Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Termolüliti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Termolüliti

    Idee oleks järgmine - vaja oleks suhteliselt jahedas (0-lähedase temperatuuriga) ruumis paiknema hakkavale serverile korpuse ventileerimise lahendust, mis mõõdaks kasti sisetemperatuuri ning lülitaks 18-20 kraadi ületamisel korpuse ventilaatorid sisse ning temperatuuri langemisel jälle välja. Skeem peaks olema võimalikult odav ja lihtne, võrgust leitud skeemid muudetava stabilkaga ei sobi, kuna jätavad ventikatele puhkeseisundis väikese pinge peale ning kardan, et siis tekib nende käivitamisega külmas ruumis raskusi, lisaks ka hind liiga kõrge. Endal käis mõttest läbi lahendus termistor anduriks + opakas võimendamiseks + transistor lülitiks, kuid ehk oskab keegi välja pakkuda veel midagi andekamat?
    Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

    #2
    Sooviksid Sa proovida mõnda neist?
    Lahti 30°C Kinni 15°C või 40°C/25°C sobiksid? Enam lihtsam olla ei saa.

    Edit:
    Unustasid oma versioonis komparaatori võimendi ja lülitustrantsi vahelt ära.

    Nojah, need töötavad muidugi valet pidi :P . Ja teistsugused on Tevalos liiga kõrgele temperatuurile.
    21st Century Fox

    Comment


      #3
      Ühe kiviga lahendus on DS1620. Tõsi, ta maksab ka midagi ja temp. piirid peab sisse progema.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Julgeks veel soovivitada LM56. Lihtne kasutada ja ei maksa eriti palju.
        21st Century Fox

        Comment


          #5
          LM56 käis ka endal peast läbi, aga Tevalo hinnakirjast ei suutnud seda leida...
          Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

          Comment


            #6
            LM56 on oomipoes olemas http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_o&

            Comment


              #7
              Polegi, vaat` siis.
              Aga kui Elfas on, peab ka Tevalost kätte saama. Saada meil?
              21st Century Fox

              Comment


                #8
                Päris ventikat seisma jätta võibolla ei tasu, muidu võib nullist üle minnes niiskus kondenseeruda ja asjale ära teha. Ma olen korra parandanud ühe harvesteri arvutit (jah, PC baasil oli), mingi tööstuslikus korpuses PC. Vent puhus õhku läbi korpusest, sisselaskeava taga oli parajalt suur nendest jahutusradikatega takistitest küttekeha. Sellega kuivatati õhk ära ja tagati see, et arvutisse midagi kondenseeruma ei hakkaks. Ning vähemalt ei hakanud ka, tol purgil oli paariaastase tööaja möödudes kõvaketas läinud.

                Comment


                  #9
                  Digital, mida sa mõtled nullist üle minemisega? Probleemiks on mul tegelikult kasti sees stabiilse temperatuuri hoidmine, et kõvakettad veel käiks. Idee oleks ikkagi min 15 kraadi hoidmine kastis, selle juures ei tohiks ju veel kondenseerumine probleemiks olla?
                  Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                  Comment


                    #10
                    Kondents tekib siis kui soe korpuseväline õhk satub külmemale pinnale korpuse sees. Kuni arvuti sisemus on ümbritsevast soojem või võrdne (kui pelti ei kasuta siis on see alati nii), ei tohiks probleemi olla.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Mina tegin vendi sisselülitamise sellega

                      Comment

                      Working...
                      X