat. Seal oli küll öeldud, et 8 oomi peab olema, aga ma arvan, et töötab ka tavalise teleka väljundtrafoga, mis vist enamjaolt olid 4 oomi.
    ...

    Comment


      #3
      mida sa omaarust selle stunguniga tegema hakkad ?

      Comment


        #4
        Originally posted by contramortem@Jun 21 2005, 07:46

        näiteks KT805, mingi suurema võimsusega PNP transs ei tule hetkel pähe,
        KT805-ga sobib paari KT855. MJE15030,15031 Tevalos saada.
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #5
          Originally posted by KaruTEC@Jun 21 2005, 14:51
          mida sa omaarust selle stunguniga tegema hakkad ?
          lihtsalt et ehitada on huvitav......on millega tegeleda... :P

          Comment


            #6
            aga samas on ka ohtlik tegeleda! kui sa ikka ei tea mis ted, siis äkki on veel vara selle projekti jaoks?

            mitte et ma kritiseerida tahaks vms, väga hea kui inimesel on igav ja ta tahab seda aega konstruktiivselt kasutada, lihtsalt see projekt veidi keeruliseks jääb ma kardan...

            Comment


              #7
              Muide http://electronics.howstuffworks.com/stun-gun1.htm on üsna huvitav teema kohane FLASH.

              Mind huvitab, kas sellist isetehtud stun guni võib ka päris elus kasutada. Ütleme, et kui tõesti tuleb keegi kallale?

              Comment


                #8
                Originally posted by qratman@Jun 22 2005, 18:36
                Mind huvitab, kas sellist isetehtud stun guni võib ka päris elus kasutada. Ütleme, et kui tõesti tuleb keegi kallale?
                Need asjad peaks olema seadustega paika pandud, siinkohal tuleks paragrahve uurida või nende tundjatelt otse küsida...
                Paljugi muuks otstarbeks mõeldud asju on võimalik kasutada kaitse-, ründevahendina või ka relvana. Alati tasuks uurida kas on lubatud konkreetse vahendi kaasaskandmine, kasutamine, teisele isikule edasiandmine, kasutusloa ja väljaõppe vajalikkus, millal on enesekaitsepiiride ületamine jne. jne. jne.
                Pealegi räägiti et sambo (vene keelest - enesekaitse ilma relvata) esimene nipp pidavat olema "anna jalgadele valu", lahtiseletatult - jookse eest ära... Mulle jalgpallitreenerist klassivend rääkis kunagi, et kui mõni tema poistest juhtumisi peksa oli saanud, ajas ta tolle trennist minema - jalad kehvad... Kui joosta ei jõua ja vastas(t)e ülekaal ilmne, aitab ehk isegi lihtne gaasiballoon mis igaksjuhuks taskus...
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Kui sulle keegi kallale tuleb siis stungunist on ehk niipalju kasu et otsid seda hiljem oma kehaõõnsustest või siis paned endale lataka kirja.
                  Hinda reaalselt enda võimekust tänaval kakelda ja vali ohutumaid marsruute.
                  Stungun unusta ära ja tee parem tesla coil vms.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by gardy@Jun 21 2005, 04:33
                    ...ple siin saada seal nõutud neoon pini ja kaheksat kondensaatorit väärtusega 0.01uF/400V tekitab segaduse...
                    Neooni asemele võid analoogsete andmetega asenduse panna; ei pea olema sama marki.http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...577-55&lng=est sel lehel kondensaator täitsa olemas, ei saa aru mis siin segadust tekitab :huh:
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by KaruTEC@Jun 22 2005, 18:45
                      Kui sulle keegi kallale tuleb siis stungunist on ehk niipalju kasu et otsid seda hiljem oma kehaõõnsustest või siis paned endale lataka kirja.
                      Hinda reaalselt enda võimekust tänaval kakelda ja vali ohutumaid marsruute.
                      Stungun unusta ära ja tee parem tesla coil vms.
                      Miks siis nii kriitiline arvamus. On ju selliseid ka päriselt kasutusel mõnel maal, tänaval patrullivatel politseinikel näiteks.

                      Comment


                        #12
                        Eestis on minu teada sellised elektrirelvad sama keelatud, kui siit foorumist läbi käinud elektrilised kalapüügiaparaadid.
                        Moderaatorid võiks selle teema juba lukku panna IMHO.
                        Sex, drugs & rock'n'roll -- need kolm sõna elavad igavesti!

                        Comment


                          #13
                          joppakolla, tänaval patrulliv politseinik ja keegi algaja elektroonik koolipoiss on eri inimesed, katsume aru saada.
                          Helistage näiteks Soome ja tellige Jouko Ahola käest endale 220 kilone kivipall. Ja siis kõvatage et vat mis mul on.
                          Asjadel on point siis kui nendega on midagi peale hakata.

                          Comment


                            #14
                            OT: enesekaitsest rääkides olen kuulnud, et gaas on edukam kui mingid elektrišokiaparaadid... ja lisaks sellele viidati mulle kunagi üks jackassi osa kus kutid enda peal proovisid asju ja kindlalt väideti, et gaas on kõige tugevama peatamisjõuga.

                            Comment


                              #15
                              Nii ta on jah!FALCKi kogemusest teada
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment

                              Working...
                              X