Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektroonikahuviliste kokkutulek 2005

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Mõte järgmiseks aastaks:
    Seoses sellega, et pildisaak ei tundu see aasta väga suur olema..
    Äki oleks keegi nõus mingi põhjalikuma pildistamise enda peale järgmiseks aastaks võtma. Seal hulgas võiks siis igast kohale toodud "vidinast" eraldi pildi teha.
    Lisaks kui juba pildistamiseks läks võiks millalgi ürituse keskel (kui kõik peaksid idee poolest kohal olema) mingi ühispildi teha.

    Transistor
    transistor[ätt]starline[punkt]ee

    Comment


      #92
      Originally posted by transistor@Aug 29 2005, 14:31
      Mõte järgmiseks aastaks:
      Seoses sellega, et pildisaak ei tundu see aasta väga suur olema..
      Äki oleks keegi nõus mingi põhjalikuma pildistamise enda peale järgmiseks aastaks võtma. Seal hulgas võiks siis igast kohale toodud "vidinast" eraldi pildi teha.
      Lisaks kui juba pildistamiseks läks võiks millalgi ürituse keskel (kui kõik peaksid idee poolest kohal olema) mingi ühispildi teha.

      Transistor
      kaido dokumenteeris möödnud aastal üritust päris põhjalikult (kaido.tradenet.ee/gallery/lauliku2004, aga see aasta ei saanud ta kahjuks tulla.
      mõtlesin pikalt, kas oma aparaati kaasa võtta või mitte, aga kartsin, et ürituse korraldamise kõrvalt ei ole lihtsalt aega fotograafi mängida ja tehnikat valvata.
      viimati muutis kasutaja vtl; 20 m 2010, 04:26.
      GSM: 5039624

      Comment


        #93
        No rahvas klõpsis küll päris palju. Kas nendest kokku ei saaks mingit galeriid teha ?
        Minu tehtud pildid nõudmisel töötlemata kujul saadaval.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #94
          Seee "lõpupildi" mõte on päris hea!
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #95
            Originally posted by felch@Aug 29 2005, 15:39
            Seee "lõpupildi" mõte on päris hea!
            järgmine aasta võtan kindlasti plaani.
            ps. esimesest aastast on selline pilt. päris lõpupildi mõõtu välja ei anna, kuna nt. pildistajat (s.t. mind) ei ole pildil, aga midagi siiski.
            viimati muutis kasutaja vtl; 20 m 2010, 04:26.
            GSM: 5039624

            Comment


              #96
              Originally posted by felch@Aug 28 2005, 21:54
              Ideaalvariandis näeksin kõikide eksponaatide kirjeldusi koos skeemide ja võimalike koodidega. Muidugi kui autorid lubavad.

              Fre sagedumõõtja sisse/välja-lülitamise kood ja raud oli ka täiesti kasutatav!
              Tänud korraldajatele ka minu poolt nii vajaliku ürituse eest!

              Eksponaatide kirjeldused võiks ikka esitajate poolt olla, nende puhul võiks siis lisapunkte jagada...

              Minu sagedusmõõtjast.
              Skeem pärineb A. Sharõpovi artiklist ajakirjas "Paдиo" 2002 nr. 10, lk. 26...27 (kui keegi teab, et see artikkel on ka netist saadaval, võiks lingi panna). Olen leidnud-kogunud mitmeid mikrokontrollerite baasil sagedusmõõtjate skeeme, aga see tundus neist kõige viimistletum olevat, ka meeldis selle toite sisse/välja lülitamise skeem. Siinkohal tänud koodi "kivisse raiumise" eest 'felch'ile, kes sellega veelgi tegeleb, kuna minu LCD erineb veidi autori originaalist. Artiklis polnud kahjuks montaazhijoonist, see tuli paraku endal välja mõelda. Kokkutulekul tunti juba huvi selle joonise vastu, üritan selle siis netti üles panna kui tip-top tööle olen saanub, 'felch'i poolt tuleks muudetud kood juurde. Kui üldsuse huvi suurem, ehk tasuks kogu skeem panna ja eestikeelne tõlge ka juurde teha, vene keele valdajaid jääb järjest vähemaks...
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #97
                Originally posted by fre@Aug 29 2005, 19:12
                ... 'felch'ile, kes sellega veelgi tegeleb, kuna minu LCD erineb veidi autori originaalist...
                Tehtud-juhtimine oli üsna teistsugune.Saatsin sulle sõnumi ka.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #98
                  Radio ajakiri: ftp://ftp1.radio.ru/pub/

                  Comment


                    #99
                    Lõpeb paraku aastaga 2001.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      Minugi poolt kiitus korraldajaile ja esinejaile. Muide mulle meeldis kõige enam mikrokuntrollerite teema. Kahju et enne kokkutulekut väljapakutud Atmel8 ja testplaat teemast välja jäi tühise 50eegu pärast. Siis oleks ehk olnud võimalus kohapeal mõni koodijupp valmis punuda ja meistrid oleks saanud minusugusest võhikust ka PICari teha.
                      Aga kokkutuleku kahepäevaseks tegemine oleks hea mõte, sest siis jõuaks ka esitatud teemad ristipõiki läbi võtta
                      Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

                      Comment


                        Originally posted by Qbic@Aug 30 2005, 00:38
                        ... väljapakutud Atmel8 ...
                        ... PICari teha....
                        Atmel ATMega8 on AVR, mitte PIC. PIC'isid toodab Microchip.

                        Comment


                          Egas ma AVRi ja PICi segamini ajanudki, kuid ok teinekord olen täpsem
                          Egas muud, kui juhtmed külge ... ja seina

                          Comment


                            Originally posted by felch+Aug 28 2005, 19:54--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (felch &#064; Aug 28 2005, 19:54)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Kui õige teeksid kokkutulekute eksponaate kirjeldava lehe(d)? Saginas võis nii mõnigi hea asi märkamata jääda või siis lihtsalt ei viitsinud kogunenud rahvamassist üle kiigata.[/b]

                            Plaanis on netti üles riputada võistluste tulemusi (saaks näiteks vaadata, kuidas 3 a. lõikes kõvakettaheite tulemused arenenud on), sinna tuleb vähemalt nimekiri eksponaatidest. Kui keegi oma vidina kohta põhjalikuma materjali koostab, võin ka lingi panna.

                            Järgmisel aastal tuleb ilmselt küsimus esitlevate vidinate kohta juba regimisvormis, saab natuke pikemalt ette planeerida.

                            <!--QuoteBegin-Qbic
                            @ Aug 30 2005, 00:38
                            Muide mulle meeldis kõige enam mikrokuntrollerite teema. Kahju et enne kokkutulekut väljapakutud Atmel8 ja testplaat teemast välja jäi tühise 50eegu pärast. Siis oleks ehk olnud võimalus kohapeal mõni koodijupp valmis punuda ja meistrid oleks saanud minusugusest võhikust ka PICari teha.[/quote]

                            AVR ja plaat jäid pigem sellepärast välja, et lõpuks ei leidunudki kedagi, kes neid a&#39; 50 eek per nina organiseerinud oleks.

                            Mis puutub kohapeal koodimisse, siis selline võimalus ju täiesti anti ... tõsi küll, pisut edasijõudnumal tasemel. Tegelikult ma kahtlen natuke selles, kas kokkutuleku raames on võimalik mikrokontrolleri progemist õpetada, kui just mõnda arvutiklassi (koos programmaatoritega) kasutada pole. Teiseks on ilmselt ka huviliste tase küllaltki ebaühtlane, mõni tahaks esmatutvuse mõttes led-e vilgutada, teine hoopis lcd-d juhtida jne.

                            Pigem võiks ehk olla üks näidistöökoht, kus siis pic-i ja/või avr-i arendusvahendid peal, programmaatorid taga ning huvilised saaksid iseseisvalt natuke kätt harjutada või mõne kogenuma käest oma koodi kohta nõu küsida. Arvamusi?

                            Lisaks küsiks veel - mis teemal workshopid järgmisel aastal huvi pakuksid?

                            Comment


                              No täitsa norm oleng oli&#33;Ise jõudsin koju alles pühapäeval 21.40 :lol: ....Pildimaterjali saab ülesse seatud täna õhtul.
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment


                                Originally posted by marie+Aug 30 2005, 03:19--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (marie &#064; Aug 30 2005, 03:19)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>AVR ja plaat jäid pigem sellepärast välja, et lõpuks ei leidunudki kedagi, kes neid a&#39; 50 eek per nina organiseerinud oleks.[/b]


                                tjah, 50 eekuga plaati koos pulkadega valmis teha nõuab küllaltki suurt kogust ja põhjalikku eeltööd (optimeerimist). paraku see eeltöö kajastub jällegi omakorda plaadi hinnas (mis väljendub siis inimressursis)

                                <!--QuoteBegin-marie
                                @Aug 30 2005, 03:19
                                Tegelikult ma kahtlen natuke selles, kas kokkutuleku raames on võimalik mikrokontrolleri progemist õpetada, kui just mõnda arvutiklassi (koos programmaatoritega) kasutada pole.[/quote]

                                nullist peale õpetada kindlasti mitte, aga just võimaluste näitamiseks ja huvi tekitamiseks oli selline tunniajane ülevaade kindlasti pädev.
                                GSM: 5039624

                                Comment

                                Working...
                                X