Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tänavavalgustus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tänavavalgustus

    Probleem selles, et mul maal maja juures on tänavavalgustuspostid millede sees on 70W pirnid ja tahaks teada, kas ma tohin need ära vahetada võimsamate peale näiteks 150W-250W. Ma arvan, et ei tohiks midagi hullu juhtuda st. midagi läbipõleda. Ise olen täiesti null elektri alal.
    Palun andke nõu.
    Ette tänades!!!!

    #2
    No juhul kui originaalpirn on 70W ja sa tahad selle asemele vähemalt 2X (150W) võimsama pirni panna võib midagi maha kärsata küll. Teine võimalus, et lamp lihtsalt ei süttigi, kuna süütesüsteem on arvestatud 70W-le pirnile.
    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

    Comment


      #3
      sõltub väga paljudest erinevatest asjadest. Alustuseks kontrolli, et äkki on seadmel mingi silt küljes, mis võimsusega pirnidega ta töötab. Muidugi on oluline ka, mis tehnoloogia lambid sinna käivad.

      PS. Kui sa neid lampe just müüa ei kavatse, siis ostu-müügi foorum oli väga vale koht selle teema jaoks.

      Comment


        #4
        Originally posted by Leet@Aug 14 2005, 18:27
        ...tänavavalgustuspostid millede sees on 70W pirnid...
        Kas just postide sees on (tänapäeval võib ka igatmoodi olla), aga...
        Võiks täpsustada lambi tüübi või midagi... (harilik hõõglamp, halogeenlamp, DRL,...).
        Oluline on muidugi ka see, kellele praegune valgustus kuulub ja kes maksab elektri eest (vallavalitsus? ise?), postitusest justkui ei selgunud.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Ma ei tea aga ma arvan et on tegemist naatriumpirniga.

          Comment


            #6
            Sellisel juhul pead vahetama terve lambi ("pea"). Uued lambid on ka ökonoomsemad. Samas arvesta 2-3k väljaminekuga. Vaata Esvika poodi (Vääna tn) või Viru Elektri poodi (Kadaka tn)

            Comment


              #7
              EEEE...tähendab ma tahan teda kas põleb midagi läbi kui ma keeran sinna võimsamad pirnid. Sokkli poolest nad sobivad, aga ma ei raatsi neid ennem osta kui asi kindel on. Tervet kupatust ma ka nagu ei ole huvitatud ostma.

              Comment


                #8
                mida võimsam pirn,seda rohkem kuumeneb lambipesa.küsimus on selles,et kas antud pesa kannatab nii võimast pirni.

                Comment


                  #9
                  Lambipesa=sokkel ??????

                  Comment


                    #10
                    jah ja ei.
                    kui räägitakse soklist, siis mõeldakse üldjuhul mõõtu.
                    lambipesa korral aga rohkem nagu materjalist,eriti sellest,mille külge põhjaklemm läheb.nüüd kiputakse neid mingist imelikust materjalist tegema mis kuumusest rabedaks läheb.

                    Comment


                      #11
                      Kui sa elektrist ikka kohe üldse midagi ei jaga,siis ära igaks juhuks sinna posti otsa küll roni neid pirne vahetama.
                      Vana helitehnika remont Pärnus

                      Comment


                        #12
                        Naatriumlamp ei ole hõõglamp, vaid terve süsteem koos drosselite jms. Sealt ühte juppi vahetada ei või.

                        Comment


                          #13
                          Aaa selge sell juhul ma siis ei ürita seda teha

                          Comment


                            #14
                            Suured tänud ikkagi!!!!

                            Comment

                            Working...
                            X