Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

voolu stabiliseerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    voolu stabiliseerimine

    Probleem siis selline et oleks vaja 15-30V teha 6V. Tegu on siis mopeediga. Kohapeal on umbes 15V ja kui gaasipõhja panen siis on 30V. Kui panna veits kangemad pirnid siis pirnid lihtsalt hõõguvad ja kui liiga lahjad on, siis põlevad kohe läbi. Pirnid kasutavad kokku 20W+5W/see on pidurituli) ja generaator on 35W vist.
    Endal on mul kaks mõtet pähe tulnud....aga kuidas neid teostada ja kumb oleks mõtekam....

    1. Kuidagi stabiliseerida elekter 6V peale
    2. Panna 4x1,5V akud mida vahepeal laadida(a kaua need umbes kestavad kuni uue laadimiseni?)


    Ette tänades, cyclone3

    #2
    kasuta parem pisikest happeakut ja stabiliseeri see pinge 12V peale(13,5...13,9)
    saad kasutada isegi 7812(nt L78S12CV) isendit ja sellele 2 dioodi jadasse miinuse ja keskmise klemmi vahele. happeakut võid pidevalt laadida ja tühjendada. tühikäigul eriti ilmselt see asi akut ei lae, aga palju ikka tühikäigul töristamist on. võid ka 6V peale stabida, aga iis on transsi vaja, sest voolud lähevad suureks
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Pinge oleks ikka vaja saada 6-le voldile, sest esitule pirn on 6 voldine halogeen ja seda ei ole 12 voldisena kuskilt saada. Ma ise ole just suurem elekrik ja ei tunne sellist asja eriti hästi....aga kas ilma akuta ei saaks?
      Äkki keegi viitsiks öelda mulle mis ma ostma pean ja kust kohast?
      Süsteem on vaja ikkagi 6V jätta.

      Comment


        #4
        generaatoril on äkki stabilisaator läbi põlenud, tee korda ja ongi õige pinge, pakun ma. Kui ilma stabita genet tükk aega kasutada, siis annab teine otsad.

        7812 ei sobi siia, see tahab suurt jahutust ja kui 18 volti teed 6-ks, siis 2/3 võimsusest läheb tuulde, seega et 30 vatti lampe toita vaja genest 90 vatti saada ja 60 vatti läheb soojuseks, mis muidugi talvel täitsa kasulik, saaks põlved soojaks.

        Võimalik veel impulsstoitemuundurid, kuid need kallid ja keerulised. Ikka gene ise vaja õieti tööle saada. Mis genega tegu, originaal või mingi muu, kas ergutusega või magnetiga, kas alalis või vahelduv, küsida võiks veel mõndagi...

        Comment


          #5
          Generaator on ikka originaal ja tal ei ole seal stabilisaatorit. Muidu peaks tal stbilisaator kommutaatoris olema...ma olen mitmeid kommutaatoreid proovinud aga ikka on sama probleem. Masin on ise vist mingi~1990 aastal tehtud jawa. Generaator on vist mingi elektron süütega ehk magnetiga. Minumeelst pole selle generaatoril mingit stabilisaatorit ainul mingi neli mähist. Võin joonise ka anda Joonis
          See kõige viimane joonis on õige

          Comment


            #6
            Originally posted by urmas78@Oct 25 2005, 10:52
            7812 ei sobi siia, see tahab suurt jahutust ja kui 18 volti teed 6-ks, siis 2/3 võimsusest läheb tuulde, seega et 30 vatti lampe toita vaja genest 90 vatti saada ja 60 vatti läheb soojuseks, mis muidugi talvel täitsa kasulik, saaks põlved soojaks.

            Võimalik veel impulsstoitemuundurid, kuid need kallid ja keerulised. Ikka gene ise vaja õieti tööle saada. Mis genega tegu, originaal või mingi muu, kas ergutusega või magnetiga, kas alalis või vahelduv, küsida võiks veel mõndagi...
            äkki seletad, kuidas kolmandiku pinge kaotamise juures kaks kolmandiku võimsusest õhku haihtub 7812 väljund ju 12V.

            teema algatajale: see number kahega tähistatud vidin peaks ka pingeregulaatorina töötama. see reguleerib ergutusvoolu ja hoiab pinge seeläbi stabiilsena. vaheta see nr 2 välja ja peaksid asja timmi saama
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Nendel rolleri-käkkidel on analoogne süüte- ja stabilisaatoriplokk mis Deltal ning Minil kasutusel olid.
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #8
                Originally posted by Reuter@Oct 25 2005, 16:34
                äkki seletad, kuidas kolmandiku pinge kaotamise juures kaks kolmandiku võimsusest õhku haihtub 7812 väljund ju 12V.
                No kuhu ta siis läheb? Ikka soojuseks. Või mis sa arvad, et on mingi imekivi mis töötab imereziimis ja annab imelise 95% kasuteguri Naljamehed siin koos. Remondi jah gene ära ja kõik korras. Muidu varsti gene õhtal. Kollane juhe on ergutus ja sellega reguleeritakse gene võimsust.

                Sain valesti aru, pidasin silmas 18volti muutmist 6-ks, siis läheks 2/3-ku soojuseks, kui 18v muuta 12-ks, siis 1/3 läheb soojuseks, kuid see ei muuda oluliselt asja, sest pirn pidi olema 6 volti, ja ega gene, mis peab 6 volti tekitama 20 voldi juures kaua ei tööta. Umbes sama teeks välja, kui trafosse, mis peaks saama 220 volti anda sisse 660 volti. Kaua ta siis ikka vastu peaks?

                Comment


                  #9
                  See kollane juhe on ikka süüte andur. Olen erinevaid kommutaatoreid proovinud, aga ei aita.
                  Generaator on täpsemalt 32W.

                  Kui panna see asi ikka läbi 12V aku kas siis 15V oleks liiga palju laadimiseks?
                  Et siis osta 15V regulaator mis panna geneka ja aku vahele mis laeks akut ja aku ja tulede vahe 12V regulaator. Ja siis esi tule vahele 6V regulaator. Aga ma ei oska öelda ainult et mitu amprit sealt välja tuleb...Need regulaatorid kannatavad vist ainult 2 amprit ära. Ja kui osa watte sellega kaduma läheb siis saab tagutule led-ide peale ehitada.

                  Kas selline regulaator peaks sobima,link

                  See aku mõte tuli mul sellga jälle pähe et mul on üks ülearune lada starter olemas. Selle saaks vabalt mootori alla panna. Aga kas väike mootorratta aku suudab ikka selle starteri ära toita?

                  Comment


                    #10
                    See aku mõte tuli mul sellga jälle pähe et mul on üks ülearune lada starter olemas. Selle saaks vabalt mootori alla panna. Aga kas väike mootorratta aku suudab ikka selle starteri ära toita?
                    Ei suuda. Väike (tavaline) mootorratta aku ei ole mõeldud niisugust voolu kannatama, nagu starter seda tahab...100-200 amprit.
                    15V on normaalne laadimiseks, aga kasuta LM350 kivi.

                    Comment


                      #11
                      Kui keegi viitsib, siis võiks näidata Tevalo kodulehelt, et mis regulaatorid täpselt ostma peaks . Ise seda teemat nagu väga ei jaga

                      Comment


                        #12
                        A ma ei saa aru kuidas selle LM350 voldid paika pannakse :unsure: . Ja milline neist sobivaim on,link
                        Aga miks 7812 ei sobi?

                        Comment


                          #13
                          Sobib see kõige odavam LM350T-MBR.
                          Toksi Googlesse sisse, saad datasheedi, seal ühendusskeemid olemas.
                          LM350 kannatab kuni 3A, aga 7812 ainult 1A.
                          Siin foorumis ka neist kividest (LM317 ja LM350) palju juttu olnud.
                          Abimees "Otsing" aitab!

                          Comment


                            #14
                            link
                            Kas see skeem ikka sobib kõikuvale pingele?
                            Ja kas 6V saamiseks tuleb panna 1140 oomine takisti? Ja mis asjad sinna veel tuleb panna? Ma ise ei jaga seda asja väga :unsure:

                            Comment


                              #15
                              Selleks ju neid kasutataksegi, et kõikuvat pinget stabiliseerida; vahet pole, kui palju ta kõigub, kui jääb etteantud nõuete piiridesse (mida ta ju on) siis sobib.
                              Takisti kohapealt niipalju, et see sõltub konreetsest skeemist, teooria on üks, aga praktikas tuleb seda natuke järgi häälestada.
                              Abiks ehk see kalkulaator, kuigi pole 350-ne jaoks, aga sarnasus neil piisav, et näppu harjutada.
                              Head susserdamist !

                              Comment

                              Working...
                              X