Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ledidega lihtne skeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ledidega lihtne skeem

    skeem

    kui ma sellele skeemile panen toite külge, siis hakkavad mõlemad ledid põlema. kas oskab keegi öelda, miks.

    1 led on punane ja teine on IR.

    skeemi ülesanne on vastavalt led jala olekust panna tööle kas punane või IR led. e siis LED jalg on low siis on IR tööl ja kui LED jalg on high siis on punale tööl ja korraga töötab vaid 1 led.


    #2
    Et kui LED jala (see nr 2) peale tuleb +5V (või enam), siis ei põle kumbki diood. Kui nüüd pinget vähendad, siis hakkab põlema LED2 ja mida rohkem pinget vähendad, seda heledamalt põleb. Kui pinget vähendada veelgi, nii et GND suhtes muutub pinge negatiivseks, siis süttib lisaks veel LED1. Ei näe küll mingit põhjust, miks seal midagi ära kustuma peaks. Või sain ma millestki valesti aru?

    Comment


      #3
      peaks olema nii, et kui ma lasen skeemile pinge peale läbi pinide 3 ja 4 ning pin 2 on 0V siis põleb 1 ledidest ja kui pin 2 on 5V siis põleb teine led.

      Märkasin just, et skeem on väga vale ja hakkan seda kohe parandama. h34r: h34r: h34r:


      märkasin, et ka skeemi õigeks tegemisel on see vigane.


      tõstataks siis uue küsimuse:

      mul on 2 ledi, 1 IR ja 1 punane.
      need on yhendatud pici ühe jala külge mingi skeemi läbi
      kui pici jalg on low, siis põleb IR led ja teine ei põle
      kui pici jalg on high, siis põleb punane led ja teine ei põle

      Comment


        #4
        Et keeraks nagu LED1 teistpidi?

        Comment


          #5
          Originally posted by A.S.@Aug 7 2005, 18:19
          Et keeraks nagu LED1 teistpidi?
          noh jah sedasi tehes saamegi skeemi mis on see vigane. kui ma seda teen, siis sõidabgi pinge läbi mõlema ledi ja väljub ilma seda mida ma tahan tegematta

          Comment


            #6
            Aga pane kummalegi poole jadamisi lisaks 2 (või enam) dioodi (sama pidi), siis see 5V ei lähe sealt lihtsalt otse läbi (dioodide töölehakkamiseks pole piisav pinge) ja see R1 tõsta samuti selle koha pealt ära, ehk siis võta neid 2 ja pane dioodidega jadamisi, teine teisele poole. Kui nüüd LED jalal on 0V või 5V siis saab üks harudest piisava pinge (5V) ja tuluke peaks põlema hakkama. Kindel muidugi ei ole, et asi tööle hakkab, aga mine sa tea.

            Comment


              #7
              dioode juurde panna ei saa kahjuks. pole piisavalt ruumi nende jaoks

              aga kas mõnda sellist "bicolored" ledi pole, kus 1 in Ir ja teine punane

              Comment


                #8
                Variant 1: Ühendad järjestikku toitest mättase just sellises järjekorras:
                Toide -> LED1 -> 150Ohm -> 150Ohm -> LED2 -> mätas.
                Skeemi keskpunkti ühendad tüürimiseks pic'i külge ja teeb täpselt seda, mida vaja. Kahte takistit on ilmtingimata vaja, ühega ei saa hakkama.

                Variant 2: kasutad kahte pic'i väljundit. Kui pic'ist ja led'ist kahju pole, aga ruumi on väga vaja, võid takistid ära jätta. Üks võimalus on ka takistid ümber tõsta sinna, kus ruumi rohkem on.

                Esialgne skeem ja selle töötamise kirjeldus ei langenud sugugi kokku.
                If you think education is expensive, try ignorance.

                Comment


                  #9
                  proovin siis seda esimest varianti, äkki töötab

                  Comment

                  Working...
                  X