Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Liikumistundlik webcam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Liikumistundlik webcam

    Tervist!

    Pöördun teadjate meeste poole, kuna plaan järgnev:
    plaanis üles panna webcam, mis liikumise peale
    hakkaks pilte tegema ning neid netti üles panema.
    samuti oleks positiivne, kui tuli põlema läheks liikumise peale.

    Aga, kuidas seda teha, seda ma ei tea.
    Igasugune abi oodatud.
    Philips FA-960 + 2x Korvet 150AC001

    #2
    liikumistundlikku webcami sa kyll eestis kuskil osta ei saa, kyll aga saab kasutada tavalist webcami ja softi mis j2lgib kas keegi liigub vaatev2ljas.
    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
    * Toitelüüdid
    * Kõlari kummilõdvik
    * Elekter
    * Kõrvad
    * Naabri närvid

    Comment


      #3
      tile saad sellise anduriga, nagu onnende õue prožede küljes. liigutad selle ees ja tuli läheb põlema. webcam tuleb jah yhendada mingi programmiga, mis siis pildistama/filmima hakkab.

      Comment


        #4
        ega valvekaameradki liikumistundlikud ei ole(enamasti). see käib ikka softi kaudu
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Üks softi variant on "iCatcher". Aga nagu juba ükskord varem siin foorumis välja tuli, peab leidma mõne vanema versiooni, see, mis nende lehel praegu üleval on, on juba midagi muud.

          Comment


            #6
            linuxile oli täitsa kena selline soft olemas, paar aastat tagasi korra proovisin. Kahjuks enam nime ei mäleta.

            Comment


              #7
              tänud nõuannete eest.
              eks ma uurin asja lähemalt ja siis annan teada, et kuidas tulemus on.
              Philips FA-960 + 2x Korvet 150AC001

              Comment


                #8
                otsisin ja üles leidsin selle, mida mõtlesin:
                http://www.lavrsen.dk/twiki/bin/view/Motion/WebHome

                ise teeks kindlasti linuxi all, kuna niimoodi saab ilma graafilise liideseta võimalikult minimaalse ja kena süsteemi, mis täiesti iseseisvalt toimetaks ja vastavalt vajadusele oleks üle ssh konfitav. Muidugi on ka kogu süsteem otsast lõpuni tasuta saadaval ja mõningase skriptimisega võib sealt mida iganes välja pigistada (kasvõi näiteks apache veebiserver samasse purki ja siis php'ga näitad kõige uuemat pilti ja genereerid reaalajas pildiarhiivi vastava pildikausta failide aegade järgi jne)-

                Comment


                  #9
                  Originally posted by v6sa@Oct 22 2005, 14:09
                  liikumistundlikku webcami sa kyll eestis kuskil osta ei saa, kyll aga saab kasutada tavalist webcami ja softi mis j2lgib kas keegi liigub vaatev2ljas.
                  Vabalt saab osta. Näiteks DSC-2100, D-linki oma. Täiesti ostetav. Nimetatakse IP põhiseks valvekaameraks. Samuti on Planetil sellised kaamerad. Vaata zebra veebipoodi.

                  Comment


                    #10
                    liikumise peale piltide tegemine ning nede uploadimine sai lahendatud kahe programmi abil:
                    surveillance scan II
                    ja turboftp

                    kuid ilmnes uus probleem.
                    kuna tegu on suhteliselt vana raaliga, siis pole tal usb porti, seega ei saa tavalist veebikat kasutada.
                    ehk oskab keegi nõu anda või öelda, kas com pordile saab asja kuidagi ümber teha?

                    ette tänades.
                    Philips FA-960 + 2x Korvet 150AC001

                    Comment


                      #11
                      Vanale raalile võib paarisaja raha eest soetada USB lisakaardi. PCI siinile vist käis, kui ma nüüd ei eksi.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by uviline@Oct 31 2005, 21:59
                        Vanale raalile võib paarisaja raha eest soetada USB lisakaardi. PCI siinile vist käis, kui ma nüüd ei eksi.
                        vabandan lohakuse pärast, aga tegu on mapp-raaliga :\
                        ja kunagi uurisin... kuna ise täiesti rauaspets ei ole, siis ei oska täpselt öelda aga seal oli mingi 16biti ja 32biti jama...
                        Philips FA-960 + 2x Korvet 150AC001

                        Comment


                          #13
                          pcmcia siinile on ka usb-lisakaardid. Pistad sisse ja saad oma pordi. Muidugi kas tasub selle asja juurde pookimine ära, on teine küsimus. Uuri ka oma opsüsteemi, vanematel windowsitel on tõsine jama usb portidega.
                          Nind kas sa mõtled nii tähtsa asja jätta mingi vanema windowsi käki kätte? Parem võta kohe heaga mingi piisavalt madal linux ja vähemalt on asi stabiilne ja töötab niikaua kuni raud vastu peab. Vanematel windowsitel (9x tuuma otsas) oli aga ikka pidevalt mingeid jamasid küll mälu lekkimisega ja protsessori haldusega, seetõttu need liiga kaua ei tahtnud püsti seista ja vajasid aeg-ajalt uuesti käivitamist. Kõik sõltub muidugi väga palju kasutatavatest programmidest, kuid igatahes ei ole see hea mõte.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by digital@Nov 2 2005, 00:23
                            pcmcia siinile on ka usb-lisakaardid. Pistad sisse ja saad oma pordi. Muidugi kas tasub selle asja juurde pookimine ära, on teine küsimus. Uuri ka oma opsüsteemi, vanematel windowsitel on tõsine jama usb portidega.
                            Nind kas sa mõtled nii tähtsa asja jätta mingi vanema windowsi käki kätte? Parem võta kohe heaga mingi piisavalt madal linux ja vähemalt on asi stabiilne ja töötab niikaua kuni raud vastu peab. Vanematel windowsitel (9x tuuma otsas) oli aga ikka pidevalt mingeid jamasid küll mälu lekkimisega ja protsessori haldusega, seetõttu need liiga kaua ei tahtnud püsti seista ja vajasid aeg-ajalt uuesti käivitamist. Kõik sõltub muidugi väga palju kasutatavatest programmidest, kuid igatahes ei ole see hea mõte.
                            niisiis.

                            nüüd tekkisid mõned küsimused:

                            1) kas pcmcia pesa splittida on võimalik kuidagi? (tegu on isendiga, millel on ainult 1 pcmcia pesa)
                            [edit]: sain teada, et see pole võimalik
                            2) kas usb'i kuidagi külge joota ei ole võimalik? (naiivne nagu ma olen, püüan kõiki variante uurida)
                            3) millist linuxi versiooni kasutama peaks?
                            Philips FA-960 + 2x Korvet 150AC001

                            Comment


                              #15
                              ma eriti ei usu, et sa üritaksid süsteemisiinile mingi lisaplaadi lisamisega juurde joota paarikümnejalaga kivisid jne. Seega ei saa juurde joota.
                              Linuxi valikust... Suhteliselt maitse asi. Mina kasutan Mandriva't, mis on kunagi RedHat'ist hargnenud ja seega suhteliselt sarnase seadistamisega. Kuna eri distributsioonidel on initscriptid erinevad, siis käib süsteemi enda buutimise seadmine natuke erinevalt. Mõnel on natuke rohkem, mõnel natuke vähem seda siis ka graafilisse keskkonda viidud. Kuna ma tegelen serveritega, siis on suhteliselt oluline tunda täpselt asja ülesehitust ja kunagi Mandrake/Fedora ära õppimise järel pole viitsinud ka muudega tegeleda.
                              Päris hea on ka suse. Vähemalt minu isikliku arvamuse järgi on suse kõige ilusam linux... Kui tahad kiirust, siis tasub valida midagi, mille kompileerid ise just oma raua jaoks. Näiteks siis Arch või Slackware. Kuid nende paigaldus on üksjagu töömahukam ja palju aeglasem.

                              Comment

                              Working...
                              X