Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

2 poolsete plaatide yhendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2 poolsete plaatide yhendamine

    Kuidas on kõige parem ühendada kahte poolt trükiplaadil nii, et tulemus oleks ilus. siiamaani olen ma mingi juhtmejupiga seda teinud ja noh ei ole just kõige ilusamad need pulgad seal. kuidas oleks seda parem teha? Millist moodust te kasutate.


    #2
    mina üritan plaadi niimoodi optimeerida, et läbiviigud jääksid mingite komponentide jalgade juurde. Suhteliselt hea variant on üritada ühele poole plaati panna vertikaalsed ja teisele poole horisontaalsed rajad ning siis edasi optimeerima hakata. Kui aga ikka vaja läheb läbiviiku ühendada, siis tavaliselt on kuskil mingi komponendi otsast ära lõigatud traadijupp, mis sobib sinna auku suurepäraselt.

    Comment


      #3
      Originally posted by bloody-orc@Jul 26 2005, 12:01
      siiamaani olen ma mingi juhtmejupiga seda teinud ja noh ei ole just kõige ilusamad need pulgad seal. kuidas oleks seda parem teha? Millist moodust te kasutate.
      aga miks ta kole jääb? näeb ta ju välja nii:
      Kood:
      ___/|\___
      ___ | ___
        \|/


      PS: paremini vist koduste vahenditega ei saagi...


      EDIT1,2,3,4,5: parandasin kujundit

      EDIT6: jõuti ette juba

      EDIT7: parandsin kujundit
      Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
      Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

      Comment


        #4
        KaruTEC kunagi kirjeldas enda kasutatavat meetodit mälu järgi umbes nii: traat läbi, ühelt poolt kinni tinutada, teiselt poolt kinni tinutada, tangidega ülejääk ära lõigata. Päris hea meetod on
        If you think education is expensive, try ignorance.

        Comment


          #5
          aga kuidas need "profi" plaadid tehtud on? mingi masinaga see auk vasetatud või kuidas? mingeid augutäitjaid kasutatud?

          Comment


            #6
            Originally posted by andreie@Jul 26 2005, 13:16
            KaruTEC kunagi kirjeldas enda kasutatavat meetodit mälu järgi umbes nii: traat läbi, ühelt poolt kinni tinutada, teiselt poolt kinni tinutada, tangidega ülejääk ära lõigata. Päris hea meetod on
            Seda ma silmas pidasingi.
            Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
            Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

            Comment


              #7
              Sa pead otsima traadi mis vastab augu läbimõõdule. Nt. 0.22mm kiuline juhe (tavaline montaazhijuhe elektroonikas) koosneb 7 kiust, igaühe diameeter 0.3mm. Mina oma plaatidele teengi 0.3mm läbiviigud ja traat läheb täpselt sisse.
              Paned plaadi kahe pulga (näiteks pliiatsi) peale, et jääks lauast kõrgemale. Siis torkad pinsettidega traadid läbi (traadi ots vastu lauda) ja joodad ühelt poolt. Pöörad plaadi teist pidi ja joodad uuesti. Siis lõikad mõlemalt poolt parajaks.
              Oluline on et traat oleks tinutamise hetkel min. 10mm pikk, liiga lühike jupp sulab kohe teiselt poolt lahti.

              Comment


                #8
                aga see jätab ikkagi ju mõlemale poole mügarikud. Kas sellist võimalust pole, mis jätks plaadi siledaks. (nagu on tööstuslikel mitte-(vanade)-venemaa plaatidel)

                Comment


                  #9
                  Originally posted by bloody-orc@Jul 26 2005, 14:46
                  aga see jätab ikkagi ju mõlemale poole mügarikud. Kas sellist võimalust pole, mis jätks plaadi siledaks. (nagu on tööstuslikel mitte-(vanade)-venemaa plaatidel)
                  Vabandage väljendust, aga koduste meetoditega ikka s***t saia ei tee. Milleks peab see kodus valmistatud trükkplaat välja nägema nagu kuskil tehases robotite poolt koostatud? Kõrgtehnoloogiliste montaažiliinidega sa ikka võistelda ei suuda, meeldib see sulle või ei...
                  Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                  Comment


                    #10
                    Ei hakka uut teemat tegema, kuna küsimus sobib selle teema alla, kuidas ühendada kahepoolsel plaadil LCC pesa sisemisi pinne? Sinna ei pääse kuidagi kolbiga ligi.
                    ...

                    Comment


                      #11
                      Jätab jah mügarikud. Pisikeste aukude sisemine metalliseerimine kodus on välistatud. Suuremate jaoks on olemas spets hülsid ja presstööriistad, kuid need on sinu jaoks liiga kallid ( 1 auk 1,-). Nii et lepi sellega.

                      Comment


                        #12
                        ok, siis pole jah kahjuks midagi teha. tervet krooni ka ei raiska sellise asja peale. tuleb siis pisem puur muretseda ja traadiga möllata edasi

                        Comment

                        Working...
                        X