Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tööõpetuse lõputöö

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Plakesi tõmbad kilega üle, mis ta tumedamaks teeb. Äki sobib, sama mida autodelegi pannakse?

    Comment


      #17
      Ei, miks nii keeruliselt :lol:
      Foolium või spray värviga üle

      Comment


        #18
        kõige parema tulemuse annab see, kui tagumise poole liivapaberiga yle lased. jääb valge kiht, millest läbi ei näe ja silma ei riiva.

        Comment


          #19
          Originally posted by bloody-orc@Nov 12 2005, 18:15
          kõige parema tulemuse annab see, kui tagumise poole liivapaberiga yle lased. jääb valge kiht, millest läbi ei näe ja silma ei riiva.
          Nõustun bloody-orc'iga, olen isegi seda varianti kasutanud. Kokku saad sa selle panna kasutades näiteks läbipaistvat liim-silikoni.

          Nagu ma aru saan, tahad Sa panna patarei sinna kuubi enda sisse? Ma arvan, et parema tulemuse saaks, kui panna niidi asemel mingi hea väljanägemisega kaabli, mille saad ajada läbi toru (olen teinud isegi nii, et vask torust on väänatud südame kuju ja sinna küljepeale augud puuritud. Seda ma ütlen, et 20 lediga üks haaval nende juhtmeid vedada oli suht närvidele käiv töö). Toru paned aluse külge ja aluse sisse peidad patarei. Nii on lihtsam ka lülitit paigutada. Minu nägemus:

          Comment


            #20
            Mis te siis arvate, kas see puurimise
            variant töötab? Ma arvan, et tötöab,
            aga kuidas valgusti panna?
            LED valgustab väikest nurka.
            Aga äkki on LED'e, mis valgustavad
            180°

            Comment


              #21
              Minu teada 180° valgustavaid LEDisi ei ole olemas. Aga mis Sa arvad variandist kasutada SMD LEDisid? On küll raskem joota, aga ma usun tuleks efektsem. Hind Tevalos alates 4.50eek/tk, Oomipoes alates 3.80eek/tk

              Comment


                #22
                pane midagi hajutavat ette ja asi korras. Või siis lihvi led'i ots karedaks, mõjub ka.

                Comment


                  #23
                  Sorry, aga ma ei saa enam aru :huh:

                  Mõjub millele?
                  Kuhu ja kuidas ma SMD LED'i kinnitan?

                  Ja veel kord küsin? Kas selline asi üldse töötab?
                  See on lihtsalt minu teooria :P

                  Comment


                    #24
                    smd ledid paned otse nende "aukude" alla mitte külgedele. need saadavad valgust suurema nurga all ja seega ka pleks hakkab väheke helendama.

                    Comment


                      #25
                      tekkis veel üks idee:

                      võtad 5 kihti 3mm paksust pleksi. siis võtad 5 erinevat värvi 3mm suurust LEDi.
                      purid pleksi sisse augud, kuhu ledid sisse pistad (külje pealt sisse ikka). Graveerid iga pleksi peale mingi teksti. igal pleksi"lehel" on erinevat värvi ledid sees ja erinev tekst peal. paned pleksi lehed kõik kohakuti. ja lased voolu ledidesse. kord yhte värvi, kord teise. võid teha ka mingi pildi niimoodi. kuna valgus ei liigu plexist välja, siis saab seda väga edukalt teha. (minu arust :P)

                      Comment


                        #26
                        Lahendused kõik head, sellele pildile kommentaariks: LEDid pane selle pleksi teise serva, nii jäävad nad järgmise pleksi alla varjatult. Pind kas lihvi või värvi üle. Kui lihvid, kumab kogu pleksi pind ja punktid, mida tahad rõhutada tuleks katta laki või värviga.
                        Head susserdamist !

                        Comment


                          #27
                          Aga kuidas juhtmeid viia?

                          Comment


                            #28
                            juhtmed viin nii nagu endale kõige paremini sobib. soovitan isse ka see toide sinna alla viia, siis on ka hea lüliti sinna alla panna.

                            Comment


                              #29
                              Mitme voldised LED'id on?

                              Comment


                                #30
                                oleneb

                                ytleme et kõik on 3V mitme mA'sed on, see tuleb sinul välja mõelda. siis tuleb ennist nimetatud metku.net'is välja arvutada takistid nende ette, et asi koheselt maha ei põleks.

                                Comment

                                Working...
                                X