Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trafo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trafo

    Tere!

    Leidsin kapist ühe trafo mis on pärit raadio seest. Tahaks sellega paar LED'i tööle panna, aga probleem on selles, et ma ei tea mis otstele 220V anda. Raadiol oli taga lüliti millega sai vahetada 110V / 220V. Trafosse sisse läheb 3 juhet: sinine, must ja punane. Välja tuleb 2 punast juhet. Kas on mingi moodus, et identifitseerida otsad millele tuleb panna 220V?

    Ette tänades, Silver

    EDIT: Trafo peal on kiri NC- I1367TS1


    #2
    kolme otsaga on võrgumähis.oommeetriga tuleb valida otsad, mille vahel on suurim takistus.see ongi 220v mähis

    Comment


      #3
      Sel juhul on need punane ja sinine- 1,58kOhm

      Comment


        #4
        Mõõtsin ära ja sain, et annab 9,5V. Nüüd on mul küsimus, et kas ma võin kasutada dioodsilda RBA-401? Otsisin guuglist, aga ei leidnud mis selle parameetrid on. Ja kas ma peaksin sinna peale dioodsilla veel midagi juurde panema (kondensaatori või midagi) kui ma toidan sellega 8 kuni 24 LED'i?

        Comment


          #5
          Miks sa tahad ledi läbi trafo toita???? et lihtsalt madalama pingega julgem?
          Piisab takistist ja mingit dioodsilda ka ei ole vaja - led ju ise diood
          Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

          Comment


            #6
            Ohutuse pärast jah. Seinast tuleb ju vahelduvvool, aga LED tahab alalist- järelikult hakkab LED'i vilkuma 50Hz sagedusega. Ma olen proovinud. Ma tahan panna need LED'id kõlarisse (mitte sinised ja mitte inverterisse- küll varsti tulemust näete ) Nii on ka kergem nende LED'idega igasuguseid trikke teha- vilgutada jne. B-)

            Comment


              #7
              Peale dioodisilda ikka elektrolüütkonde, soovitaks alates 1000µF-st, pinge 16V.
              Ja LEDide eeltakistid saad näiteks siit.

              Edit: sealt ikka saad kalkulaatorit kasutada, et arvutada.
              Head susserdamist !

              Comment


                #8
                Takistid on mul juba välja arvutatud, see kõige lihtsam. Tähendab siis teen nii: Trafo-> dioodsild-> 1000uF 16V lüüt-> eeltakisti-> LED

                Sain juba selle dioodsilla mure kah lahendatud.

                Edit:

                Edit: sealt ikka saad kalkulaatorit kasutada, et arvutada.
                Ma kasutasingi, seda siin

                Comment


                  #9
                  õige lähenemine.trahvo jäta vahele.oma elu on kõige kallim vara.dioodsilla pärast ei maksaks muretseda. LED võtab nii vähe voolu,et võid suvalist dioodsilda kasutada.

                  Comment


                    #10
                    Tänan abi eest! Saladuskatte all võin öelda, et kasutan seda Alto II modifitseeritud kõlari projektis

                    Comment


                      #11
                      milleks üldse trafoga jamada.kohe 220 läbi 100k takisti ja kogu lugu.tak peab ainult parajalt võimas olema et kärrssama ei hakkaks.ohtlik varjant aga lihtne

                      Comment


                        #12
                        ohtlik varjant aga lihtne
                        Just selle pärast ma seda kasutada ei tahagi

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by evar@Sep 2 2005, 15:58
                          kohe 220 läbi 100k takisti ja kogu lugu.
                          Valgusdiood PEAB olema tagurpidi pinge eest kaitstud. Muidu pidavat ta hakkama väga kiiresti tuhmuma. Seega sellisel juhul pannakse alati kas diood ka veel jadamisi või diood valgusdioodiga teist pidi paralleelselt. Viimasel juhul saab veel panna ahelaga mingi kondeka ka jadamisi, siis vähemalt ei lähe nii palju võimsust soojuseks takistil.

                          Comment


                            #14
                            Noh veel üks võimalus on osta 230V LEDid Viru Elektrikaubandusest vms. Hind kusagil 30 krooni kanti.

                            Comment

                            Working...
                            X