Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vene kola - väärismetallid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by Jyrka@Sep 27 2005, 20:14
    KM-5/6 eest maksti kunagi ~400 USD kilo.
    Mis põhjusel nii palju? Ma olen vist midagi maha maganud või on mulle lihtsalt teadmata, mis tooraine nendes kondekas nii rämedat hinda maksis.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #17
      Pallaadium,plaatina,kuld,hõbe,tantaal,iriiduim. Need oliod metallid mida sai väärt vidinate seest.

      Comment


        #18
        Keski teadis rääki et pidid minema pakki ja Saksamaale...

        Comment


          #19
          Mõned aastad tagasi oli väga kuum kaup vene vanad toasuurused telefonijaamad.
          Tegelikult taheti nende seest ainult numbrivalimise blokkides asetsevaid traate, mis olevat tehtud väärismetallist.
          Ühe bloki eest maksti 300kr tükist ja ühes jaamas oli neid blokke päris palju
          Kokkuostjad käisid mööda asutusi ja uurisid ega pole telefonijaamu ja ka muud kola
          pakkuda.
          Kõlbasid isegi vanad telefonitraatide jäänused.

          Comment


            #20
            Mis sa mõtleid neid traattakisteid mis seal releede juures asuvad või need mis releede sees, mul isegi mõned sellised takistid on isegi olemas, kui hästi mäletan neid vist oli ühes plokkis mingi 4-5 tükki.
            Mis telefoni traadid täpsemalt?

            Mis makstakse kt8** trantside eest ka plast kestas ja metall kestas, teab ehk mõni õelda.

            Comment


              #21
              makstakse KM5 (rohelised, nelinurksed) ja KM6 (paksud oranzid või kollased) kondekate eest, mõni aeg tagasi oli hinnaks 2 krooni gramm, siis läksid kaubaks pisikesed kruviga potekad, nt SP-5, releed valikuliselt (vaatavad passinumbrit), metallkorpusega transid (nt KT601, KT602, KT3102, KT3107 jms) 20 senti tükk, metallkorpusega mikroskeemid (op võimendid, liittransistorid jms.), samuti ka keraamilised pindmontaazi ja metallkaanega keraamilised mikroskeemid. Kaubaks lähevad ka kontaktorid ja automaatlülitid, nende kontaktid, hinnaks umbes 1 kroon grammist.
              Telefonijaamade plokkidest tahavad kontaktide vahel olevaid traate, mis peaks olema kõrge prooviga hõbedast, aga ühest plokist tuleb kuskil 100 grammi vist ainult ja arvestades hõbeda hinda, ei saa sealt ka suurt midagi.
              Ise pole sellega enam tükk aega tegelenud ja praegusi hindu ei tea.

              Aga nagu üks eelkõneleja juba ütles, heade asjade kilode kaupa kokkuostu tassimine on barbaarsus, endal oli kunagi paar karpi UUSI KM kondekaid ja muud head träni, aga õnnelikuks ma küll ei saanud nende müügist ja nüüd kahetsen, et üldse selline lollus sai kunagi tehtud. See kui saad mingi 1500 krooni kätte, ei tee veel kedagi õnnelikuks.
              ...

              Comment


                #22
                Mul siin meenub et kunagi lausa murti väiksemates kohtades telefoni jaamadesse sisse, nja kohe mite ei imesta enam et mida sealt siis nii võtta oli...

                See on ju lausa lollus ju, täishõbedast ühendustraadid, võtab ikka imestama kui loll ja nõme see NL ikka olla võis.

                Comment


                  #23
                  Originally posted by petka@Oct 7 2005, 19:12
                  Mul siin meenub et kunagi lausa murti väiksemates kohtades telefoni jaamadesse sisse, nja kohe mite ei imesta enam et mida sealt siis nii võtta oli...
                  Õnneks (tänu maailmaturu hindade langusele) on see tendents peatunud.

                  See on ju lausa lollus ju, täishõbedast ühendustraadid, võtab ikka imestama kui loll ja nõme see NL ikka olla võis.
                  Miks see lollus on, kui korralikke materjale kasutati?

                  Muide, need traadid, mida taga aeti olid mitte puhtast hõbedast vaid hõbeda ja pallaadiumi sulamist
                  Vastavalt 70% ja 30%

                  Comment


                    #24
                    Kas mingid ülepingelahendid ka mitte hinnas ei olnud?

                    Comment


                      #25
                      Nojah aga materjaale saab ka kokkuhoidlikumalt kasutada aga teatavasti venelane sellist asja ära ei jaga

                      Aga ikkagi ma ei saa pihta kus need traadis siis päris täpsemalt asuvad et: mida ja kus nad siis päris ühendavad - et äkki olen isegi nendega kunagi kokku juhtunud enese teadmata, võibolla

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by petka@Oct 11 2005, 17:51
                        Aga ikkagi ma ei saa pihta kus need traadis siis päris täpsemalt asuvad et: mida ja kus nad siis päris ühendavad - et äkki olen isegi nendega kunagi kokku juhtunud enese teadmata, võibolla
                        MKC - mnogokratnõi koordinatnõi soedinitel

                        Ehk siis mitmekordne koordinaatühendaja(valija), igapäevaelus lihtsalt MKS.

                        Comment

                        Working...
                        X