Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektroonikahuviliste kokkutulek 2005

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    minupoolne teatav kriitika oli suunatud aegaraiskavate aga elektroonikateadmistega mitteseotud teemadele. mäletan ypris hästi et esmalt vöttis yritus yksjagu hoogu, enne kui "käima" läks. seepärast vöiks alustada just workshoppidega, eks igayks ise tea, mis ajaks tuleb. kövaketast aga on paras varahommikul peale sauna loopida ; pea nagunii paks ja vajab tuulutamist.
    nyyd sellest PCB-st. ca 40 tk 2poolset plaati oleks söltuvalt suurusest umbes 50eek tk tehtav. kui ponnistada 1poolne, tuleb peaaegu poole odavam.
    yks triviaalsete katsete jaoks sobiv skeem oleks mega8 pealt USBi slave.

    http://www.mikrocontroller.net/attachment....309_doc2556.pdf

    saaks IOsid USBi otsa tekitada ja näitx LCD sinna riputada.
    plaadil vöiks ka termistor ja paar analoogsisendit olla.

    Comment


      #32
      Originally posted by raivo@Jul 13 2005, 10:53
      nyyd sellest PCB-st. ca 40 tk 2poolset plaati oleks söltuvalt suurusest umbes 50eek tk tehtav. kui ponnistada 1poolne, tuleb peaaegu poole odavam.
      Söövitame ise!?
      Ja ntx nii kaua kui plaadid sööbivad võix vollte vändata või misiganes.




      EDIT:kirjavead
      Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
      Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

      Comment


        #33
        Originally posted by raivo@Jul 13 2005, 10:53
        minupoolne teatav kriitika oli suunatud aegaraiskavate aga elektroonikateadmistega mitteseotud teemadele. mäletan ypris hästi et esmalt vöttis yritus yksjagu hoogu, enne kui "käima" läks. seepärast vöiks alustada just workshoppidega, eks igayks ise tea, mis ajaks tuleb.
        vaatasin veel kord eelmise aasta kava ning fotod ja leian, et sinu kriitika käimamineku venimise kohta on antud juhul lihtsalt ülekohtune:
        kokkutulek.vtl.ee/05 on kirjas, et ürituse algus on 21.08.2004 kell 17.00.
        Kava:
        16:00 - isetehtud vidinate setup;
        16:30 - uksed on kõigile avatud;
        17:00 - ürituse ametlik algus, siltide jagamine ja supijärjekorda võtmine;
        18:00 - workshop. anto veldre ... möödunudaastase turvateema jätk...

        vaatasin nii enda tehtud piltide EXIF infot kui kaido pilte (klõpsa üleval lingile "photo properties") anto workshopi algusest. kaido pilt on tehtud kell 17:57, minu pilt 18:01.

        seega võib öelda, et esimese workshopi algus on lausa minuti täpsuselt ajastatud.
        mis tollesse kl. 17-18 ajavahemikku puutub, siis inimestele *peab* jätma aega kogunemiseks ning siltide-särkide jagamiseks. samal ajal jagati kuuma suppi, nii et ajavahemik oli igati asjalikult täidetud.

        kui sul on parem idee, kuidas üritust alustada, siis lase tulla. selleks see foorumiteema on.
        viimati muutis kasutaja vtl; 20 m 2010, 04:19.
        GSM: 5039624

        Comment


          #34
          Märgin ära, et Cesko on ka valmis saanud IgorUDP-ga, mis, tõsi küll, on ainult ühesuunaline.
          If you think education is expensive, try ignorance.

          Comment


            #35
            ja hakkabki mingi klasifitseerimine pihta: rikas ja vaene jne.
            äkki õnnestuks tevalo enda sponsoreerimine nende plaatide poole pealt. kui näole 50 eeq sponsota anda, siis poleks see ju palju. või äkki tevalo ise saax need plaadid mingi pisema hinnagagi?
            rikate ja vast grupid on jamad: see peaks olema ju pidupäev, mitte mingi ässamine. ja tõesti, kui keegi on nõus ise maksma selle lisaraha, siis ka tevaost saaks toetus väiksem summa olla.
            50eeq ple väga suur raha , aga kas ikka 200 või 250 on tuntav.
            tore oleks, kui tevalo ka asjale õlga alla nati paneks. Foorum isegi oli mega-suur samm. Tänud sellegi eest.
            Erilahendused.
            PS või mail.

            Comment


              #36
              Odot, kas ma sain nii aru, et igaüks peaks saama prosega makettplaadi ?
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #37
                dunno.

                iseenesest oleks väga hea mõte kohapeal koostada mingi skeem mis jääks siis mälestuseks (ja ühtlasi miks mitte ka praktiliseks - ) esemeks kõigile.

                Comment


                  #38
                  Tegelikult on mul ammu olnud tahtmine AVR-i õppima hakata. Makettplaat koos huvitava koodi ja rauaga ainult suurendab isu. Seega - väga hea mõte. Asja annaks muidugi tavalisele siilile ka monteerida kuid seegi maksab midagi. Kui kodanik Raivo viitsib plaate ja kivisid organiseerida, oleks ka käpp seda tarbimas (ostmas). Oleks ju tore, kui keegi sponsoreeriks või mahuks asi kuidagi "pileti" hinna sisse kuid ma olen ise ka Kamitrast plaate tellinud - kordagi ei tahetud tasuta anda ... Iseasi kui nad seekord oma seminari/reklaamüritust korraldada tahaksid koos tasuta plaatidega.

                  Tevalo on minu teada kõiki seniseid kokkutulekuid toetanud. Auhinnad jms.

                  Aga Raivo ideest tuli mõte ühe tööpoe teemaks: kas Sa ei tahaks rääkida AVRide hingeelust ja progemisest?
                  Kui aega üle jääb, võiksin ise PICidest vesta, muidugi vaid assembleri keeles, ehk leiab võimaluse sünkroontõlkeks
                  Igasugu prosesid on mu meelest kõige parem kirjeldada mingi konkreetse koodinäite varal (kurb kogemus Tipist kus progemist õpetati tahvli peal, teoreetiliselt). Seega võiks välja mõelda mingi seadme, siis sab koodi ja raua ette valmistada ja kuulajate ees üksipulgi lahti harutada. PICi jaoks on 2 võimalikku projekti: kettaga mobiiltelefon ja jalgratta signa (saadaks SMS-e jne). Kindlasti saaks sama või veel huvitavamaid vidinaid realiseerida AVRi baasil.
                  Ja veel 1 seminari teema: " viskame kivi aknasse" ehk kuidas minna skeemide/pcb-de joonistamise ja PICutamise(AVR-amisega üle Linuxi keskkonda. Võib-olla ülejäänutele selge värk aga ma kuulaks küll huviga kuna just selline siire käimas.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #39
                    kod. raivo vöib kyll AVRdest ja natuke ka ARM7 jahuda. möte Kamitralt toetust paluda on kuldaväärt ( endalgi paar Kamitra "liblikat" - kohvikruusi vöi öllekannu alune demo plaat). ehk oleks mingit abi ka Arrow Eestilt loota.

                    Comment


                      #40
                      mis mõõtmetega ja kas ühe- või kahepoolsed peavad olema pcb-d? ja kui palju neid vaja on? võibolla saaksin toorikud isegi ise organiseerida.

                      Comment


                        #41
                        Pakun, et kui üldse PCB-sid teha, siis ikka ühepoolne. Midagi teha ei ole, mõned potentsiaalsed ostjad on vägagi hinnatundlikud. Lisaks, potentsiaalse koduse järgitegemise peale mõeldes, kahepoolse PCB tegemine kodustest tingimustes on võrreldes ühepoolsega kõvasti tülikam.

                        Minupoolsed 2 senti
                        If you think education is expensive, try ignorance.

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by W@ldur@Jul 13 2005, 21:54
                          kui näole 50 eeq sponsota anda, siis poleks see ju palju. või äkki tevalo ise saax need plaadid mingi pisema hinnagagi?

                          tore oleks, kui tevalo ka asjale õlga alla nati paneks.
                          üritus on toimunud niigi iga aasta tevalo toetuse ja sponsorrahade abil ja ka neil on omad piirid. karta on, et 50 kr eest trükkplaati + proset + kvartsi + ümbritsevat perifeeriat (lülitid, valgusdioodid, pesad) ei saa. kui keegi väidab, et siiski saab, siis konkreetsed ettepanekud mulle e-mailile või telefonile (5039624)
                          GSM: 5039624

                          Comment


                            #43
                            Plaadi enese võib-olla saaks.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #44
                              siin foorumis pakub keegi atmega8id odavad hinnaga. see olen vist mina.

                              Comment


                                #45
                                ühesõnaga, kui keegi konkreetselt soovib kokkutuleku raames nonde atmegade, plaatide ja finanseerijatega läbirääkimisega tegeleda, siis minu poolt takistust pole. ise ei jõua lihtsalt.
                                kokkutuleku kavas ennem mitte midagi ametlikult lubama ei hakka, kui asi konkreetselt paigas ja kõigiga kooskõlastatud.
                                raivoga võtan workshopi teemal ühendust lähipäevil, teiste asjaosalistega (felch, martinj, kes veel? - samuti.
                                GSM: 5039624

                                Comment

                                Working...
                                X