Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

555 taimeriga skeemi koostamisest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Väga hea. Huvitav ma olin sellel lehel mitu korda ja ei märgand seda skeemi seal.
    Kas sa oskaksid suures piirdes mulle nende takide ja konde suurusi öelda.
    suured tänud.

    Comment


      #17
      100uF ja 8,2M andis umbes 15 minutit. Vaata samal saidil toodud nomogramme ja kalkuleeri. Samas on isegi mingi skriptiga tehtud kalkulaator!
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #18
        Nonii, endal on samuti olemas liikumisandur ning sooviks ka teha sellest nn "valvesysteemi" eelpoolmainitud skeemi alusel, kuid kuna ise k6ike v2ga h2sti ei jaga, siis tekkisid m6ned kysimused:

        1) Mis koodi all on Tevalos 555 timer? On's seda yldse seal, kuna ise ei osanud v2hemalt otsida

        2) Millist toitepinget 555 kivi vajab? Ja kas sama pinge tuleb ka v2ljundisse?

        3) Kas seda aega, kaua alarm sees on (pieso pasun yyrgab) arvutatakse j2rgmise valemi alusel: T(sekundites)=1,1*R1*C1?

        4) Millise transistoriga pieso pasunat juhtida? (peab vist npn trans olema?) Kuna mul pole veel ka pasunat, siis v6ite pakkuda piesot (max 12V) koos sobiva transiga. Ning hea kui see v2ga palju maksma ka ei l2heks, kuna tahaks see n2dal veel m6ned korrad syya ka midagi Ja kas transi baasi ette l2heb mingi takisti ka?

        5) Kui v6imsad need takistid umbes olema peavad? Palju 555 timer voolu tarbib?

        Ette t2nades
        rmg
        |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
        Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
        Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

        Comment


          #19
          - Otsid nime järgi, NE555 annab hulka vasteid, hind on ca 8.-
          - sõltuvalt tüübist, kuni 15V. Sama pinge ka väljundis
          - valemit küll ei mäleta, vaata mainitud lehte, seal on olemas. Kivi datasheedis ka&#33;
          - NPN-iga on kõige loogilissem kuigi saaks ka PNP-ga...
          - baasitakisti vajalik, kui pasun läheb transi kollektorisse, ca 1k on paras.
          - takistid umbes 1/4W või väiksemad s.t ei ole oluline. NE555 voolutarve on mõni milliamprit aga see sõltub konkreetsest tüübist. Võib ka väiksem olla. LOE datasheete&#33;
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #20
            Nonii, kysin siis veel yle, et kas selline skeem hakkab t88le:


            Triggeri +5V kaob kaheks sekundiks 2ra kui keegi ruumis liigub (liikumisandur katkestab vooluahela), see peaks olema siis triggeriks. Kuid kas see 470K takisti ja 0,1uF kondekas on ikka vajalikud seal? Ning miks tuleb see 10K takisti l2bi viie voldi, siis nagu oleks pin 2-l kogu aeg pinge peal ja kui triggeri poolt peaks pinge kaduma, siis l2bi selle 10K takisti on ikka veel mingi pinge peal??
            |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
            Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
            Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

            Comment


              #21
              Kas on väga jama kui baasi tak jätta panemata?
              Provimise eesmärgil lasin hetkeks ilma takita ja töötas. Hiljem kui kõik plaadi peale jootsin avastasin et selle taki olin unustanud panemata.
              Miks on pin 5 läbi taki toide peal minu tehtud skeemil jätsin pin 5 kasutamata.

              Igastahes minu süsteem toimib.
              Leidsin endale veel ühe koodi paneeli ka millega siis kogu kaadervärki sisse välja saab lülitada (sellest siin väike teema ka)
              Nüüd hakkan lisama sinna veel vanast nokist tehtud süsteemi ka, et kui alarm, siis helistab ka mulle. Muidu lihtsalt toas karjumine.

              Comment


                #22
                Unustasin veel kysida, et kas sellel 555 timeril (NE555N) on pin 1 see, kus kiibi peal nurgas on ringikujuline syvend? Tevalos kahjuks polnud selle datasheeti
                |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
                Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
                Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

                Comment


                  #23
                  pin 1 on alati "ülemine" vasakpoolne jalg, mis on tavaliselt märgitud ära mingi jublakaga, või on märgitud ära "ülemine" äär lohukesega.

                  Comment


                    #24
                    Taimer tekitab oma väljundis toitepinge. Võhma jagub, nii keskmiselt 100mA tuuris. Kui nüüd ühendada transi baas otse väljundiga ja transi emitter maha (nagu sul joonistet), jääb B-E siire päripinge alla. See tähendab: siire mis hoiab endal 0,6V saab äkki suure jõuga 12V peale. Mis juihtub - targem annab järele. Kumb neist - trans ja/või taimer, selgub hiljem (korralda võistlus
                    Läbiminek jääb ära, ku paned sireeni emitteri ahelasse. Siis ta töötab nagu too baasitakisti mida tahad ära jätta. Kollektor käib siis otse toitesse.
                    5-pinni takiga toitesse tõmbamine muudab vaid lõppkokkuvõttes pulsi kestust. Vaata taimeri skeemi, saad aru. Ots jäetakse tüüpiliselt lahti või pannakse 0,1uF kaudu vastu mätast.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #25
                      Ootaks veel kommentaare minu skeemi kohta

                      Timer on mul selline
                      Kas siis pin 1 on seal all vasakul nurgas?
                      |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
                      Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
                      Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by rmg@Sep 8 2005, 11:44
                        Ootaks veel kommentaare minu skeemi kohta

                        Timer on mul selline
                        Kas siis pin 1 on seal all vasakul nurgas?
                        Jah

                        Comment


                          #27
                          No ma ei tea, mida ma valesti teen. Skeem j2rgmine:

                          Siin on triggeriks liikumisandur, mis katkestab vooluringi lyliti juures. Kuid millegi p2rast kipub v2ljund kogu aeg k6rgeks minema, kui lylitan skeemi vooluv6rku, selle vastu aitab reset (pin 4 juures). Kuid teine probleem on see, et kui liikumisandur katkestab vooluringi siis v2ljund (pin 3) kipubki peale j22ma Paistab, et see valem T(sekundites)=1,1*C1*R1 ei t88ta.

                          R1=4,7kOhm ja C1=1uF

                          Skeemi toidan 5 voldiga.
                          |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
                          Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
                          Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

                          Comment


                            #28
                            Niikaua kui valvesilmus katkestatud, jääb väljund kõrgeks küll. Peabki jääma. Pulsi formeerimine algab alles siis kui pin2 jälle kõrge on.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #29
                              Kontrollin millalgi j2rgi ja annan teada
                              |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
                              Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
                              Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

                              Comment


                                #30
                                Hmm tuleb v2lja, et valem ikka toimib.
                                Aga nyyd selline v2ike ebameeldiv asi, et sisse lylitamisel k2ivitab skeem yheks tsykliks alarmi. Kas oleks kuidagi v6imalik, et ta seda ei teeks. Manuaalselt saab, kui viia pin 4 korraks nulli, aga kas ilma selleta ple v6imalik?

                                T2nud ette
                                |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
                                Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
                                Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

                                Comment

                                Working...
                                X