Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

koaksiaal kaabel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    koaksiaal kaabel

    ühes õpetuses soovitati antenni ja RF kivi vahele panna koaksiaalkaablit. Kas seda ei või asendada nt teleka kaabligakivi ja antenni vahele läheb seda maksimaalselt 50mm. sagedus on 433MHz.


    #2
    Kui lainetakstus sobib, miks mitte. Need telekaomad peaks kuskil 800MHz välja vedama.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      enamasti kasutatakse jaamdel 50 oomist süsteemi, sest see on väiksema materjalikuluga. teleka antenni lainetakistus on 75 oomi.
      ma ei mäleta enam eriti, aga mingi teema oli sellega, et kui kaablijupp oli väiksem, kui pool lainepikkust, siis pidi kuidagi mõjutama...
      kaabli saad sobiliku nt vana 2110 seest, sest nendel tuli peena kaabliga antenni juurest alla pistikusse antenni ots
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        aga kuidas saada teada, milline kaabel mul on? kas see on peale kirjutatud? praegu pole käepärast ja ei saa ise vaadata. ja palju see minimaalne on, palju ma seda kaablit kasutada võin. ise mõtlesin, et üle 5-10cm seda minna ei tohiks.

        Comment


          #5
          Telekaabel on alati 75 oomi impedantsiga! 50-oomist kaablit saad nt. Tevalost (endale ostsin ka mingi 1/2 meetrise jupi GPS-i külge).
          Kui vahemaa väga lühike, võiksid kaaluda tavalise traadi kasutamist.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Kui suuri kaotusi\häireid toob tavalise traadi kasutamine ja kas siis kasutada mitme või ühesoonelist kaablit?

            Comment


              #7
              Eks see oleneb sagedusest jne (s.t. kaugvastuvõtu puhul ei soovita). Muidu aga prooviksin panna lihtsalt 2 juhet. Parem kui mitte üksteise lähedale. Pikkade liinide puhul peaks hakkama lainetakistusi ja muud kama arvutama. Samas, mitme YAGI süsteemides olen näinud spets 2-soonelist lintkaablit (sarnaneb 2-soonelise 220V juhtmega). Lainetakistus sõltub muu hulgas soonte vahelisest kaugusest, soone diameetrist ja ilmselt ka isolatsioonist.
              433MHz puhul ja 5cm kaugusel kasutaksin esmalt tavalist traati ja kui väga vaja, hakkaks arvutama. Kipun arvama, et erikaablid ei paranda eriti midagi (antud juhul).
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment

              Working...
              X