Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas luminofoortoru ühendada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas luminofoortoru ühendada?

    Tere,
    Teen enda korteris natuke sisekujundust ja seoses sellega oleks vaja paigaldada kolme erinevasse kohta värvilised luminofoortorud.
    Torud leidsin sellisest kohast nagu effex valgus torud samal lehel on olemas ka igast trafod-pesad-värgid aga kahjuks pole mul õrna aimugi kuidas neid ühendada.
    Kui keegi oskaks öelda mida sealt lehelt mul lisaks torudele ennastele vaja on ja kuidas seed asjad kokku ühendada oleks ma väga tänulik

    #2
    Lisada midagi taolist või selline, neid ostes saab (küsida) lülitusskeemi ka kaasa.
    Muidugi saab ka tavalise drosseli ja starteriga (nagu siin) aga need vilgutavad enne tükk aega kui süttivad.

    Edit: siis ka siit lisaks torude ühendamiseks. vastavalt kontaktide mõõtudele ja kinnitusvõimalustele.
    Head susserdamist !

    Comment


      #3
      tänud!

      Comment


        #4
        lihtsalt kokku võttes - on kaks varianti
        1) elektroonilise süüteseadmega. Toru töötab kõrgel sagedusel, millega ei teki seda natuke häitivat 100Hz virvendamist. Lamp sütib kiiremini ja võtab väheke vähem voolu ka. Seade on aga kallim.
        2) tavaline drossel ehk ballast. Harilik lahendus, kus lamp paar korda vilgub ja siis jääb põlema. Odav lahendus aga eluruumidesse ei ole soovitatav.

        Skeem on tavaliselt süüteseadme peal.

        Comment


          #5
          Lisaks veel seda, et elektrooniliste ballastidega on torude eluiga tunduvalt pikem, kui tavaliste ballastidega (drosselitega). Akvaristika hobi on seda mul juba näidanud, et tasuks valida elektroonilised. Tavalised drosselid kipuvad liiga kuumaks minema ja plastikust akvaariumikaas kippus ära sulama.

          Comment


            #6
            mõned konded, dioodid, takistus(hõõglamp), kalliks see ei lähe. http://irls.narod.ru/rlbt/lds05.htm pealegi võid kogu süütekupatuse akvaariumist eemale panna. juhtme pikkus on nii pikk kuni juhtme takistus muutub juba segavaks. mul on keldris toru ja drossel-starter koridoris. (u. 10 m)
            -Artificial_Intelligent-

            Comment


              #7
              Originally posted by digital@Sep 20 2005, 17:14
              Odav lahendus aga eluruumidesse ei ole soovitatav.
              mix ?

              Comment


                #8
                to lex2040:
                Kuna odavama variandi puhul (drosselit kasutades) valgus väreleb ja võib häirima hakata.

                Muide mul töökohas on topitud mingid kondekad ka veel ühendusse. Ma pole uurinud mille jaoks need on kuid tean, et drosseliga ühendusele lisati kondekas vahele.

                Comment


                  #9
                  Kui on kasutusel kaks luminofoorlampi(õigemini toru) ühes kestas, siis faasinihke tekitamiseks kasutati lisa kondekaid(kahe toru virvendus kompenseerub).
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment


                    #10
                    Ise aretasin päevavalgus lambi torule külge säästulambi sisu.
                    Töötab küll ja süttib kah enamvähem kohe.
                    Hinnas võidad ...
                    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                    Comment


                      #11
                      faasinihke tekitamiseks pannakse konde koos 510kilooomise takiga rööbiti ning paispooli ette faasijuhtmele. lihtsalt konde võib lüliti kontaktid ära rikkuda, kui juhtub võrgus kondekasse laetut laengu pöördväärtusega pinge olla(vahelduvvool)
                      -Artificial_Intelligent-

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by klm@Sep 21 2005, 16:12
                        Ise aretasin päevavalgus lambi torule külge säästulambi sisu.
                        Töötab küll ja süttib kah enamvähem kohe.
                        Hinnas võidad ...
                        Hmm...mis torule, T8? Pakub huvi!
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Kusjuures 11W saastalambi sisu suudab süüdata isegi 58W toru, kuigi sealt ilmselt tuleb siis ainult 11W valgust.
                          Pms kõik torud sobivad, millel niidid terved.
                          Laualamp töötas sedasi 2 aastat (siis küpses kuuma kätte).
                          Head susserdamist !

                          Comment


                            #14
                            Kui siiski niidid õhtul, siis saab abi kõrgepingega süütamisest(sobib ka tervetele torudele loomulikult).Vastavaid skeeme oli siin foorumis juba varem lahatud...
                            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                            Projektide pildid
                            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by felch@Sep 21 2005, 20:10
                              [Hmm...mis torule, T8? Pakub huvi!
                              Ole teine tavaline vene toru, aga huvitava värviga.
                              Pikkust oli 1,3 ... 1,5 m
                              "Põles" enamvähem sama heledusega kui tavalise drosseliga.
                              Toru sai valitud päris mitme tuhande hulgast.
                              Vene omadest mõned torud olid ikka väga ebahariliku värviga ja kahte päris sama värviga toru ikka naljalt ei leidnud.
                              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                              Comment

                              Working...
                              X