Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

elektrolüüsiseade

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by markk@Jul 13 2005, 20:54
    Ohm'i seaduse järgi U~I, ...
    Arvatavasti on selle märgiga mõeldud seda et pinge on võrdelises sõltuvuses voolutugevusest, nagu Ohm'i seaduse sõnastusest võib järeldada...
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #32
      Võrdeline sõltuvus kehtib ainult lineaarse aktiivtakistuse korral, traattakisti näiteks. Ja ka seda piiratud ulatuses. Paljud seadmed tarbivad püsivoolu ehk siis vool teatud pingest alates enam ei kasva. On ka püsivõimsust tarbivaid seadmeid, nt. impulsstoiteplokk mille väljundis on stabiilne koormus. Sellisel juhul pinge kasvades vool väheneb.

      Elektrolüüsiga mässamiseks soovitan osta lineaarse toiteka, miski 12V 5A. Need ei ole kallid ja ühtlasi on ka ohutu. Autoakul on see puudus, et lühisvool on väga suur mis sulatab juhtmed läbi.

      Kokkuvõtteks: tasub eelnevalt elektrotehnikaga tutvuda, see käib nii soovitajate kui katsetajate kohta. osad postitused on ikka nii masendavad et...

      Comment


        #33
        murphy'le: eksisid, söögisoola NaCl elektrolüüsil ei teki kunagi HCl. Saadused on siis NaOH, vesinik ja kloor. katoodil (negatiivsel elektroodil) eraldub vesinik, anoodil (positiivsel elektroodil) kloor. NaOH jääb lahusesse, mille kontsentratsioon suureneb, kui protsessi kestvust pikendada.
        Gaasiline kloor võib vees lahustuda ja reageerida veega, tekitades soolhappe (HCl) ja hüpokloorishappe (HOCl). Aga seda tekib tühiselt vähe, kloor tahab pigem lahusest minema lennata...

        Comment


          #34
          Ja lendabki. Toas ei ole soovitatav teha. Kasuta juhtivuse suurendamiseks parem väävelhapet, ei ole nii mürgine. Või siis söögiäädikat.

          Comment


            #35
            hapet ei ole vist hea kasutada juhtivuse tõstmiseks...on teada, et NaCl elektrolüüsil tekkivad NaOH, H2, Cl2. Kui lisada väävelhape, siis see neutraliseerib NaOH ära, tekib siis naatriumsulfaat, see omakorda laguneb voolu toimel vesinikuks ja hapnikuks. lahusesse jääb taas väävelhape, ründab järgmist NaOH-i...
            ühesõnaga, tekivad keerulised, mitmed tasakaalureaktsioonid, see rikuks saadused ära. lahus peab säiltama aluselisuse. Kui tahetakse elektrijuhtivust parandada, siis lisada veel soola...
            ja mis mürgisesse kloorisse puutub...Olen keemiakatsetes sisse hinganud mitmesuguseid mürgiseid gaase, sealhulgas kloori, joodiauru, NO2, SO2 ja SO3, ammoniaaki...niiet mul on kogemusi

            Comment


              #36
              Originally posted by murphy@Jul 14 2005, 00:59
              ... ja kuna ka siis kasutasin kõrgepingeallikat (40Kv) panin teiselepoole plaati plekityki, ja aeglaselt kattus asi õrna vasekihiga ja kus see oli piisav siis yhendasin yhe otsa plaadikylge ja vaikselt tõstsin voolu kuni 10A (lihtsalt suur pind oli vaja katta). voolutugevus selles katses polnud suur ja mu muundurgi polnud võimas, sain ise paar korda särakat ka. ....
              Ilmselt mingi näppukas 40 kV ja 10 A peaks andma võimsuseks 400 kW ja seda on ikka päris palju.
              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

              Comment


                #37
                Sry minu viga tõesti, tõesti LAHUSTUB kloor ja tekib HCl, ju siis oli see kloor mille juhtisin tsingitükke sisaldavasse lahusesse. Ja aluselisus säilib, lisad rohkem soola aga konsentratsioon tõuseb tõesti, aga kas keegi oskab öelda miks mingist piirist voolutugevus langeb? 10 A oli mõeldud väiksema pingega mille unustasin mainida. Vabandage vigu see katse oli juba palju aega tagasi ja seda teksti kirjutades olin väheke unine ka. Ja HCl vea tõttu peab vist hakkama jälle keemjaõpikuid lugema:P, njh hingad erinevaid gaase, ainuke ohutu gaas mida mina olen proovinud on N2O, rohkem naq ei riski, tõsi seda on tekkinud kyll a selleks kasutasin teist ruumi ja juhtus ka korra et katses tekkis NO2, ja sellepeale mina kadusin(nägin gaasi värvi), ja ukse panin kinni, pärast avastasin et seal oli paar rotti ka ruumis olnud (olid keset põrandat tulnud) a jh elusad nad küll ei olnud. Seega mõjub küll, kui mitte kohe siis aastate pärast. Seega ära exsperimenteeri. Muide kloor oli esimene mürk mida kasutati sõjas massihävituseks.
                Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                Comment


                  #38
                  Keedusoolaga TEKIB kloor mitte vesinikkloriid. Vesinikkloriidi tekkeks on vaja kõrget temperatuuri ja rõhku.
                  Väävelhapet kasutatakse kuna eralduv saast ei lendu. markk: soola pole vaja üldse vaja lisada seega ei reageeri seal midagi.

                  Comment


                    #39
                    Lihtsalt reaktsiooni tuletasin kuna sain NaOH ja ZnCl2, aatomite liikumist ma ei jälginud tõesti
                    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                    Comment

                    Working...
                    X