Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

strobo voi mingi selle taoline asi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    strobo voi mingi selle taoline asi

    Mul oleks kysimus. 1 kohe ytles ara ma olen v2ga algaja ja hiinakeeles palun arge r22kige sest mul pole sonastikku. Mul tule mote siin seda foorumit lehitsedes teha mingi vilkuv asi algatuseks mingist vana fotoka v2lgust ja siis see vilkuma panna aga sellek on mul vaja teie abi nii et kui oleks voimalik siis ootan heameelega abi
    ja nagu ma aru sain ennem lugedes siis ei tahaks veel 220v pealt tootavaid strobosid tegema hakkata


    PS:arge pange kirjavigu t2hele

    #2
    Kui foorumi otsingusse toksida "stroboskoop", peaks paljudele küsimustele vastuse saama.
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #3
      Originally posted by Padasonic@Oct 21 2005, 00:21
      Kui foorumi otsingusse toksida "stroboskoop", peaks paljudele küsimustele vastuse saama.

      ma lugesin koik postitused l2bi ja ma ei saanud midagi aru seal oli liiga keeruliselt kirjas koik

      Comment


        #4
        Mnjah. Kui varem pole eriti miskit elektroonilist vidinat ehitanud, siis on raske seletada. Üks link otsingust. Seal on väga lihtsalt vanast "seebikarbi" fotokast tehtud stroboskoop. Põhimõtteliselt ainult 2 vidinat vaja juurde lisada. See kõige lihtsam variant sähvib kindla sagedusega ja kiirust muuta ei saa. Aga lehekülje lõpupoole on skeem, kuidas juba nupust kiirust keerata. Kui esimene sähvija käima saadud, siis võib keerulisemat varianti proovida.
        Korraliku säraka (üle 300V) saab ka sealt ja veel tükk aega peale väljalülitamistki, kui ettevaatamatult plaati näppida. Aga see pole kaugeltki nii ohtlik, kui võrguvooluga toidetava skeemi puhul.
        Harjutamine teeb harjutajaks.

        Comment


          #5
          See on siiki ka piisavalt ohtlik seadmele: Kui särakas ikka läbi näppude käib, siis lendab see asi, mis sõrmed kinni hoidsid, suure kaarega vastu seina ...reeglina.Alati, kui mõnd välku mudida, soovitan igaks juhuks seal konde(tavaliselt 330V 110uF) lühistada 150R 2W takistiga(mitte kruvariga!Põleb instrumendi ots ning konde jalad).
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Ei taha küll ninatarka mängida kuid poes on müügil starterid mis asuvad muidu halogeenvalgustite raamides. Kui selle starteri 220V valgusti juhtmete vahele panna siis tekib ka vilkumime tavalisel lambi-pirnil

            Ei puutunud see teema just strobodesse aga lambi 220V peal saad vilkuma küll.

            Comment


              #7
              Originally posted by valzebnik@Oct 29 2005, 21:41
              Ei taha küll ninatarka mängida kuid poes on müügil starterid mis asuvad muidu halogeenvalgustite raamides. Kui selle starteri 220V valgusti juhtmete vahele panna siis tekib ka vilkumime tavalisel lambi-pirnil

              Ei puutunud see teema just strobodesse aga lambi 220V peal saad vilkuma küll.
              jah, vilkumine tuleb ebayhtlane, sõltub kõik starterist...


              EDIT: vist ikka tavalistes päevavalguslampides mitte halogeenides...
              Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
              Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

              Comment


                #8
                Jah neid ka kasutatud aga väga väikestel võimsustel(kuuselambid).Soovitatavalt valida kõige suuremale võimsusele mõeldud isendid(65...150W).Ning kasutatakse neid jah päevavalguslampides(luminofoorlamp).
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment

                Working...
                X