Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

voolumuundur 12v->9v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    voolumuundur 12v->9v

    Oleks vaja mingit voolumuunduri kivi mis muudaks 12v->9v'ks. Oskate äkki tevalost soovitada midagi? Pinge peaks 9V ja 200mA olema põhimõtteliselt.

    #2
    7809

    Comment


      #3
      Originally posted by kreeklane@Nov 9 2005, 06:23
      7809
      Tänud!

      Comment


        #4
        Äkki keegi oskaks aidata kuidas ma seda ühendama peaksin? Kuhu ma 12v sisse lasen ning kust 9v välja tuleb?

        Comment


          #5
          IN-GND-OUT

          Comment


            #6
            täpsustades: vasakust "+" sisse, keskmisesse klemmi läheb "-" ja see on ühine sisendi ja väljuni jaoks. parempoolsest "+" välja.
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Hangi endale Elfa kataloog
              Seal on paljud tüüpskeemid olemas, kaasaarvatud 7809. Muidu ka ilus ja paks raamat
              Muuseas, 7809 on ette nähtud ka šunteerivad kondekad sisendis ja väljundis.

              Comment


                #8
                Tänud, et vasakust lasen +12v sisse, keskmisesse ka +12v sisse, ning välja tuleb 9v paremast + ja keskelt võtan jälle ka -

                Õige?

                Comment


                  #9
                  Et kivi teaks ikka et tegu on 12 voldiga tuleb keskmisse jalga lasta selle 12 V allika teine ots ehk miinus. Sedasama miinust kasutad 9V saamiseks.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    on sul mingi hea põhjus, miks sa tema datasheeti ei tõmba?
                    http://www.datasheetcatalog.com/datasheets.../8/LM7809.shtml
                    Viimasel lehel on skeem. Kondekad pead ka panema, muidu läheb genereerima ja siis on pahasti. Sõltuvalt oma tarbitavast koormusest võib vaja minna jahutusradiaatorit.

                    Comment


                      #11
                      ta kirjutas ju, et 200mA.
                      ma olen 7805 ka ilma kondedeta teind ja toimib. sisendpinge muidugi oli stabiilne ja väljundis oli ühtlaane koormus.
                      ma ei püüa väita kondede mittevajalikkust, aga ei ole ka kriitilised. kui vähegi ruumi on kasuta kindlasti kondesid
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #12
                        Vs: voolumuundur 12v->9v

                        Kaevasin vana teema üless, kuid ehk on ka olemas mingi võimalus 12voldist 3.7V teha?

                        Comment


                          #13
                          Vs: voolumuundur 12v->9v

                          Kui mõtled telefoni laadida siis piisab 22 oomisest takistist.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            #14
                            Vs: voolumuundur 12v->9v

                            alles hiljuti oli sama mure,oli tarvis autos saada kolm volti.proovisin stabilitroniga,takistitega,kuid mingit head tulemust ei saanud.siis avastasin hoopiski lihtsa ja peaasi väliselt ilusa lahenduse.selleks oli Nokia 3310 autolaadija.laadija läks maksma 50-60 krooni,pluss veel kaks takistit.nii et igati odav lahendus.selles laadijas on mingisugune 8 jalaga alalispingemuundur(nimetus ei tule hetkel kohe meelde) sees,ja vajalik väljundpinge saadakse sobiva pingejaguriga.data sheetis oli antud ka valem takistite arvutamiseks.nii et väljundpinge saab valida täpselt soovi järgi.kes tahab autos näiteks oma pleierit kuulata,siis soovitan väga.

                            Comment


                              #15
                              Vs: voolumuundur 12v->9v

                              Esmalt postitatud kreeklane poolt
                              alles hiljuti oli sama mure,oli tarvis autos saada kolm volti.proovisin stabilitroniga,takistitega,kuid mingit head tulemust ei saanud.siis avastasin hoopiski lihtsa ja peaasi väliselt ilusa lahenduse.selleks oli Nokia 3310 autolaadija.laadija läks maksma 50-60 krooni,pluss veel kaks takistit.nii et igati odav lahendus.selles laadijas on mingisugune 8 jalaga alalispingemuundur(nimetus ei tule hetkel kohe meelde) sees,ja vajalik väljundpinge saadakse sobiva pingejaguriga.data sheetis oli antud ka valem takistite arvutamiseks.nii et väljundpinge saab valida täpselt soovi järgi.kes tahab autos näiteks oma pleierit kuulata,siis soovitan väga.
                              3310't just laadida olekski vaja kuid mitte sigaretisüütajast...

                              Ostan selle autolaadija ning lammutan laiali, siis jootan sisule 2juhet külge ning ühendan auto vooluvõrku?

                              Kuskohast laadija ostsid muidu?

                              Comment

                              Working...
                              X