Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tööõpetuse lõputöö

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Ma siin kodus katsetasin vana ericson'i SMD LED'isid
    tinutada, tahtsin lissalt juhtme külge panna.
    Vana vene tinutajaga võib kõik peese ajada :lol:
    See on suur ja kuum. Küsin, kas koolil on midagi
    väiksemat.

    Üks asi tuli meelde. Kuubikul on 6 külge, tähendab,
    et 2tk jäi joonistamata. Pealmine ja alumine.
    Kuhu ma nende poolte SMD-LED'id topin :huh:

    Ja mu suurim küsimus: Kuidas LED kinnitada?
    Mingisuguse liimiga? Aga kas see ei sega valgust :blink:

    Comment


      #32
      teed 2 külge vähe pikemad ja sinna lykkad.

      smd komponente joodetakse jah väiksema kolviga (25W). mida peenem ots, seda parem. smd ledidel (ja kõikidel muudel ledidel ka) on poolus. vaata, et õieti joodad. kui ei oska kohe öelda, kumb on + ja kumb - pool, siis ühenda talle korraks 2V külge. parem kui läbi mingi suguse takisti (paarsada oomi), siis ei põle kohe maha. kiinitad mingi superatakiga vmt. paned võimalikult vähe: tilk kuhugile ja siis seda ajad laiali mingi nõelaotsaga vms, tilk ise on lihtsalt liiga suur.

      Comment


        #33
        Mismõttes 2 külge pikemaks?
        LED'ist ikka mõtlesid?

        Comment


          #34
          ok võtan algusest peale oma nägemuse, olen siin väheke vastu iseendale rääkinud ka vahepeal.

          *ehitad mingist pleksist omale kuubiku. täiesti suvalise. soovitan 100x100x100mm teha
          *matistad ära tagumise poole ja pealmise poole jätad ilusa läikiva
          *ostad 9 ledi, värvid sinu otsustada
          *puurid METALLI puuriga täringu täpid peale. puurid pleksi sisse ainult "kausid" mitte augud, nagu täringutel on.
          *paned ledid taha poolele. jagad ilusti ära. kui idee sobib, siis võin täpsemalt kirjeldada kuidas.
          * voolu vead täringu yhest nurgast välja jalga ja jalast alla "baasi" kus on vooluallikas, soovitatavalt adapter, mis seinas käib mitte patakas/aku, kuid see jääb puhtalt sinu otsustada.

          takistid, mis ledidele vaja on soovitan yhendada täringu sees, kuid see oleneb puhtalt tegelikult sellest, kui matiks oled suutnud teha selle sisemise külje. eriti kift oleks veel see, kui sa nendest takistitest mingi kujundi suudad valmis vorpida: mingi täht (taevatäht mitte alfabeedi), vmt.aga noh seeselleks.

          loodan et on abi.

          Comment


            #35
            Kui ma matistan sisemise poole ära ja panen
            sisse LED'i, siis see lihtsalt helendab seal all
            koos terve pleksitükiga (vist).
            Ja miks mul just 9LED'i vaja on?

            Minu idee on selline:

            ------------------------------------------ |
            ---------------pleksi üks pool-------\ |, /--------------|
            LED_valgus>>>---valgus-----------&#092; / ----<<------|<ja kui võimalik, siis mingi peegeldus
            --------------pleksi teine pool-------------------------|

            Comment


              #36
              nii se parem pilt sobib. kui suudad teha sellele augu (kui sul on olemas frees, siis pole see väga keeruline) siis saab nii teha kyll. idee töötab. kõige raskem on muidugi sul selle kasti ehitamine, sest pleks peab olema kriimudeta ja ilus välja nägema (vähemalt presentatsiooni päeval. sa võiksud muidugi proovida seda teha ka nii, et sa seda pleksi seest poolt ei tuhminda: nii et jääbgi läbi paistma. juhtmed vead korralikult, nii et oled ise ka uhke kui ilusti veetud on ja siis võib see isegi +&#39;e anda.juhtmed vead siis mööda ääri või noh kuidagi nii sümmeetriliselt. need 9 ledi arvutasin ma jah vähe valesti: st endal oli väheke teine mõte, mis peale katseid ära vajus. tagasipeegeldajat sul vaja pole

              Comment


                #37
                Mis oleks parim viis klaase kokku panna:

                Mingisuguse liimiga (millisega)?
                Nurgakestega (aga kuidas lahtikäidav külg teha)?
                Sulatada pleksi tinutuskolbiga (saab üldse, haiseb)?


                Vot 1 asi veel. Takisteid võibolla ei olegi vaja.
                Kui ma ühendan 3 või 4 LED&#39;i järjestikku.
                Või kuda see käib?

                Comment


                  #38
                  TAKISTID ON KOHUSTUSLIKUD kui tahad korralikku ja töökindlat asja omale. liimid kasvõi silikoniga. see on läbipaistev ja hea kleepivusega. lahtikäiva külje teed pisikeste kruvidega. ppuurid augud sisse ja alumisele kruvid kruvi sisse niimoodi, et sinna keermed tekivad. e siis kui on 3mm kruvi, siis auk on 2.7 nt. kasutad muidugi mutterkruve (polte) mitte terava otsaga puidukruve.

                  Comment


                    #39
                    Plasti ja pleksi sisse sobivad plekikruvid (mitte küll tihendiga katuseplekikruvid).

                    Comment


                      #40
                      to bloody-orc: ei tea kas ikka on kohustuslik, kui pinge vastav, ja led-e ikka jada(mitte rööp&#33-ühendusse pandud (sain jadaühendusega 12 led-i sangatrafoga põlema panna, 2 aastat töötab juba), siis midagi erilist ei saa siis juhtuda. ja karjuda pole mõtet, teed ainult iseennast l¤¤¤¤ks.


                      kruvidest niipalju, et tihend ei sega, segav asjaolu on hoopis kruvi ise.
                      -Artificial_Intelligent-

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by resr@Nov 15 2005, 15:50
                        to bloody-orc: ei tea kas ikka on kohustuslik, kui pinge vastav, ja led-e ikka jada(mitte rööp&#33-ühendusse pandud (sain jadaühendusega 12 led-i sangatrafoga põlema panna, 2 aastat töötab juba), siis midagi erilist ei saa siis juhtuda. ja karjuda pole mõtet, teed ainult iseennast l¤¤¤¤ks.


                        Valgusdioodid ei põlenud Sul seet6ttu läbi, et sanga trafo väljundtakistus suur.
                        Takisti on tõesti kohustuslik panna välja arvatud juhul kui toidame püsivooluga.
                        Valgusdioodi vool kasvab pinget suurendades eksponendina (kui voolu ei piira).
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #42
                          vabandan kui tundus karjumisena. mõtlesin seda rõhutamisena. punaseks ei tahtnud ka teha, see on minu arust kõige hullem (värvitud tekst).

                          Comment


                            #43
                            Liimida tuleks läbipaistva liimsilikoniga. Aga miks Sa ikkagi tahad patareid sinna kuubiku sisse panna? See teeb asja ainult keerulisemaks. Ma usun, et ilusam jääks see ilma kruvideta. Samuti muutub see täring ju raskemaks ning patarei võib selt rohkem läbi paista kui vaja. Ratsionaalsem oleks ikkagi patarei aluse sisse panna.

                            Comment


                              #44
                              Võib küll panna aluse sisse.

                              Sellel nädalal pean sellest kuubikust
                              3D joonise tegema :lol:


                              Ma olen 3D jooniseid mingisuguse
                              programmiga teinud, mis ei olnud
                              keeruline.
                              Keegi saab selle (või mõne teise)
                              3D pilti joonistava prog. nime anda?

                              Comment


                                #45
                                takistitel on antud piirvool ja see saavutatakse tavaliselt mingil x pingel. selleks, et vool liiga suureks ei läheks, ühendatakse takisti. keegi ei keela ju neid katsetada ja ilma ühendada, aga siis heleduse maksimumi ja läbipõlemise vahe leidmine keerukam. tak ei ole mingi nalja pärast, see on LIHTSAIM viis dioodi voolu paika saada. muidugi võid anda dioodile teadlikult madalama pinge ja siis lihtsalt leppida sellega, et heledamalt ei põle
                                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                                Comment

                                Working...
                                X