Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kaks patareid ja lahus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kaks patareid ja lahus

    t2na oli energeetika teemaline v6istlus ja seal oli kysimus: kui yks patarei tyhjeneb 8 tunni jooksul elektrolyysi tehes, siis kui kaua tyhjenevad kaks jadamisi? mina arvan et kui kaks paralleelselt panna siis saab 2x suurema voolu ehk siis k2ib 16h, kui jadamisi siis 4h sest v6imsus t6useb 4x. on mu m6ttek2ik 6ige?
    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
    * Toitelüüdid
    * Kõlari kummilõdvik
    * Elekter
    * Kõrvad
    * Naabri närvid

    #2
    No pakuks siis nii: kui koormuseks sama takisti, siis eraldub sellelt võimsust küll 4-kordselt, kuid see jaguneb kahe patarei vahel ja need tühjenevad 2x kiiremini.
    Paralleelis aga 2x aeglasemini, sest vool ja pinge jäävad samaks.
    Ei võta arvesse patareide sisetakistusi, muidu läheks asi keerulisemaks.

    Comment


      #3
      paralleelselt: saad sama pinge, seega jääb vool samaks, seega püsib kaks korda kauem. aeg=mahutavus jagatud vooluga tuleb kaks korda suurem, sest mõlemas harus on vool umbes kaks korda väiksem
      jadamisi: ma nüüd küll ei tea elektrolüüsi pinge ja voolu sõltuvust... kuid kui lugeda, et see on konstantse takistusega koormus, siis vool tõuseb kaks korda, jadaühenduse tõttu mõlemas akus on sama vool. Seega aeg(mahutavus jagatud vooluga) tuleb kaks korda väiksem.

      Comment


        #4
        Kõrgema pinge korral peaks elektrolüüs kiirenema, ja patareid kiiremini tühjenema, samas on meil energiat kaks korda rohkem. Äkki on abi vihjest, et kui üks muna keeb viis minutit, kui kaua keevad kaks muna...

        Comment


          #5
          See vast ongi ülesanne elektrolüüsi pinge-voolu tunnusjoone kohta?
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            kui tunnusjoon mängu tuleb, siis paralleelselt ühendades peaks ikka 16h saama, aga jadas ma arvan kipub see aeg pigem 2...4h vahele, sest ma ise mängind nende asjadega ja pinge tõstmisel vool peaks suurenema rohkem, kui 2x.
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Elektrolüüsil on oluline vaid voolutugevus, pinge ei puhu pilli, kui seda on rohkem kui 3V.
              (Keda asi täpsemalt huvitab, siis abiks märksõnad Faraday elektrolüüsiseadus ja elektroodipotentsiaalid).
              Voolutugevus elektrolüütide lahustes sõltub pingest suhteliselt heas lähenduses lineaarselt, nagu ka takistil, seega pinge tõstmisel 2X kasvab voolutugevus 2X ja elektrolüüsil arendatav võimsus seega 4x, mis jaguneb kahe patarei peale ära ---- mõlemad patareid tühjenevad 2X kiiremini.

              Comment

              Working...
              X