Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

elektroonika raamatud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by Elektrik@Sep 4 2005, 22:18
    Panin uuesti üles. ~5MB
    Njah, kahju kui kauemaks üles jätta ei saa, nii mõnelegi kuluks hiljemgi ära... Vähemasti nüüd tuleks juhust kasutada... Mina endale ühe eksemplari printisin ja köitsin ära ka.

    EDIT: Leidsin veel ühe lingi sellele Uudo Usai raamatule, loodetavasti on püsiv:
    http://www.tud.ttu.ee/~t030883/materjalid/...lektroonika.pdf
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #17
      Tõmba nüüd tagasi oma peakuju jutuga. Kõik ei istu mingite tatiste mp42 transside otsas ja reeglina annab kaasaegsete juppide kasutamine kokkuhoidu rahas isegi iseehitajale.
      Kui nüüd tuleb mingi loll jutt teooria kohta, siis võta teadmiseks et päris palju 80 kehtivatest teooriatest ja rusikareeglitest on tänapäeval asendatud.

      Mida kasulikku leiab vanadest vene raamatutest, kui teemaks on nt. toiteplokid ? võimendid ? trafoarvutused ? soojusarvutused ? Mitte kui midagi.
      Ainult antennide kohta ehk ja sedagi piiratult.
      Enamus vene tehnilist kirjandust on kirjutatud PUHTALT raha saamiseks, kusagilt kopeeritud ja kirjavigasid täis.

      Comment


        #18
        Venelased ise soovitavad ka end harida P. Horowitz, W.Hill "Искуство схемотехники"
        ja audio alal Paul Sritek`i "Справочное руководство по звуковой схемотехнике" ,
        mul "Мир" väljaanded ja selle kirjastuse tõlke valik oli päris hea.
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #19
          Minu tähelepanekute järgi on palju praegusaegset kirjandust välja antud puhtalt raha teenimiseks. Paksult pilte täis, nagu aabitsad kirjaoskamatutele. Loomulikult on ka häid raamatuid. Nagu ka vene-aegsete raamatute puhul.
          Ja Ohmi seadus jääb ikka Ohmi seaduseks ning algtõed algtõdedeks.Kummalisel kombel on kirjavigade hulk raamatutes lisandunud just nüüd, arvutite ajastul...!
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #20
            Muidugi tuleb praegu palju kommertspahna, kirjavigadest rääkimata. Aga uute asjadega peab kursis olema ja paljas oomi seadus elektroonikas on nagu kahvel ilma söögi ja taldrikuta. Paljukest meil on siin sellist rahvast kes Maxwelli lainevõrrandi ja oomi seadusega ülejäänud valemid tuletavad ? 0 vist. Või siis veel vähem.

            Comment


              #21
              Tahtsin vaid öelda, et hea raamat ei sõltu süsteemist. Moodsal ajal on enamus infist nagunii netis ja ehk just seepärast on häid raamatuid suhteliselt vähe.
              Aga ilma oomi seaaduseta ei saa küll, isegi kui olla kõva programmeerija vms. Esimene LEDi vilgutaja põleb maha lihtsalt.
              Muide, vene ajal ei saadud raamatute kirjutamise eest peaaegu mingit raha!
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #22
                Originally posted by KaruTEC@Sep 5 2005, 10:53
                Tõmba nüüd tagasi oma peakuju jutuga. Kõik ei istu mingite tatiste mp42 transside otsas ja reeglina annab kaasaegsete juppide kasutamine kokkuhoidu rahas isegi iseehitajale.
                Kui nüüd tuleb mingi loll jutt teooria kohta, siis võta teadmiseks et päris palju 80 kehtivatest teooriatest ja rusikareeglitest on tänapäeval asendatud.

                Mida kasulikku leiab vanadest vene raamatutest, kui teemaks on nt. toiteplokid ? võimendid ? trafoarvutused ? soojusarvutused ? Mitte kui midagi.
                Ainult antennide kohta ehk ja sedagi piiratult.
                Enamus vene tehnilist kirjandust on kirjutatud PUHTALT raha saamiseks, kusagilt kopeeritud ja kirjavigasid täis.
                Vb on need raamatud sinujaoks praht, aga mul läheb neid koolis vaja...

                Comment


                  #23
                  Originally posted by KaruTEC@Sep 5 2005, 10:53
                  Tõmba nüüd tagasi oma peakuju jutuga. Kõik ei istu mingite tatiste mp42 transside otsas ja reeglina annab kaasaegsete juppide kasutamine kokkuhoidu rahas isegi iseehitajale.
                  Kui nüüd tuleb mingi loll jutt teooria kohta, siis võta teadmiseks et päris palju 80 kehtivatest teooriatest ja rusikareeglitest on tänapäeval asendatud.

                  Mida kasulikku leiab vanadest vene raamatutest, kui teemaks on nt. toiteplokid ? võimendid ? trafoarvutused ? soojusarvutused ? Mitte kui midagi.
                  Ainult antennide kohta ehk ja sedagi piiratult.
                  Enamus vene tehnilist kirjandust on kirjutatud PUHTALT raha saamiseks, kusagilt kopeeritud ja kirjavigasid täis.
                  jäta nüüd palun oma ärplemine. mitu põlvkonda insenere on üles kasvanud stagnaaegsete elektroonikaraamatute otsas (tol ajal lihtsalt ei saanud muud kätte) ja nüüd tuleb mingi 78. a. väljalase tatikas praalima, et nad kõik on lollid?

                  kui sa sedagi ei tea, et n-liidu ajal oli raha viimane asi, mille pärast raamatuid kirjutati, siis võiks pükstes püsida ja oma suu koomal hoida.
                  GSM: 5039624

                  Comment


                    #24
                    Käi kuradile, jumala ajuvaba jutt.
                    Mul on kusagil 100 erinevat vene tehnikaraamatut, üks mõttetum kui teine.
                    Millistest inseneridest sa räägid ? Millega nad praegu tegelevad ? Panevad lampe ja transse ritta ?
                    Valdav osa tänapäevasest tehnikast baseerub tehnoloogiatel, mis on arenenud viimase 15 aasta jooksul: impulsstoitekad, mikroprotsessorid, GAL PAL, mikrolainetehnika jne jne jne.
                    Vene ajal motiveeris inimesi ainult surmahirm ja sugutung, raamatuid kirjutati selleks et oleks midagi välja anda ja selleks et äkasele palgale rotikas lisa saada. Ma tean inimesi kellel on kümneid kasulikke mudeleid saadud vene ajal, a la koodlukk ja transistorvastuvõtja. Radio-ajakirjas on pooled skeemid pastakast välja imetud ja teine pool kusagilt lääne ajakirjast konverditud.
                    Kuradi NL fetishism hakkab üle viskama, tegele ise sellega aga ära levita seda nooremate hulgas, muidu käivad teised õnnetu näoga ringi, mingi krdi 174un1 u näpus ja imestavad, miks sealt 0.1W väljundvõimsust 9% moonutuste juures saab.
                    47 aastat on pidanud inimesed selle "riigi" all igasugu lollustega tegelema, enam ei pea, saa aru. Nagu ka praegu oli ka siis inseneridest 1% tegijad ja ülejäänud diletandid. Üks Sikorski või Tupolev ei kaalu ülesse Estoonia võime ja sellist saasta mida stantsiti ja inimestele koju tassiti.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by KaruTEC+Sep 6 2005, 00:21--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (KaruTEC &#064; Sep 6 2005, 00:21)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Käi kuradile, jumala ajuvaba jutt.[/b]

                      kas keegi moderaatoritest keeraks selle vandumise mõneks ajaks kinni?

                      Originally posted by KaruTEC@Sep 6 2005, 00:21
                      Mul on kusagil 100 erinevat vene tehnikaraamatut, üks mõttetum kui teine. Millistest inseneridest sa räägid ? Millega nad praegu tegelevad ? Panevad lampe ja transse ritta ?
                      äkki sa tuled järgmine aasta meie tagasihoidlikule kokkutulekule ja ütled näiteks petsk-le, fre-le või miks mitte felchile, kui suured luuserid nad on.

                      veelgi parem, näita mulle neid praeguse aja pealekasvanud insenere (peale sinu enda särava isiku), kes õitsva kapitalismi viljastavates tingimustes imeaparaate projekteerivad.

                      Originally posted by KaruTEC@Sep 6 2005, 00:21
                      Valdav osa tänapäevasest tehnikast baseerub tehnoloogiatel, mis on arenenud viimase 15 aasta jooksul: impulsstoitekad, mikroprotsessorid, GAL PAL, mikrolainetehnika jne jne jne.
                      ja mida revolutsioonilist on näiteks impulsstoitekad tehnika arengus teinud peale kaalu ja gabariitide vähendamise? kas mikroprotsessoritel tehtud led-i-vilgutajad ja elektroonsed kommutaatorid ning jaburad "mode-select" stiilis user inferfaced on meie elu paremaks teinud? arvutustehnikast ja arvutusvõimsusest ei räägi, see on veidi teine teema.

                      Originally posted by KaruTEC@Sep 6 2005, 00:21
                      Vene ajal motiveeris inimesi ainult surmahirm ja sugutung, raamatuid kirjutati selleks et oleks midagi välja anda ja selleks et äkasele palgale rotikas lisa saada.
                      sa pole seda vene aega oma silmaga näinudki ju. sina olid siis alles 10 aastane, kui n-liit lagunema hakkas.
                      aga selle esimese lause (surmahirm ja sugutung) peale tahaks kohe väga küsida, kumma ajendil sind valmis tehti.

                      Originally posted by KaruTEC@Sep 6 2005, 00:21
                      Ma tean inimesi kellel on kümneid kasulikke mudeleid saadud vene ajal, a la koodlukk ja transistorvastuvõtja. Radio-ajakirjas on pooled skeemid pastakast välja imetud ja teine pool kusagilt lääne ajakirjast konverditud.
                      juba mitmendat korda räägid "kusagilt lääne asjade pealt" kopeerimisest. kuna sa lääne asjadest nii vaimustatud oled, siis selle loogika järgi pidid pooled vene raamatud ja "radio"-skeemid ka väga head olema.

                      Originally posted by KaruTEC@Sep 6 2005, 00:21
                      Kuradi NL fetishism hakkab üle viskama, tegele ise sellega aga ära levita seda nooremate hulgas, muidu käivad teised õnnetu näoga ringi, mingi krdi 174un1 u näpus ja imestavad, miks sealt 0.1W väljundvõimsust 9% moonutuste juures saab.
                      enne pläkutasid "tatistest" MP42 transsidest, nüüd on UN1 hammaste vahel...
                      millaskis võiks arusaamine tulla, et pulgad on ainult vahend millegi realiseerimiseks. see, et 174UN1 asemel on täna miski TDA, ei tee SIND paremaks spetsialistiks.

                      veneaegse koolitusega inimene suutis mõelda ja vajadusel suvalistest diskreetkomponentidest seadme kokku panna, vajadusel pulki asendada ja loominguliselt läheneda.
                      tänapäeva tatikad oskavad üldjuhul kataloogist vastava funktsiooniga kivi otsida.

                      siis polegi imestada, et tatt tuleb (vahet pole, mis päritolu) kivi näpus ja hädaldab, miks sel nii- või naasugused vead on.

                      <!--QuoteBegin-KaruTEC
                      @Sep 6 2005, 00:21
                      Üks Sikorski või Tupolev ei kaalu ülesse Estoonia võime ja sellist saasta mida stantsiti ja inimestele koju tassiti.[/quote]
                      estonia võim võis olla skeemitehniliselt jabur, keerukas ja ebatöökindel, aga ta tegi sellest hoolimata häält. sellist impulssvõimenditega saasta, mida praegu poeriiulid täis on, mina endale vabatahtlikult koju ei taha. "1000W RMS" seebikarp-arvutikõlaritest rääkimata.
                      (jätame friikidele mõeldud autohinnas tipptehnika välja, eksole)
                      GSM: 5039624

                      Comment


                        #26
                        Mina ytleks k6ige selle peale, et TARGEM annab j2rele

                        Kas natukene imelikuks ei kisu juba seda vaidlust j2tkata. Olid N-Liidu ajal omad head ja vead ning on ka nyyd. Ja kui Teil siiski on nii suur vajadus seda vaidlust j2tkata, siis palun avage uus teema, mis Te seda teemat siin "risustate".
                        |V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
                        Kõik õhkrelvadest: www.Field-Target.ee.
                        Airguns.ee - Eesti ainuke vaid õhkrelvadele pühendatud foorum!

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by KaruTEC@Sep 6 2005, 00:21

                          Millistest inseneridest sa räägid ? Millega nad praegu tegelevad ? Panevad lampe ja transse ritta ?
                          Lisaks kah mõne rea...

                          Just panevadki lampe ja transse ritta. Lampvõimendist oled midagi kuulnud ?
                          Ja ka transside peal tehes saab signaalitrakti konstrueerida palju meelvama signaalile kui seda on kivi sees. Milleks kasutada näiteks OV-d kui saab sama asja teha mõnikoed ühe transsastmega.
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #28
                            Vene aja lollusi võib ehk õlleklaasi taga rääkida, on lõbusam.

                            Aga loogiliselt, võttes arvesse tolleaegse varustus- ja tootmissüsteemi iseärasusi ning asjaolu, et ajudega inimesed töötasid peamiselt postkastides, ei näe ma küll põhjust tollal laiatarbekasutusse jõudnud kaupade idealiseerimiseks. Wõrokal on US ja USSR majanduste võrdluse kohta hea tekst: http://horisont.rio.ee/1019.html
                            If you think education is expensive, try ignorance.

                            Comment


                              #29
                              Kuule vtl, kes siin sõimama hakkas ? Kui sina tuled mind tatikaks sõimama siis vaata peeglisse ennem.
                              Ma ei ole kedagi LUUSERIKS nimetanud, sind võib jutu põhjal selleks siiski pidada. Ela oma krdi NLis edasi.
                              Ja sinu viimasest postitusest lugesin ma välja solvangu oma vanemate kohta.

                              Seega on kaks võimalust:

                              1) Vtl palub avalikult ilusti vabandust
                              2) Vtl palub kunagi hiljem vabandust

                              Nüüd normaalsete inimeste topicute juurde: Lamp- ja transsvõimud ei sure kunagi välja, selge see, kuid samas on lampvõimud siiski nishitooted ja "viimane kants" lampide eksisteerimiseks, kui muidugi mõned eksootilised rakendused (klüstronid) välja jätta. Samas on lampvõimude jms kohta palju paremat inffi kui vene raamatud. Ja lampvõimudega tegelemiseks ei pea NLi fetisheerima vaid nautima hoopis uusi võimalusi mis viimastel aastatel avanenud: praktiliselt piiramatu komponendivalik.

                              Ma hakkasin eile mõtlema et kui NLi sõimata, siis läheb rohkem aega kui NL kestis. Tiblad on ikka tiblad, kraav tuleks vahele kaevata. Ükski "hea" ei kaalu üles seda mida nad siin korraldasid.

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by KaruTEC+Sep 6 2005, 11:10--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (KaruTEC &#064; Sep 6 2005, 11:10)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Kuule vtl, kes siin sõimama hakkas ? Kui sina tuled mind tatikaks sõimama siis vaata peeglisse ennem.
                                Ma ei ole kedagi LUUSERIKS nimetanud, sind võib jutu põhjal selleks siiski pidada. Ela oma krdi NLis edasi.
                                Ja sinu viimasest postitusest lugesin ma välja solvangu oma vanemate kohta.

                                Seega on kaks võimalust:

                                1) Vtl palub avalikult ilusti vabandust
                                2) Vtl palub kunagi hiljem vabandust[/b]

                                ühelegi argumendile/küsimusele sa pole vastanud. ühtegi praegusel ajal õppinud tõsist riistvaraspetsialisti pole sa nimetanud. vana kooli inseneridesse suhtusid sa üleolekuga, nagu üldse kõikide inimeste n-liidu aegsesse töösse ja NÜÜD tahad sa, et ma sinu käest millegi eest vabandust paluksin? tutkit-brat.

                                mis puutub korduvatesse süüdistustesse minu aadressil "kuradi nl-is elamise" ja "fetisheerimise" kohta, siis ma olin üks esimesi oma kolleegide seas, kes 80-te lõpupoole hakkas tasapisi oma pulki ning töö- ja mõõteriistu lääne omade vastu välja vahetama ja lääne kirjandust lugema. paraku olen nüüd jõudnud arusaamale, et kapitalism pole meile toonud ei paremaid konstruktoreid ega spetsialiste. ainult inimesed, kes oskavad lego klotse kokku panna ja sedagi sitasti.
                                jah, pulgad on paremaks läinud, aga keegi isegi ei viitsi neid kasutada.

                                <!--QuoteBegin-KaruTEC
                                @Sep 6 2005, 11:10
                                Ma hakkasin eile mõtlema et kui NLi sõimata, siis läheb rohkem aega kui NL kestis. Tiblad on ikka tiblad, kraav tuleks vahele kaevata. Ükski "hea" ei kaalu üles seda mida nad siin korraldasid.[/quote]
                                rahvusküsimuse tõstatamine üldistamise tasemel näitab ilmekalt kõneleja piiratud ajumahtu. igal rahval on oma küürakad, nii eestlastel, venelastel kui sakslastel.

                                edit: vene rahvas on "tänu" kommunistidele ehk veel kõige rohkem kannatanud, nende intelligents on mitmeid kordi ära lintshitud ja/või siberisse saadetud...
                                kui me ka oletaks (NÄITEKS&#33, et neil on andekaid inimesi näiteks ainult 1 saja tuhande kohta, on summaarselt selliste inimeste hulk ikkagi suurem, kui eestis.
                                GSM: 5039624

                                Comment

                                Working...
                                X