Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tööõpetuse lõputöö

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Nu need lambid, mis panin parallelselt, põlevad
    ~10-20% vähem, peaaegu pole nähagi

    Kokku joodan siis, kui kuubik ise on lahti.
    Kui kokku kruvin, siis hakkavad juhtmed liikuma.
    Ma arvan, et isolatsioon on vist ikka vajalik :unsure:
    Ainult seal, kus ledid on ühel klaasil, nende vahel pole
    isolatsiooni vaja.

    Comment


      #77
      Vs: Tööõpetuse lõputöö

      Sooviksin samuti teha pleksist kuubiku 10x10x10cm, pleksi läheb 60cmˇ2, kuid pleks on nii nigelavõitu (kriimud peal), nii et kavatsen liivapaberiga selle ära matistada. Samuti tuleb välja mõelda, kuidas ma ühe külje nö "lahtiseks" jätan, sest arvatavasti tahan ma toite sisse teha (kas patarei?). Pleksi paksus on 8mm, seega ma ei saa mingite kruvidega kinnitada, järele jääb liim (eelnevaid postitusi vaadates jäi mulje, et silikooniga saab samuti kinnitada). Sisu võiks olla vilkuv, sest muidu oleks töö lihtlabane. Mis (skeem) sobiks? LEDe ei pea olema palju, kui nad suudavad piisavalt valgustada. Mis sobiks veel selle töö märksõnadeks, kui ma teen pleksist kuubiku, mille sisemus sisaldab LEDide perioodilist vilkumist (erinevates värvides) alaisvooluallika najal (mis juhtmed, mis sobiks vooluallikaks (patarei), muud osad (ehk kondensaatorid, vms)). Takistustest ei saa esialgu juttu teha, kuna üldine pilt pole päris selge. Teooriaga olen küll tutvunud, kuid päris kodus sellega ka ei ole. Sooviksin vastuseks alternatiive või asjalikke nõuandeid, mida võiksin teha. Elektroonikanikerdise tegemise põhjuseks on sama, mis kasutaja arnisel (ei taha puuga jännata, kuigi tööõp. on väga hea). Jään vastuseid meeleldi ootama
      P.S. aega on 6 nädalat töö valmimiseni (ehk 12 tööõpetuse tundi).

      Comment


        #78
        Vs: Tööõpetuse lõputöö

        pleksi paksus on hea. selle saad ilusti ka pisikeste pinnidega kinni lüüa (nagu mööblit kokku pannakse, kui oled sellega äkki varem tegelenud). on sellised ümarad jublakad misiganes materjalist (tee ise nt pleksist treides [saad lisapunne]). liimid kõik 5 külge kinni ja jätad ühe siis liimimatta, mille saad lahti tõmmata kuidagi moodi.
        Pleksi saab ka kriimudest vabastada. selleks on üks tore pasta, millega poleerides kriimud haihtuvad kui imeväel. Annab veel ühe lisa sulle, ka sisu hästi korralikult teha, juhtmed tahked (mitte "vedelad" tavalised juhtmed). ja ilus roheline trükiplaat ja komponendid [ja veel paar lisapunkti] (kui kõik sümmeetriliselt ka teed ).
        Ledideks soovitan RGB lede (need 4 jalaga tegelased). hind tundub küll algul kallis, kuid samas on see ikkagi odavam ja ilusam, kui kasutada kolme erivärvi ledi. lisaks saad sa RGB lediga paremini miksida e saad 3 värvi asemel lõpmatu arvu toone, mida kasutada. [jälle paar + punkti]

        Comment


          #79
          Vs: Tööõpetuse lõputöö

          No alusta kõigepealt ikka materjali otsimisega(mis on lihtsalt/odavalt kättesaadavad).Trükkplaat ei pea olema tingimatta roheline/sinine.Kui asi korralikult tehtud, siis sobib igasugune alternatiiv.Mitmevärviliste dioodidega on ka mõtekas küsimust lahendada.Skeemilahenduse võin samuti pakkuda(3 mikroskeemi + toide).
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #80
            Vs: Tööõpetuse lõputöö

            Trükkplaat on vajalik seadmete ja juhtmete kinnitamiseks?
            Muidugi, Cheopps, saada palun mulle skeemid PS'i kaudu, eks hiljem vaatan, kas ma sellega hakkama saan Ma võtan järgmine aasta elektrikukursustest ka osa, kuid see aasta peab töö valmis olema.
            Kus Tartus saaks odavalt jootekolbi kätte? Ma ise leidsin Elektroonikatarvikutes (kaubahoovis) kuskil ala 100 krooni.

            Comment


              #81
              Vs: Tööõpetuse lõputöö

              Trükkplaat on komponentide vaheliste ühenduste loomiseks(uuri mingi elektroonika-käki sisu; komponendid kinnituvad plaadile).Mul lihtsam see skeem mailile saata.See kolbe hind on normaale.Alla 100.- kolbed töötavad keskmiselt 2h järjest.
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #82
                Vs: Tööõpetuse lõputöö

                Tere jälle!
                Äkki keegi oleks nõus mingit skeemi koostama, sest Cheoppsi kiire eluviisi tõttu ei pruugi ta mulle skeemid õigeks ajaks valmis saada. Ehk siis mida läheks vaja?
                1. Takistid
                2. Juhtmed
                3. Trükkplaat
                4. LEDid
                5. Vooluallikas
                6. Pleks
                7. Kinnitusaine (silikoon?)
                8. Ehk veel midagi?
                Parem oleks, kui kogu töö "vilguks". Kui keegi annaks vastava suuna või kindlad juppide loetelu ülesse, suudaksin ehk ise midagi välja nuputada. Muidugi ma ei ole kursis vastavate suurustega takistite ning vooluallikaga.

                Comment


                  #83
                  Re: Vs: Tööõpetuse lõputöö

                  pakun välja sellise skeemi: http://www.metku.net/index.html?path...fade/index_eng

                  Comment


                    #84
                    Vs: Tööõpetuse lõputöö

                    Nii pajlu kui mina jooniselt aru sain, läheks mul vaja 7t takistit, 2 transistorit, 1 kondensaator, 2 LEDi, hunnik juhtmeid, 1 vooluallikas (5V) ning mingi LM324 (?). Ise leidsin juba midagi lihtsamat, kuid ka eelpool toodud variant sobiks, kui natuke süveneks ja juppe leiaks (taskukohaselt): http://www.apogeekits.com/flashing_lights.htm
                    Veel mõtteid?
                    Ps Ma peaks märkima, et ma pole põhikooli veel lõpetanud ning füüsikas oleme alles algust teinud, seega pidin ma ise ennast harima, kuigi sellest pole praktika puudumise tõttu suurt kasu.

                    Comment


                      #85
                      Re: Vs: Tööõpetuse lõputöö

                      minu pakutud skeemi plus on see, et seal ledid mitte ei vilgu ON/OFF/ON vaid vaikselt fadivad kinni lahti korda mööda väga ilusasti. saad palju parema effekti kui selle on off blinkimisega.
                      taskukohane on see skeem igatahes. lihtsalt lätad 2 õlut/jäätist ostmata ja saadki skeemi valmis. tevalo poe otsingusse pistad jupi nimetuse ja saad jupide nimekirja järgi täpselt vaadata, palju asi kokku maksa läheb. üle 50.- ei tohiks kohe kindlasti minna.

                      Comment


                        #86
                        Vs: Tööõpetuse lõputöö

                        Aga mida see LM324 endast kujutab?

                        Comment


                          #87
                          Re: Vs: Tööõpetuse lõputöö

                          tegemist peaks olema op-amp'iga või analog comparator. igatahes sees peaks peituma 2 kolmnurka millel kummalgi 2 sisendit- invertiv ja mitte invertiv ja vastavalt nende olekule muutub väljund. uuri netist datasheet (www.alldatasheets.com) ja natuke lisainfot googelist (käsk define: op-amp võib aidata)

                          Comment


                            #88
                            Vs: Tööõpetuse lõputöö

                            Kas Eestis oleks seda saadaval?

                            Põmst saaksin sellega hakkama, ainult vahendid tuleks muretseda.

                            Comment


                              #89
                              Vs: Tööõpetuse lõputöö

                              Esmalt postitatud elrak poolt
                              Aga mida see LM324 endast kujutab?
                              4 operatsioonivõimendit. Tevalos olemas.
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment


                                #90
                                Vs: Tööõpetuse lõputöö

                                kirjutad otsingusse LM324 ja mingi 4's vaste vist http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...rtnr=73-033-99

                                Comment

                                Working...
                                X