Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

el.pliidi pistik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    tõepoolest kõig emõistlikum ja kõige odavam lahendus kruviklemm harudoosi sisse. Saad asja korda 30 kr-ga, kuid selle vana alumiiniumiga vaata ette et vasega kokku ei kruvi. Eeldan et el. pliidi juhe on kiud vask mis nõuab otste hülsitamist...

    Comment


      #17
      Originally posted by ykssilm@Oct 4 2005, 21:03
      kuid selle vana alumiiniumiga vaata ette et vasega kokku ei kruvi. Eeldan et el. pliidi juhe on kiud vask mis nõuab otste hülsitamist...
      Ma nüüd küsin, et miks alumiinuimit vasega kokku ei tohi panna? Tõepoolest, kaabel mis seinast tuleb, on alumiinimium. Pliiti läheb vaskkiudkaabel, pistiku kontaktid tunduvad ka miski vase-moodi metall olema - nii või teisiti ju alumiinium kohtub vasega? Pistiku sees on lisaks kruviühendusele keegi juhtmeotsad veel ka üle jootnud.

      Comment


        #18
        Tekib galvaaniline korrosioon. Natukese aja pärast on ühendus p****.
        Piisab seibi vahelepanekust.
        Klemmide materjal ei ole puhas vask, vaid mingi sulam mis on lisaks galvaniseeritud nii et võib alumiiniumjuhtmega ühendada.

        Comment


          #19
          Originally posted by R.I.P@Oct 4 2005, 20:20
          Sulle peaks sobima see äärmine punane pildil. Pesa maksab 150 krooni. ELFA kood 43-362-44. 230/400V 32A. Veidi kallis on ent odavam kui tulekahju tagajärgi kõrvaldada. Pealegi leiab kindlasti mõnest elektritarvete või ehituskaupade poest veidi odavama. Pistik pesale ELFA kood 43-360-46 (maksab nii 100 eeq).
          Viidatud pistikupesasid võid kasutada pigem maal kreissae ühendamiseks, inimese eluaseme köögi seina käivad tavaliselt süvistatavad ja esteetilisema väljanägemisega pesad. Muidugi resto suurköögis on sellised tavanähtus ja täitsa normaalne. Pealekauba on pinnapealne pesa gabariitidelt liiga kogukas ja pliit jääb seinast ebameeldivalt kaugele.
          Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

          Comment


            #20
            Ok võib olla tõesti ei ole kõige parema väljanägemiseda, ent turvalised. Pesa võib paigaldada ka pliidi taha või kõrvale. Suht turvalised on ka http://alter.ee/?vars=page|section&values=list|33#sec42
            Vt. Pliidipistikud ja -pesad, need on ehk korterisse sobivamad. Samas võid ühendada ka klemmliistuga harukarbis nagu eelpool soovitati.

            Comment


              #21
              Appi mis teema käib - ärge palun ajage fantastikat
              To hädaline:
              Selliseid "vanakooli" pliidi pistikuid on jätkuvalt saada. Muutunud on ainult nende värvus. Enne olid mustad nyyd on valged. Kui hästi otsid võid musta ka veel kusagilt leida. NEID ON VEEL SAADA. Alusta väikese külastusega ehituspoodi - nt. K-Rautakesko või Ehituse ABC. Juhul kui nendes pole siis lasnakal on Westbalt kus on ikka igasugu ime asju saada. Mustakal on Forelli tänaval Raasiku Elektri kauplus - ka seal on igasugu ime asju saada. Kui mainitud kohtadest ei leia siis kirjuta ja ma otsin ise sulle poe kus neid saada on.
              Loomulikult on mingi mõte asi välja vahetada kui siin on oht mida eelnevalt on mainitud - ALUMIINIUM juhtmed. Need juhtmed on seal peas paganama lühikesed. Sul on vana maja - kui sa hakkad uut pesa aretama siis võid need õnnetud ussitanud alumiinium juhtmed kogemata ära murda. Oh seda jama siis. Ma ise elan sarnases barakis ja vahetasin seda üheduskohta kui viimati köögis plaate panin. Tegin uue pesa, panin süvistoosi ja süvispesa. Asi näeb tunduvalt parem välja kuid ehitamist on kõvasti.
              Veelkord - ma tegin seda enne remonti.
              Seega mine nyyd võta jalad selga ja jaluta pisut ringi seni kuni veel normaalne ilm õues on. Sa leiad selle junni.

              Comment


                #22
                Originally posted by reiss@Oct 6 2005, 12:02
                Selliseid "vanakooli" pliidi pistikuid on jätkuvalt saada. Muutunud on ainult nende värvus. Enne olid mustad nyyd on valged. Kui hästi otsid võid musta ka veel kusagilt leida. NEID ON VEEL SAADA. Alusta väikese külastusega ehituspoodi - nt. K-Rautakesko või Ehituse ABC. Juhul kui nendes pole siis lasnakal on Westbalt kus on ikka igasugu ime asju saada. Mustakal on Forelli tänaval Raasiku Elektri kauplus - ka seal on igasugu ime asju saada. Kui mainitud kohtadest ei leia siis kirjuta ja ma otsin ise sulle poe kus neid saada on.
                Loomulikult on mingi mõte asi välja vahetada kui siin on oht mida eelnevalt on mainitud - ALUMIINIUM juhtmed. Need juhtmed on seal peas paganama lühikesed. Sul on vana maja - kui sa hakkad uut pesa aretama siis võid need õnnetud ussitanud alumiinium juhtmed kogemata ära murda. Oh seda jama siis.
                Sai käidud Rautakeskos, EhituseABC, Ehitusparadiisis, Espakis, Viru El.kaupdes, Esvikas jpm el.tarvete kauplustes, kuid samasuguseid (olenemata värvusest) pistikuid/pesasid müügil ei kohanud. Müüjad ainult tegid suuri silmi. Westbalt'is ei ole.

                Pesavahetusega kaasnevatest probleemidest olen juba aimu saanud, al.juhe on tõepoolest habras ja lühike ning sestap ma samasugust toodet otsingi, mitte ei kasuta suvalist jõupesa - kaablikanali lahtiraiumine harutoosini on piisavalt ebameeldiv ettevõtmine..

                Comment


                  #23
                  Ok vaatan homme mis teha saan

                  Comment


                    #24
                    ma pean vaatama, mul peaks mõni veel kuskil sahtlis vedelema. ise sellist enam nagunii kuskile enam ei planeeri, aga mul ei ole ka kombeks korralikke asju ära visata. kui sa tallinna meha oled ja kui mul olemas on, siis saaks esmaspäeval asja kätte mingi sümboolse tasu eest (b)
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment

                    Working...
                    X