Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Võrk ja telefon kokku ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võrk ja telefon kokku ?

    Tere !
    Kas tekib mingeid häireid kui ühes juhtmes on võrgukaabel ja telefonikaabel ?

    Nimelt on vaja vedada ühest korterist teise ,ühes torus, võrk ja telefon. Kuna toru peenike siis ehk on võimalik kasutada mingit 6 soonelist kaablit.

    Millist kaablit kasutada ? Mark/tähis ?

    #2
    Kusjuures töötab küll (ei tea kuidas standardid suhtuvad).
    100 megase võrgu jaoks läheb 4 traati ja telefoni jaoks kaks traati, saad kuuese kaabliga veetud.

    Martin@tegi kah midagi sarnast ja näed teksti toksin
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      ühte torusse pole mingi probleem.
      ühte kaablisse... nojah... kui kunagi mõtled gigabitile laieneda, siis tõmba ikka korralik cat5e võrgu jaoks kõigi 8 soonega ja telefoni jaoks midagi kõrvale. Või kes teab, kaua seda telefonigi praegusel kujul on, seetõttu järjest rohkem tehakse universaalselt - cat5 kaabel ja rj45 pesad mõlemasse otsa(sinna läheb telefoni rj11 või rj12 ka sisse). Vastavalt vajadusele patch'id siis ühte otsa telefoniliini ja teise telefoni või ühele poole svitsi ja teisele poole arvuti... või mida iganes. cat5e kaabel ka eriti odav, seega pole mõtet midagi muud panna.

      Comment


        #4
        Mingeid häireid tekib juba kaablis nii või teisiti ka eraldi kaablite puhul. Kui vedada telefon ja nett ühes cat5-s siis tekib neid häireid kindlasti rohkem. Kas need häirivaks muutuvad on juba iga juhtum erinev. Kui vähegi mahub kaks kaablit siis mina tõmbaks igal juhul eraldi kaablid. Mõlemad võib vedada Cat5 kaabliga kuid kui on vaja peenemat, siis telefoni jaoks võib olla ka mingi suvaline kahesoonene kaabel.
        Teine võimalus vea üks Cat5 ja kasuta IP telefoni. Võrgujuhe IP telefoni ja sealt edasi arvutisse. 2 in 1 Pääsed ka Elioni telefoni kuutasust.

        Comment


          #5
          cat5 kaablisse vabalt telefun ja lan. keskmine sinine paar ja äärmine pruun paar on võrgu puhul kasutamatta ja neid kasutatakse nt seadmete toiteks(poe= power over ethernet) sinise paari kasutamine telefoni jaoks ei suunenda oluliselt häireid, kui sa just ei plaani 100+m vahemaad vedada. telefon töötab natuke teisel sagedusel ja seetõttu tekitatavad mõjutused väiksed
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            välja arvatud telefoni helisemine, kui sinna traatidesse köetakse kuni sada volti vahelduvat...
            aga mina juba ei teeks niimoodi ainult selle pärast, et tehnika areneb nii kiiresti ja ega gigabit meist enam kaugel ei ole. Praegu juba paljudel emaplaatidel isegi integreeritud gigabit võrgukaart. Ja gigabit kasutab kõiki 4 paari.

            Comment


              #7
              iseasi, mis selle gigabitiga peale hakata on. ükski ketas praegu kodustes tingimustes ei suuda seda ära kasutada. mängude andmevood on ka nii pisikesed, et selle jaoks ka ei lähe väga seda vaja. pealegi, kui jaksad selle gigabiti rakendada, võid hiljem teise ava juurde (lasta) teha. see 100V oluliselt ei häiri, sest kaabel on keerutatud ja sellega kompenseeritakse häireväljad. kuna kõikide paaride keerutistegurid on erinevad, siis on pea võimatu, et häireväli naaberpaari keerutisega sünkrooni läheks. gigabiti jaoks on soovitav nagunii kasutada varjestatud kaablit ja see on jämedam, seega väheneb veelgi tõenäosus, et sul teine kaabel sinna kõrvale ära mahub.
              kui gigabit reaalselt kasutusel on, siis ilmselt ei vaja sa ka enam tavalist telefoni liini ja kõik käib läbi sama süsteemi. lihtsalt otsad tuleb ümber teha
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #8
                Otsin vast ikka suurema puuri ning teen augu suuremaks, sest lisandus veel üks kaabel - antenni kaabel.
                Nii,et torru lähevad tavaline 4s võrgukaabel, 2s telefonikaabel ja antennikaabel.
                Nii on vist parem !

                Kui palju need teised kaablid telekat segama võivad praktiliselt hakata ?

                Comment


                  #9
                  telekat ei tohiks segada.

                  parandaks väheke: võrgukaabel on 4 paari e. 8 soont ja telefon on tavaliselt 4+1 soont. 4-ne keerutis ja üks lisa
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #10
                    Vs: Võrk ja telefon kokku ?

                    Esmalt postitatud reuter poolt
                    cat5 kaablisse vabalt telefun ja lan. keskmine sinine paar ja äärmine pruun paar on võrgu puhul kasutamatta ja neid kasutatakse nt seadmete toiteks(poe= power over ethernet) sinise paari kasutamine telefoni jaoks ei suunenda oluliselt häireid, kui sa just ei plaani 100+m vahemaad vedada. telefon töötab natuke teisel sagedusel ja seetõttu tekitatavad mõjutused väiksed
                    kui siin juba PoE'st juttu on, siis kas PoE(802.3af) standard näeb ette, et kui mul on näiteks PoE adapter, siis oskab ta ise oma output'i reguleerida? Sest ma ostsin yhe võrguseadme, millega tuli PoE adapter kaasa. Selline: http://www.phihong.com/assets/pdf/PSA16U.pdf Selle adapteri output on 48V, kuid see võrguseade tarbib vaid 24V. Samas kõik töötab kenasti

                    Comment


                      #11
                      Vs: Võrk ja telefon kokku ?

                      Ühes torus ei ole kindlasti probleem.
                      Mul jookseb ~300m cat5 kaablis läbi õue mööda elekrtiposte ja majaseinu ühes kaablis 100Mb lan ja telefon juba ~5 aastat.

                      Alguses ei uskunud küll, et selline lahendus tööle hakkab aga hakkas ja töötab probleemideta.

                      Üks hirm oli ka see, et tavaline tubane cat5 ei pidavat õues kuigi palju vastupidama. Ka see müüt on tänaseks minu jaoks "busted"

                      Comment


                        #12
                        Vs: Võrk ja telefon kokku ?

                        Kusjuures keerupaari saab ka TV sisse panna
                        LexCom kodukaabelduse süsteem seda igatahes teeb.
                        Keerupaari lainetakistus on ca 100 oomi.
                        Selleks läheks vaja kahte 75 -> 100 oomi lainetakistuse üleminekut.
                        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                        Comment


                          #13
                          Vs: Võrk ja telefon kokku ?

                          Internet ja telefon ühes kaablis - saab ja töötab kindlasti. Kuipalju see kiirust alla tõmbab on teine asi. Cat5e kaablis pidi veaparanduse protsent olema kuni 40% ja seda ideaalstes tingimustes. Huvitav oleks teada palju liiklusest on nö produktiivne. Olen ise ka seda lahendust kasutanud olude sunnil, kuid kui praegu veel on mingi võimalus erinevaid kaableid vedada siis mina kindlasti veaks pluss üks kaabel varuks. Ma olen nõrkvoolu alal 7 aastat töötanud ja pole veel üks inimene tulnud ja öelnud, et sa raisk vedasid mulle liiga palju kaableid. Vastupidist on küll juhtunud.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Võrk ja telefon kokku ?

                            Esmalt postitatud arvo poolt
                            Internet ja telefon ühes kaablis - saab ja töötab kindlasti. Kuipalju see kiirust alla tõmbab on teine asi. Cat5e kaablis pidi veaparanduse protsent olema kuni 40% ja seda ideaalstes tingimustes. Huvitav oleks teada palju liiklusest on nö produktiivne. Olen ise ka seda lahendust kasutanud olude sunnil, kuid kui praegu veel on mingi võimalus erinevaid kaableid vedada siis mina kindlasti veaks pluss üks kaabel varuks. Ma olen nõrkvoolu alal 7 aastat töötanud ja pole veel üks inimene tulnud ja öelnud, et sa raisk vedasid mulle liiga palju kaableid. Vastupidist on küll juhtunud.
                            mida see veaparandus Cat5e puhul tähendab? St kuidas see töötab?

                            Comment

                            Working...
                            X