Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Odavate testerite kvaliteet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Odavate testerite kvaliteet

    Niisiis ostsin endale kuu tagasi yhe testeri lisaks kuna vahel on vaja kehte, tester ise on MAS830L, tootja MASTECH. Nyyd siis oli vaja mõõta võrgupinget, lylitasin testeri vahelduvvoolu mõõtepiirkonda 600V ja panin juhtmed seina, käis väike piuksatus ja hetk hiljem pauk, maja pime, ok panin automaadi sisse ja keerasin testeri lahti kohe oli näha et yx rada oli ära aurustunud, siis hakkan vaatama et vahelduvvoolu mõõteosas dioodil on must täki viigul, vaatan siis testeri varjestust ja on näha kuidas selle servad on liimist lahti tulnud ja allapoole paindunud, aga kahjux vastu sedasama dioodi, muidugi oli see osa varjestusest ka ära aurustunud. ok mõtlen et võiks raja ja dioodi asendada, aga mix ikkagi tester ise ei tööta muudes piirkondades, nu ja kui siis holikalt vaatan siis see 220 volti oli varjestuse kaudu kivisse jooksnud selle ymbruses radadel lakk maas. kas keegi teab mis kivi sinna asemele võiks panna, kui see tasub ennast yldse ära sest testeri ise oli ainult 125 eeku.Muide asja kaitse oli tervemast terve, ma ei saa aru millex see yldse seal on.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    #2
    Tuttav laenas minult täpselt sama testrit ja võrgupinget mõõtes sulatas ära testri nõelad ja tegi maja pimedaks. Tema ise väitis ,et tegi kõik õieti. Ise arvan ,et võibolla ei olnud mõõtepiirkonna ketas täpselt õiges asendis. Huvitav on aga see ,et tester jäi tervaks ja töötab siiamaani ilusti edasi.
    Igal plussil on omad miinused

    Comment


      #3
      vb siis mõõtis 10A piirkonnas
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #4
        Aga kui ta mõõtis 10A piirkonnas kas siis on võimalik ,et tester tervaks jääb. Minuteada 10A piirkond on ilma kaitsmeta.
        Igal plussil on omad miinused

        Comment


          #5
          Samas pole seal ka suurt midagi, mis võiks läbi minna, otsene lühis (shunt), mis põletab maha mõne muu vooluringi osa.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            ma ytlesin 10A piirkonnas seepärast et endal ka juhtunud et mõdad algul ampreid pärast volte aga unustad juhtme ymber tõsta, tester jääb ellu kuna selle tšundi takistus on väike. aga ma sain teada kis kivi testerile läheb see on AME7106E, testeri joonis asub siin. aga ma ei leidnud kust olex seda võimalik saada:S.
            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

            Comment


              #7
              Neil digitestritel ju tavaliselt kiibiks see tökatiplönn mida eriti nagu vahetada ei saa.
              Igal plussil on omad miinused

              Comment


                #8
                Kivi Tevalos nimetuse all ICL7106. Selle vene analoog KR572PV5 Tevalos mingi 15 EEK, seega võib täitsa proovida. NB! Tevalo kataloogis viga: 7106 analoog ikkagi KR572PV5, KR572PV2 on ICL7107 analoog (töötab LED-indikaatoritega). Kõik kivid on DIP40 plastkorpuses, seega "plönni" asendamisel võib tulla probleeme, kui testri plaadil pole vastavaid auke. Mõnedel siiski on, vaata järele. "Plönn" tuleb korralikult maha kraapida või kõik rajad läbi lõigata, et ei hakkaks uut kivi lühistama.

                Comment


                  #9
                  to velx: see on tõesti plönn a koht on ka teise kivi jaox
                  ma lõikan sinna kivisse minevad siinid läbi:P.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #10
                    seal ple auke vaid see kivi peaks neljakandiline olema, SMD tüüpi
                    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                    Comment


                      #11
                      Olemas ka smd-variant, 44 jalga, 11 igas servas: ICL7106CM44. Ainult et seda vaevalt 15 eegu eest saab, kui üldse kuskilt saab. Kui 572pv5 "istutada" ei õnnestu,siis tuleb uus osta

                      Comment


                        #12
                        nujh ma ostan mõlemad, kaotada ju ainult 15 eeku ja väheke tööaega
                        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                        Comment


                          #13
                          digitestrid(need odavad,mida leidub kataloogides) on hea kasutada, kui pole proff,läheb läbi pole kahju väga suur(nt 99 eek didgitester, näitab mul ain nati valesti,kui otsad lühistada-004 millioomi) viga siis juhtmes või seadmes.on kah plönniga, aga alt pole vedanud,ja ei purune kah nii kiiresti(kummikattega variant).kui võimalus 15 eek eest parandada,siis see ikka parem,kui osta uus 125 eek eest.
                          tel 53729764

                          Comment


                            #14
                            Katsu siis skeemi ja plaadi järgi välja otsida, mis jalg kuhu läheb. "Plönni" jalgade järjestus võib olla ka täpselt vastupidine, siis tuleb PV5 selili keerata. Samuti tuleb võib-olla mõned jalad vahele jätta. Otsi ka ICL7106 datasheet, on abiks. Head pusimist!

                            Comment


                              #15
                              täpsus on muidugi neil isenditel suhteliselt kõikuv. Mul on neid aegade jooksul kaks kogunenud. Ühel on ainuke enam-vähem täpne piirkond 10A, ülejäänutes valetab ikka päris mitu viimase koha järku. Teisel pole lood nii hullud. Kahjuks sõltub neil aga näit toitepingest; tühjema patareiga hakkab tavaliselt rohkem näitama. Samuti häirib näiteks vahelduvvoolu mõõtmise puudumine ja mõned puuduvad asjad veel. Kuid algajale on sellest küllalt ja oma odava hinna tõttu on kättesaadav ja pole ka elektrivõrgu takistuse mõõtmisega vms palju kaotada.

                              Comment

                              Working...
                              X