Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

maanduse probleem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Tee nii nagu ma seletasin, siis kaovad mürad ära.

    Comment


      #17
      Originally posted by KaruTEC@Aug 19 2005, 10:51
      Tee nii nagu ma seletasin, siis kaovad mürad ära.
      ok, võimu jätan maandamata. Mõtlesin lihtsalt, et GND on ja et peaks ikka ära maandama aga nagu näha ei pea. Arvuti jätan kindlasti maandatud, sest sellel on ette nähtud mätas. Muide, kui ma panen arvuti ja maanduse vahele käe, siis säristab päris kõvasti :blink: ja kui hakkan ühendama arvuti korpusesse, siis on väikesed sinised sädelused. Elan maal kah :P ja siin on teistelgi arvutitest voolu saadud.

      Comment


        #18
        Võibolla arvuti toiteplokis olevatest "häiresilumiskondedest" üks lekib. Siis võib halvimal juhul maandamata (nullimata) arvuti sattuda võrgupinge alla.
        Võib aidata arvuti toitepistiku teistpidi seinatoppimine.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #19
          Nagu KaruTec ütles, kahe korpuse vahele jämedam juhe, mis potensiaalid ühtlustab. Isegi 2,5mm2 võib väheks jääda, oleneb kui pikk see peab olema.
          Praegusel juhul ühtlustab need potensiaalid siignaalijuhtme varjestus, see toob müra sisse ja võib arvuti heliväljundi/võimendi sisendi läbi põletada.
          Tean seda omast kogemusest: üks jämedam vasktraat kahe korpuse vahel vähendas müra tunduvalt, kuid kolm traati peaaegu täielikult. Vahemaa u. 4 meetrit. Päris müravabaks ei saanudki, väga võimalik, et see ühtlustusjuhe toimib ka antennina
          Arvuti toiteplokk pole (minul vähemalt) ilmselt süüdi...juba kolmas vahetatud.
          Kõik teised signaalijuhtmed, mis võimendisse saabuvad võiksid esialgu prooviks ära võtta.

          Comment


            #20
            Originally posted by martinj@Aug 19 2005, 13:21
            Võibolla arvuti toiteplokis olevatest "häiresilumiskondedest" üks lekib. Siis võib halvimal juhul maandamata (nullimata) arvuti sattuda võrgupinge alla.
            Võib aidata arvuti toitepistiku teistpidi seinatoppimine.

            Nagu KaruTec ütles, kahe korpuse vahele jämedam juhe, mis potensiaalid ühtlustab. Isegi 2,5mm2 võib väheks jääda, oleneb kui pikk see peab olema.
            ma ei usu, et toiteplokk arvutis katki. Mitmel arvutil on nii ja osadel on toiteplokki vahetatud ja sama efekt. Olen saanud voolu ka nõudepesumasinast kah. Elektrikud on öelnud, et vool kõigub ka hullult.

            sebastian: võimu ja arvuti vahele ei soovitatud üldse maandusjuhet vedada. Aga arvuti maandamine võttis küll sahinaid vähemaks kõvasti.

            Comment


              #21
              artur: võimendi ja arvuti vahel pole see "jäme" mitte maandusjuhe vaid potensiaalide ühtlustaja. Kui saad arvuti korpuse ja võimendi korpuse vahelt särtsu, siis selge et mingi 70...110 volti seal on. RCA pistik/pesa on just selline kooslus, et pinge (110V näiteks) võib sattuda pistiku ühendamisel enne signaaliahelasse kui korpusesse ja siis võivad põleda arvuti helikaardi väljundtransistorid (või võimendi sisend) läbi. Signaalijuhtme varjestus lõpuks küll ühtlustab selle potensiaali aga see pole kindlasti mitte õige lahendus. Varjestus ei tohi tegelikult olla mingi ühtlustaja, vaid peab olema ainult varjestuseks helisignaalile.

              Comment


                #22
                Originally posted by artur@Aug 19 2005, 11:11
                kui ma panen arvuti ja maanduse vahele käe, siis säristab päris kõvasti :blink:
                sebastian: arvuti ja maanduse vahel säriseb, ka siis kui võimu küljes pole. Ja varje ei ühtlusta mul potensiaalide vahet, mul on teistsugune RCA. Loe läbi korralikult enne kui sõna võtad.

                Comment


                  #23
                  Sain väga hästi aru, et sul on teistsugune RCA, aga sinu kuuldud soovitusele:
                  võimu ja arvuti vahele ei soovitatud üldse maandusjuhet vedada.
                  vastasin:
                  võimendi ja arvuti vahel pole see "jäme" mitte maandusjuhe vaid potensiaalide ühtlustaja
                  Maandusjuhe on hoopis midagi muud. Kui säriseb, nagu ütled, siis jätad lihtsalt maandamata ja kogu lugu.
                  Võid ju jätta ühe poole varjestusest ühendamata (unbalanced wiring trick ) ja potensiaalid samuti ühtlustamata...mina küll nii ei teeks kui arvuti helikaart signaaliallikaks. Võibolla vähenevad häired, kuid suureneb risk midagi läbi kõrvetada.
                  Nii et loe ka korralikult läbi ja mõtle natuke ise ka loogiliselt, mitte et kusagil kirjutatud "whatever...trick" kohe kõik heaks teeb.

                  Comment


                    #24
                    kui sul terves majas kõik asjad pidevalt särisevad ja pinge all on, siis osta (või palu vanematel osta) isolatsioonitrafo. Selline kilovatine mis sobiks arvutile, võimule ja telekale, maksab 1500 kanti. Saad kõikidest probleemidest lahti ja elektriohutus on tagatud.
                    Kui otsustad selle ostu teha, siis anna foorumis teada ja ma selgitan kuidas õigesti ühendada.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by sebastian@Aug 20 2005, 18:29
                      Võid ju jätta ühe poole varjestusest ühendamata (unbalanced wiring trick ) ja potensiaalid samuti ühtlustamata...mina küll nii ei teeks kui arvuti helikaart signaaliallikaks. Võibolla vähenevad häired, kuid suureneb risk midagi läbi kõrvetada.
                      Nii et loe ka korralikult läbi ja mõtle natuke ise ka loogiliselt, mitte et kusagil kirjutatud "whatever...trick" kohe kõik heaks teeb.
                      ei tahaks nokkida aga varje ongi ainult ühelt poolt ühendatud, arvuti poolt. Ja potensiaalide ühtlustamise juhe on mõlemalt poolt ühendatud, see on keeratud signaalijuhtme kõrval. :P

                      Ja mul ei ole sahisemise probleeme! Ma tahtsin ainult seepärast maandada, et ÄKKI on vaja maandada: võimul on GND kruvi ja vool on ka nagu ta on. Ja võimule maanduse lisades tekkisid sahinad. niiet kõik on korras. Isolatsioonitrafo jääb vist ostmata, liiga kallis on.

                      Comment


                        #26
                        If it aint broken, dont fix it. :P
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment

                        Working...
                        X