Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Veneaegse testri patareid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Veneaegse testri patareid

    Otsin veneaegsetele testritele sobivaid 1,5V patareisid.
    Kunagi oli A-kaablis müügil mingid pikad 3V VARTA patareid, mida sai plastkesta eemaldamisega kaheks sobivaks 1,5V patareiks lahti võtta. Enam neid ei müüda

    Oskab keegi sobiva patarei marki, tootekoodi või ostukohta soovitada ?

    #2
    Mina lahendasin probleemi sedasi, et saagisin AA süsiniktsinkelemendi pooleks.Sedasi, et miinus jäi topsikülge ja plussi sai söepulga küljest.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Raske kommida, kuid selliseid patareisid toodetakse Leedus ja Tartus Tiigi elektroonikas täiesti müügil.Tuttuued ja täiesti töötavad.Olen neid mujalgi müügis kohanud.Järelikult toodetakse tuuakse ja on müügis, tuleb ainult koht leida, kus neid on.Ma mõtlen väikseid ümarikke 1,5V elemente testrile TT-3 VÕI TL-4.

      Comment


        #4
        Aga on neil ka mingi nimetus või tüübitähis, et teaks poest küsida ?
        Head susserdamist !

        Comment


          #5
          Neid kolmevoldiseid patareisid, millest kaks testrile täpselt sobivat 1,5V-st elementi saab pooleks tehes, kutsutakse 2R10. Neid on ikka siin-seal müügil, pikemaid varustusehäireid pole täheldanud. Üksikuid 1,5V elemente pole müügil juba aastaid kohanud, ju Tartus siis on... Loogiliselt võttes võiks nende tüüp siis R10 olla, nõukogudeaegne nimetus oli "element 332".
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            Oomipoes peaks küll olema. Hinnakirjas GP 2R10 3V (2*1.5V, LR10) hind:25 EEK

            Mina lahendasin probleemi sedasi, et saagisin AA süsiniktsinkelemendi pooleks.Sedasi, et miinus jäi topsikülge ja plussi sai söepulga küljest.
            Sellepeale- janu ajab härja kaevu
            Sedaviisi ei soovitaks küll eriti teha sest patarei hakkab niimodi lekkima ning patarei pinge ei ole ka 1,5v
            Igal plussil on omad miinused

            Comment


              #7
              Originally posted by fre@Jul 8 2005, 12:40
              Neid kolmevoldiseid patareisid, millest kaks testrile täpselt sobivat 1,5V-st elementi saab pooleks tehes, kutsutakse 2R10. Neid on ikka siin-seal müügil, pikemaid varustusehäireid pole täheldanud. Üksikuid 1,5V elemente pole müügil juba aastaid kohanud, ju Tartus siis on... Loogiliselt võttes võiks nende tüüp siis R10 olla, nõukogudeaegne nimetus oli "element 332".
              Neid kutsutakse ka mikrofoni patareideks. Isegi siin Raplas müüakse täiesti tavalistes kodutehnika poodides. Plastik-kesta sees kaks elementi.

              Comment


                #8
                Originally posted by velx@Jul 10 2005, 18:20
                Oomipoes peaks küll olema. Hinnakirjas GP 2R10 3V (2*1.5V, LR10) hind:25 EEK

                Mina lahendasin probleemi sedasi, et saagisin AA süsiniktsinkelemendi pooleks.Sedasi, et miinus jäi topsikülge ja plussi sai söepulga küljest.
                Sellepeale- janu ajab härja kaevu
                Sedaviisi ei soovitaks küll eriti teha sest patarei hakkab niimodi lekkima ning patarei pinge ei ole ka 1,5v
                Lekkima võib hakata küll(mul ei hakanud) aga pinge on ikka 1.5V. See ei sõltu pulga pikkusest vaid on määratud elektrokeemilise reaktsiooniga.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=600030

                  Comment


                    #10
                    Tegin asja puust ja punaselt ette:
                    Kahjuks ei lasknud hot.ee ligi seega pilt.ee -s
                    http://pilt.ee/view/491111/
                    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                    Comment


                      #11
                      Tevalos on R10 koodiga 110-060 sama asi

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by SPUNK@Jul 12 2005, 00:12
                        Tevalos on R10 koodiga 110-060 sama asi
                        Väga asine pulk on "3V DUPLEX 2R10", mis koosnebki kahest 1,5V elemendist.

                        Kajuks on nende tootjaid vähemaks jäänud
                        http://www.macbatt.de/postnuke/html/module...order=0&thold=0

                        Comment


                          #13
                          neid duplexeid saab oomikast. ise ostsin.

                          Comment

                          Working...
                          X