Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

el.pliidi pistik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    el.pliidi pistik

    Tere,

    probleem elektripliidi pistikus - kuumaks läheb. Isegi kui pliiti ei kasuta (st pistik on seina ühendatud ja ainus asi mis voolu tarbib on pliidi esipaneelil olev digikell). Kokkamisrezimil läheb päris kiiresti kuumaks ja hea nina tunneb plastmassi kärsakat juba kaugelt.
    Oskab keegi pakkuda, milles probleem? Pliit on aasta vana. Kas pistiku/seinakontakti väljavahetamine aitaks? Seinakontakt on vene oma, tüüpiline paneelmaja köögipliidi oma (must plastmass, pinnapealne, neljakandiline, kolm piklikku auku üksteise kõrval) ja pole kuskilt saada.

    #2
    Väljavahetama ei pea tingimata aga vaata, et kõikvõimalikud kruviühendused oleks võimalikult kõvasti kinni !! Ja veel veendu selles, et pistiku talutav vool oleks suurem tarbimisvoolust.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Kunagi ka üks pesa soojenes isegi siis kui sinna midagi pistetud polnud. Selgus, et kaabel läks teise pessa edasi ja tarbija teises pesas ning kehv kontakt ajas pesa soojaks.

      Comment


        #4
        Pesale on peale kirjutatud 25/250~, ehk seega ma järeldan et tegu 25A ja 250V taluvusega, et võimsust peaks kannatama. Tarbijaid selles ahelas peale pliidi ei ole.

        Kruvisin selle pesa seina küljest lahti ja tundub, et kehv ühendus on võimalik probleem tõesti, faasijuhtme kinnitus tundub kehv, aga kuna pesa on kannatada saanud siis paremini kinitada enam ei kannata. Oskab keegi soovitada, kust tallinnas võiks leida müügilt selliseid veneaegseid pistikuid/pesasi, kui üldse? Tevalost küsisin, polnud.

        Comment


          #5
          Elektripoodidest, nt Viru Elektrikaubandus. Pane uuem tüüp, selline valge ja õhuke.

          Comment


            #6
            Kui seistes ka kuumaks läheb siis mine anna naabrile lõuga ja ei lähe enam
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Originally posted by Elukaz@Oct 4 2005, 14:04
              Kui seistes ka kuumaks läheb siis mine anna naabrile lõuga ja ei lähe enam
              Kuumaks mitte, leigeks küll. Naaber ei ole minuga ühe kaabli küljes.

              Comment


                #8
                Aga sa vaata hoolega kuhu sealt juhtmed veel lähevad. Et elektri asi soojeneks, peab olema vooluring, milleks on ntx naabri pliita mis asub seina taga. Kell seda vaevalt põhjustab, selleks et pesa oleks leige, peab tarbija olema üsna soe.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Elukaz@Oct 4 2005, 15:37
                  Aga sa vaata hoolega kuhu sealt juhtmed veel lähevad. Et elektri asi soojeneks, peab olema vooluring, milleks on ntx naabri pliita mis asub seina taga. Kell seda vaevalt põhjustab, selleks et pesa oleks leige, peab tarbija olema üsna soe.
                  Minu pliit kerib edasi MINU ELEKTRIARVESTIT, tahate öelda, et naabri pliit ka? :blink:
                  Vaevalt. Ja puht tehniliselt on seina taga mul 7 korrust tühja kukkumist, ehk teisisõnu on tegu välisseinaga. Mis üleval-all toimub, ei tea. Aga loodan et minu pliididpistiku taga olen ikka ainult mina

                  Comment


                    #10
                    jutu järgi tundub sellise musta sisuga pistikupesa.
                    see materjal ei ole plastmass, see on mingi muu asi. suht kõva ja suure kuuma taluvusega, aga ühs sant omadus: kui saab kuuma ja vett korraga, siis tekib spetsiifileine söekiht, mis elektrit juhib. kui selline asi on toimund, siis see söekiht sususeb seal vaikselt kogu aeg: kerib arvestit ja annab sooja.

                    selle materjali pind peav olema sile ja kerge läikega, kui on näha vähegi tahmanud/söestunud pinda klemmide vahel või on materjal küünega kriimustatav, siis vaheta kindlasti asi välja. see on tuleohtlik
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by reuter@Oct 4 2005, 16:47
                      jutu järgi tundub sellise musta sisuga pistikupesa.
                      see materjal ei ole plastmass, see on mingi muu asi. suht kõva ja suure kuuma taluvusega, aga ühs sant omadus: kui saab kuuma ja vett korraga, siis tekib spetsiifileine söekiht, mis elektrit juhib. kui selline asi on toimund, siis see söekiht sususeb seal vaikselt kogu aeg: kerib arvestit ja annab sooja.

                      selle materjali pind peav olema sile ja kerge läikega, kui on näha vähegi tahmanud/söestunud pinda klemmide vahel või on materjal küünega kriimustatav, siis vaheta kindlasti asi välja. see on tuleohtlik
                      Just. Musta värvi kõvemast materjalist pesa ja pistik ongi. Ja seest on tahmunud, üpris korralikult - puhastamine tulemusi ei andndud.

                      Seega vahetus siis. Kui leiaks veel, mida asemele panna..

                      Comment


                        #12
                        vaata palju su pliit tarbib, kui see jääb 16A piiresse, siis võid kasutada ka tavalist euro pesa. kui on korralik pesa ja seda kablat pidevalt sisse-välja ei sikuta, siis kannab mõne ampri peale ka, aga eriti ei soovita
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment


                          #13
                          Kui pliidil on kilbis eraldi kaitse siis viska see pesa vahelt ära ja pane harukarp. Korralik kruviühendus klemmliistul on igal juhul etem, eriti PE juhtmele.

                          Comment


                            #14
                            Sulle peaks sobima see äärmine punane pildil. Pesa maksab 150 krooni. ELFA kood 43-362-44. 230/400V 32A. Veidi kallis on ent odavam kui tulekahju tagajärgi kõrvaldada. Pealegi leiab kindlasti mõnest elektritarvete või ehituskaupade poest veidi odavama. Pistik pesale ELFA kood 43-360-46 (maksab nii 100 eeq).

                            Comment


                              #15
                              See materjal on bakeliit.
                              see materjal ei ole plastmass, see on mingi muu asi
                              Sellel leheküljel väidetakse, et olla maailma esimene plastmass.

                              See äärmine punane on 3-faasiline, seda pole vaja. Parempoolne sobiks, kuid mina soovitaks harukarbi panna, võtab vähem ruumi ja väljanägemine ka kenam.(odavam ka)

                              Comment

                              Working...
                              X