Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Tundub alguses paradoksina, aga elektrik kes tahab kaua elada, peab OSKAMA alati elektrit KARTA. Ta on kartma õpetatud-koolitatud. Huvitav tähelepanek on selline et madalpingel tegutsevad elektrikud kardavad ("ei usalda") just kõrgepinget (pinge ju KÕRGE ja seepärast ohtlikum) ja kõrgepinge elektrikud omakorda madalpinget (suured voolud, kaarleegiga mahapõlemise oht)...
Elektroonika töötab suitsu baasil.
Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.
Selles on tõetera: kui kardad särakat ja tead et võid saada ja saadki, siis on ehmatus väiksem kui näiteks une pealt või kinos särakat saades. Vastavalt on ka oht väiksem, kuna ehmatus väiksem.
Kõrgepinge "eeliseks" on see et särakas viskab su mitme meetri kaugusele ja kui veab, kukud ka alajaama katuselt alla. Viimane on tõesti vedamine, sest võib elektrist seisma jäänud südame uuesti käima panna. Samas on kõrgepingelühise kaarlahendus väga hull, kuna kaar on mitu meetrit pikk. Paljud surmajuhtumid ongi seoses põletusega, mitte otseselt elektrist.
Minu arust pigem on iva selles, et ohu realiseerimise hetkeks on kartlik inimene endale ALATI jätnud mitu taganemisteed või vähemalt ettenägelikult leevendanud ohtu - juhtub ju kõigil aeg-ajalt midagi.
If you think education is expensive, try ignorance.
Comment