Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vene kola - väärismetallid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vene kola - väärismetallid

    Mul kodus veel isegi vedelemas vene sodi, et oleks nagu sellest jamast lahti saada, aga vene kraamis olevat hulga selliseid vidinaid, mis sisaldavad päris palju väärismetalle võrreldes lääne kraamiga (pooljuhid, takistid, konded jne)

    Oskab mõni öelda kui palju millegi eest makstakse ja kes kus kõige paremat hinda pakub, sai ükskord neid börsi kuulutusi ka kõllatud, aga noh mis sa seal vene keeles ikka oskad möliseda....

    #2
    Oeneb, mis kola Sul on. Mõnede pulikate eest sai lausa 1EEK=TK.
    Enamjuhul ei tasu vaeva..
    Võibolla saad mõnele noorele elektroonikahuvilisele odavalt ära anda.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Seda koli on seinast seina ehk raadiost juku arvutini ja mõned side plaadid kah ( eks päris palju on juba ära ka hävitatud - lõikusin transid välja juba müügijaoks) , ära äriks küll kui keegi huvi tunneks aga noh see asukoht on vähe kehva - Viljndimaal kolkakülas noh, kes siia ikka viitsib end vedada.

      Comment


        #4
        Kas juku töötab ?

        Comment


          #5
          olen kuulnud ,et teatud vene releedel pidid kontaktid hõbedast olema. ei tea kas vastab tõele. pole ise ühtegi viitsind lahti ka katkuda. <_< h34r:

          Comment


            #6
            paljudel releedel on hõbetatud kontaktid. mõnel on ka terved kontaktid hõbedast.
            selle hõbeda kogus pole seal sellegipoolst suur, sest klemm ise ju vase(sulami)st
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Raske öelda selle juku kohta, igastahes monitor ja selle toiteplokk on küll vigased
              flopilugeja karbi lõin laiali, oli nagu plaan miskit sinna sisse ehitada aga jäi nagu ta jäi, arvuti ise vot seda ma ei teagi nii täpselt enam, kunagi kui sain proovisin tööle, et pilti näitas ja nõudis op diski mida mul ei ole ja nii ta seisma jäi.

              A igatahes ma plaanin äri teema alla kogu kolast pildid ja muu üles panna...

              Comment


                #8
                Mulle meenub ka, et näiteks mingid rohelised vene konded (vist KM-6) olid hinnas.
                Mõne aasta eest oli lausa maania, kus kõik vanad vene elektroonika plokid käidi lõikuritega üle.

                Mis releedesse puutub, siis osade releede kontaktid sisaldavad plaatina rühma metalle, näiteks pallaadiumi või iriidiumi. Need võivad üpris hinnas olla.

                Samuti on teatud potentsiomeetrites mingeid väärismetalle. Kunagi revideerisin ise samal eesmärgil kolikambreid, aga üldiselt ei tasu tõesti vaeva.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by petka@Sep 27 2005, 11:16


                  Oskab mõni öelda kui palju millegi eest makstakse
                  KM-5/6 eest maksti kunagi ~400 USD kilo.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #10
                    See on vana teema.Sai tegeldud sellega ca 10 aastat tagasi.Üksikud detailid palju kulda ja muid väärismetalle ei sisalda.Neid peab ikka paöju olema.Põhiliselt tasus kokkuostu viia plaatide kullatud pistikupesasid.Kahjuks pole kursis kas see firma enam tegutseb.Soovilehtedes kuulutajad on ilmselt vahendajad,kes hinda väga ei paku.

                    Comment


                      #11
                      Sai ise ka tegeletud kunagi sellega.KM tüüpi kondejad olid väga hinnas jah parematel aegadel ca sai 1000 USD kilo eest.Siis veel igasugu kullatud kontaktid, potekad,mikroskeemid,kondekad sellised seene kujulised.Nüüd pole uurinud mis maksab.Aga arvestades seda et 5 aastat tagasi maksid 1unts palladiumi 1000-1200 USD aga nüüd ainult 200 USD ringis arvan ,et asjal pole jumet.Veel maksid kõvasti iriidium tihendid mida kasutati sõja- ja laevatehnikas hermeetilisuse ja varjestuse tagamiseks.

                      Comment


                        #12
                        1 gramm hõbedat maksab 30 senti kuni kroon 85. Ostetakse:
                        Nöps, Tallinn, Kadaka tee 36, juveelitehase majas.
                        Nii et ega ei tasu vaeva ära, kui just mingid megasuure kontaktiga ja palju käiviteid käepärast pole.

                        Comment


                          #13
                          Nende releekontaktide puhul tekib ilmselt selline küsimus, et ei tea mis sulamist nad täpselt on, palju ja milliseid väärismetalle sisaldab.

                          Comment


                            #14
                            Mingitel lahtistel releedel oli mähise peal kirjas, et kontaktid 999-prooviga hõbedast. Aga olid need nüüd vene või hoopis kadunud DDR-i omad - mitte ei mäleta.
                            Sorry, aga minu meelest häid kondekaid kilokaupa maha müüa on barbaarsus. Meenutab anekdooti venelastest, kes varastasid tsisterni piiritust ja müüsid selle maha, et saadud raha eest viina osta...
                            Harjutamine teeb harjutajaks.

                            Comment


                              #15
                              Sorry, aga minu meelest häid kondekaid kilokaupa maha müüa on barbaarsus.
                              Siis mitte, kui need kondekad olid arvuti plaatide peal (TTL-il iga klotsi juures),
                              plaadid lakitud ja väljaviigud ära keeratud. Kuhu neid 0,1mikroseid tuhandete kaupa ikka panna.

                              Comment

                              Working...
                              X