Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

peenike tinutamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    peenike tinutamine

    Plaanis siis teha arvutile IrDA transsiiver TM3201 baasil. Kõhklust tekitab tema tinutamine trükk-plaadile. Tal jagu ei ole ja kontaktid nii pisikesed, praktiliselt korpuses sees.... kui talle nüüd 25W-se ja 220V-se kolviga kallale minna, et kas siis on lootust et ma teda ära ei küpseta..? P.S. Kolbi olen enne ikka käes hoidnud.

    #2
    Esiteks pead yritama v6imalikult kiirest asja 2ra teha. Siis enne seda tee olvi otrs suht v6imalikult peeneks(lapikuks?) ja puhasta 2ra. Mina tegin ntx mingi moblast saadud simmiga sama moodi, aga mul oli 40W kolb, millel oli jadamisi toites diood vahel. Eks see suht jama ole.

    Ah jaa...vaata, et sul kolvi kyljes ylearust tina poles...muidu pooled simmi jalad korraga yhe pl6nni all kinni.(been there, done that)

    Comment


      #3
      1. Võtad peenikest kampoliga tina
      2. puhastad jootekohad piiritusega, kui on väga must siis peenikese noaga kraapides
      3. kuumutad kolviga jootekohta ja lisad tina, tina ei tohiks vastu kolbi minna.
      4. puhastad piiritusega kampolisodi ja ongi ok.

      Vabalt võid kasutada suuremat kolbi.

      Comment


        #4
        ..nii et on mõtet, üritan. Tänud.

        Comment


          #5
          Lihtsam on kolvi otsa ümber kerida ca. 0,6..0,8mm traat nii, et oleks üks ots jootekolbe terast pisut pikem.Sellega joodadki.
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment

          Working...
          X