Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

2,4Ghz wifi muuta 150Mhz wifiks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2,4Ghz wifi muuta 150Mhz wifiks

    Tere!

    Küsimus on selles, et kas on võimalik keerata 2,4 Ghz wifi kaarti kuidagi 150 Mhz peale (või ükskõik mis madalama sageduse peale)

    Mul soov proovida levitada netti läbi seina ja veidi keerulisemastes kohtades, kui 2,4Ghz seda suudab.

    Või ehk on mingit muud võimalust saada internet ~150Mhz sisse

    Ma küll ei tea mis sagedused lubatud on ja mis keelatud, aga tahaks lihtsalt proovida, kas asi on võimalik (mingi vaba sageduse ikka leiab ju)

    Ok kes teab aidata võiks mulle üht-teist soovitada

    aitäh!

    #2
    üldiselt- EI

    Comment


      #3
      2,4GHz pealt ei saa midagi allapoole "keerata". Lihtsam (ja kallim) uus riist ehitada. 150MHz peal WiFi tegemise eest annab Sideamet vastu pead. Parem antennidega eksperimenteerida. Kasvõi üks õue viia näiteks.
      Harjutamine teeb harjutajaks.

      Comment


        #4
        Okeika...
        Wifikaarti tuunida on suht keeruline, seda tean isegi ja 150 Mhz pole ka parim lahendus

        Aga ühendada walkietalkie arvutiga ja nii kahe arvuti vahel ühendus luua ei tohiks ju teab kui raske olla...pealegi walkietalkie 27Mhz pole keelatud ka.

        Ühenduse kvaliteet pole teab mis asi, aga teoreetiliselt on ju võimalik.

        Ma tahaks ikka teada, mida on võimalik teha, mitte seda mida teha ei saa ja ei tohi

        Ok ma ise olen tarkvaramees rohkem, seepärast tahaks riistvara asjus veic inffi.

        Votnii :P

        Comment


          #5
          Minu teada sinna 27 mögahertsi alasse mahub mingi 40 kanalit ja seega üks kanal mahutab õige vähe megahertse... Kardan, et interneti info ei mahu sellesse ühte kanalisse ära, midagi võib kaotsi minna ja siit võib sul lausa müstilisi häireid hakata tulema.

          Comment


            #6
            No näiteks Vellemani müüdavate 433MHz moodulite peal saab sidet teha. Üle 2400 bd eriti ei saa aga on ka paremaid/kallemaid mooduleid. Olen ka nendega katsetanud ja lühikäskluste edastamine õnnestub küll. Aga netiühendus on hoopis miskit muud!
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              internetiks täisdupleks side vajalik, walkie-talkie 'ga teha ei saa. tekita 2 mobiili vahele dataside. vöi vöta RAS1000 telefon. vaevalt kumbki rahuldab.
              kohanda parem olusid nii et WiFi't kasutada saaks ( ehita mast, paigalda repiiter, sae siht metsa jne).

              Comment


                #8
                Originally posted by raivo@Sep 4 2005, 17:31
                internetiks täisdupleks side vajalik, walkie-talkie 'ga teha ei saa.
                Olen teinud 145 MHz'il. paket jooksis 1200'se kiirusega. AX.25 sisse oli kapseldatud TCP/IP. Seda siis tavaliste FM jaamadega. Asja praktiline kasutamine on muidugi iseasi. Pingida kannatas küll Midagi enam on juba raske (kui oled kiirustega harjunud).

                Comment


                  #9
                  Ma arvasin ka et ega mingit kiirust asjast loota pole. Huvi pärast oleks proovinud kahe arvuti vahel ühendust saada.

                  Aitäh asjaliku info eest

                  Comment


                    #10
                    2 arvuti vahel saab ühendust läbi Lantasticu nimelise võrgu (ürgne soft). See kood suhtles com-pordi kaudu. Kui porti istutada raadiomoodulid, peaks saama faile üle kanda küll. kiirus sõltub raadiomoodulitest . Pordi poolt maksimaalselt 115200bd.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      osta omale see acesspoint, tõmba netis uus non-official firmware ja keera võimsus kasvõi 1w peale teoorias peaks asjaga levi olema 10x parem, kui tavalise wifiga...see peaks olema üks odavamaid mooduseid...muidugi ei tasu seda tallinna kesklinnas testida
                      http://www.e38.ee
                      http://www.laptopid.ee
                      Vastan meeleldi erinevatele laptopi teemalistele küsimustele

                      Comment


                        #12
                        Seda ei tasu üldse testida: piirangud on selleks et kõik saaksid tööd teha. Kui iga matc keerab 10kW väljundit peale, on anarhia ja levi lõpp käes!
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by wirx@Sep 8 2005, 21:26
                          ...teoorias peaks asjaga levi olema 10x parem, kui tavalise wifiga...
                          Isegi teoorias ei ole 10X parem. Võimsus ja sidekaugus on omavahel ruutsõltuvuses. Niiet ruutjuur 10-st tuleb võtta. Ja seda ideaaljuhul, mida praktikas ei esine.
                          Ja siis ühel päeval esitab Sideamet arve ja tuleb põhjuse leidmiseks jälle vihase näoga peeglisse vahtida.
                          Harjutamine teeb harjutajaks.

                          Comment


                            #14
                            antud juhul küll ei aita vist aga muidu väga kena DIY lingi projekt on selline:
                            http://ronja.twibright.com/

                            Comment


                              #15
                              endal mõlgub see digitali mainitud ronja projekt juba mitu aastat meeles, aga tegudeni pole veel jõudnud... Kas sideamet või mõni muu jõud ei või kobisema hakata, et korjake oma punane tuluke katuselt ära?
                              Sex, drugs & rock'n'roll -- need kolm sõna elavad igavesti!

                              Comment

                              Working...
                              X