Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vene elektritõstuki akud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vene elektritõstuki akud

    NB! Vabandan ette topelt-teema pärast, kuid paljud tooteabi ei loe. NB!

    Kas kellegil on nende kohta mingit infot, et mis pinge peab olema täis ja tühjal akul, palju nende mahtuvus on, mis voolutugevusega laadida tuleks jne? Õnnestus hankida 10tk selliseid. Nende kamraadide, THŽ(žužik)-550-Y2, dokumendid on, ja näitajad vastavalt 1.25V ja 0.8V, 550Ah.
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    Tavaliselt laetakse pliiakusid vooluga, mis on numbriliselt 1/10 mahtuvusest.

    Comment


      #3
      Minu mäletamist mööda on
      THЖ - raudnikkelaku ja
      THK - kaadmiumnikkelaku,
      leelisakud hoopis mõlemad.
      Loogiliselt võttes peaks THK-300-T5 siis 300Ah kaadmiumnikkelaku olema. Mul vist
      pole head venekeelset raamatut akude kohta, kus lühendid põhjalikult lahti seletatud oleks, siit-sealt mõningad ehk leiaks...
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        nende THЖ akude kohta oli öeldud, et laadida 90 Ampriga 6 tundi. See info olekski kõige tähtsam, et millise voolutugevusega neid laadida tohib, ning kuidas akulaadimist teostada. Akusid kavatsen tuulegeneraatoriga laadima hakata
        Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

        Comment


          #5
          Originally posted by raitl@Aug 28 2005, 19:20
          ...et laadida 90 Ampriga 6 tundi..... Akusid kavatsen tuulegeneraatoriga laadima hakata.
          Tuulegeneraatorist vast palju voolu ei saa, täislaadimiseks kulub siis muidugi päris palju aega... Kuna laadimisvool ka kõigub, ei saagi ajalist arvestust pidada, kasutuses on vaja kindlasti lubatud pinge vahemikku jääda. Et vaikse tuulega aku hoopis tuulegeneraatorit ei käivitaks, peab vastupidi voolusuuna tõkestama, kasvõi dioodi abil...
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            plaanide järgi peaks 12V ja ~100 Amprit tulema hakkama keskmise tuulega sealt
            Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

            Comment


              #7
              Originally posted by raitl@Aug 28 2005, 19:52
              plaanide järgi peaks 12V ja ~100 Amprit tulema hakkama keskmise tuulega sealt
              1200W saamiseks peaks päris soliidselt suur tiivik olema. Kui suur? Ega liiga raske projekt pole?

              90...200W tuulejõujaama ehituskirjelduse ja võrdlusandmeid vanemate akude kohta võib leida 1955. a. väljaantud Daniel Vardja ja Ustus Aguri raamatust "Amatöörelektrik".
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Tiivik tuleb u. 9ruutmeetrise (EDIT:hilisõhtune mõistus ja mõõtühikute teisendamine ei lähe kokku.... 3 ruutmeetrit ikka)"pindalaga" Projekt ise raske ei tohiks olla, tiiviku enda valmistamine vast kõige aega ja tööd nõudvam ettevõtmine. Gene magnetitega on hetkel kõige kriitilisem. Tundub, et lombi tagant tellimine on ainuke variant.
                Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                Comment


                  #9
                  magnetid telli Soomest, neorem oli vist firma nimi.
                  Hind ei ole esimene kriteerium, lombi tagant ja hiinast tulevad magnetid ei evi tihtipeale magnetvälja ja ei ole stabiilsed.

                  Comment

                  Working...
                  X